Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 94: STYKS


DaRoZ

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, jako że ostatnio tematy były dość ogólnikowe to czas na coś bardziej sprecyzowanego. Wizja słynnej mitologicznej rzeki STYKS prowadzącej do Hadesu wydała mi się ciekawym tematem na klimatyczne speedpainty :]

 

Link do wiki po więcej info:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Styks

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 11.07.2010 godz. 23:59.

SONDA: od 12.07 do 14.07 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawno mi się tak nie spodobał temat. I "Styks" to wcale nie znaczy konkretniej Daroz, przynajmniej jak dla mnie. Wytrych do wielkiej pracy wyobraźni, ostatnie tematy dawały ledwie margines pod tym względem. Oczywiście jak tylko dzieci przysną zaczynam malować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wygranej Darku! świetny temat!

 

Omen - psujesz całą zabawę:P człowiek ma nadzieje, że coś jeszcze namaluje i może coś tam zdobędzie, a tu zderzenie z twardą rzeczywistością... a tak na serio: rewelacyjny speed!;) jeśli można zapytać, jak uzyskałeś taki efekt rozmytego dymu w tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kiedys to siedzialem napraaawde duzo. Pamietam byl taki rok ze spalem srednio ze 4h na dobe... Teraz na szczescie jest juz normalniej :P

To kwestja przemalowania ilus tam obrazkow i pozniej juz sie niemal z automatu jedzie (wyobraz sobie monotonny znudzony glos w glowie):

 

"Setup nr 37: Mocne lokalne zrodlo swiatla na pierwszym planie, jasne odcinajace kontury tlo

1. Ustalic ogolna kolorystyke duzymi brushami.

2. Zaznaczyc zrodla siwtla.

3. Pamietac o ostrych cieniach na pierwszym planie.

4. Pmietac o umieszczaniu dobrze oswietlonych elementow na ciemnym tle a slabo oswietlonych elementow na jasniejszym tle, by lepiej bylo widac ich forme

5. Detal, detal detal "

 

I tyle ;]

 

Dym jest robiony technika mieszana, wpierw jakis lekko teksturowy brush, nastepnie rozmywam to smudgem - tutaj zwykly okraglak ze zmiennym naciskiem i niskim spacingiem

 

A tak w ogolnie zauwazylem ze jak tyko wrzucam jakas prace na TSP to jest zaraz wysyp zaczepistych obrazkow i wygrywa zazwyczaj najlepszy pomysl a nie wykonianie. Mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie bo temat wypas ;]

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na to wyglada ze talent ma male znaczenie a wieksze znaczenie ma praca, ale podejrzewam ze w Twoim przypadku Omenie ogromne znaczenie ma tez wiedza o oswietleniu, typow materialow, kolorach itd., bo chyba samo przemalowywanie obrazkow do niczego nie poprowadzi jesli nie jest sie w stanie dokladnie przeanalizowac typu oswietlenia, walorow itd., najgorsze jest to ze mi nie wychodzi a jak cos mi nie wychodzi to nie chce mi sie tego robic a jak nie chce mi sie tego robic to tego nie robie... szkoda slow.. ale patrzac na twoje prace to znowu mi sie chce robic ;]:];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowac to nie znaczy doslownie "przemalowac" :P Chodzi po prostu o to ze no musisz iles tych obrazkow namalowac od A do Z zebys mniej czasu spedzal nad zastanawianiem sie "jak" dana rzecz malowac, a wiecej nad pytaniem "co" wlasciwie namalowac. Mniej czasu tracisz na technice by skupic sie na tresci obrazka... to rzekłem ja- komercyjny Omen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć IMO Haron powinien stać

 

A a , Charon był chamskim dziadem, który po wpuszczeniu duszy na pokład łódki siadał sobie wygodnie i kazał klientowi wiosłować, a Charon siedział z tyłu i jedynie sterował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to piszesz to wszystko wydaje sie takie proste ;] a czy dobrym pomyslem jest np. zaczac malowac w czerni i bieli zeby oswoic sie z walorem a dopiero pozniej w kolorze?(bo ktos tam kiedys napisal ze jesli dobrze sie przyswoi walor to kolor bedzie latwiejszy..czy cos w tym stylu :p) bo napisze tylko ze rysuje w olowku i to glownie postacie a kolor jest dla mnie prawdziwym koszmarem... i mam aspiracje zeby kiedys pewnego pieknego dna kozaczyc z tabletem przynajmniej w polowie tak jak Ty komercyjny master omenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmilius, wiem że to psychodela, ale ja tak lubię. Postanowiłem przynajmniej wobec siebie być uczciwym i teraz staram się schlebiać własnym gustom.

A że gust mam niewyszukany, to i kolor krzykliwy. Trudno, taki już jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stojacego Charona to fakt, kompozycyjnie wygladalo by to lepiej ale, pomijajac juz rys historyczny, moglo by sugerowac widzowi ze chce on wrzucic biede dziewcze do tej ludziorzeki, no bo kto stoi na plynacje lodce?

 

tr3buh: wielu masterow robi wpierw czarno-biale walorowe szkice a pozniej dopiero je koloruje. Technika dobra jak kazda inna i tez kiedys sie nia bawilem

 

Rozgadalismy sie okrutnie - do malowania! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thalion- dzieki :D

Omen, SBT gruboo! :D ciesze sie, ze temat podpasowal( w sumie do konca nie mialem na niego pomyslu i ot tak pomyslalem ze ostatnio mialem stycznosc z mitologia... ta rzeka no jak ona sie ... STYKS! pach no i jest :]) Dawajcie dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział odrobinkę więcej detalu u Ciebie SBT by oko dłużej wisiało na arcie.

W zasadzie chciałem coś namalować ale tak patrzę, i myślę... i znowu patrzę i chyba zrobię coś pożytecznego po prostu i ot choćby pomogę mamie obrać ziemniaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałem coś namalować ale tak patrzę, i myślę... i znowu patrzę i chyba zrobię coś pożytecznego po prostu i ot choćby pomogę mamie obrać ziemniaki...

 

A jak już obierzesz to do tabletu.

TSP się dopiero zaczyna, można jeszcze sporo namalować. I nie marudzić mi o 2 miejscu, tylko namalować lepiej niż OmeN2501 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wszyscy zaczną łamać regulamin żeby pobić Thaliona i omena i sie zrobi CGTalk challenge ;D

 

Norden, to nic dziwnego. W końcu im mniej przejmujesz się wszelkimi regulaminami i regułami tym lepszy efekt możesz wizualnie otrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze wiekszosc tak "tradycyjnie" traktuje temat. O ile Signore Omen rozpoczal i to z klasa to fajnie bylo by reszta posilila sie na cos innego. ( kto powiedzial, ze nie moze byc to jakies post apo, lub sci-fi )

Zaluje, ze nie wezme udzialu w tej edycji, ale czeka mnie teraz przeprowadzka do Nowego Sącza i mam po prostu za duzo na glowie, zycze powodzenia ( i swiezych pomyslow :) ! ) calej reszcie.

 

W tej chwili nie wiem na kogo zaglosowac, ale mam 3 faworytow Omen, SBT, Thallion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ajskoldzie, jeśli na Ziemi doszłoby do wybuchu bomby atomowej i zaczęła by się era postapokaliptyczna, niekoniecznie wywarłoby to wpływ na ponadczasowy wymiar Charona i jego dziewiczego Styksu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności