Skocz do zawartości

Temperatury


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

swego czasu, jakieś dwa-trzy lata temu skusiłem się na dość tani zestaw Q6600 na pokładzie. Mała obudowa, którą można wziąć "pod pachę" oraz niska cena to były duże plusy tego zestawu. Niestety w tym roku postanowiłem wziąć go na robotę za granicą, gdzie temperatury obecnie wahają się między 35, a 40 stopniami, przez co pojawił mi się problem z temperaturami, a konkretnie to z temp na kościach pamięci. Objawia się to tym, że po dłuższym korzystaniu głośniczek systemowy wydaje trzy krótkie beepy, a i same kości do najchłodniejszych nie należą. Wyłączyłem beepa w systemie, ale wiadomo, że jest to rozwiązanie mniej niż doraźne. Jakie temeratury może wytrzymać taka płyta główna oraz te kości? Poniżej to co posiadam w tym kompie oraz temp:

 

http://www.gigabyte.pl/products/mb/overview/ga-n650sli-ds4l_10.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/51059/Podzespo_y_PC/Pami_DRAM/Kingston_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL6.html

 

tempk.jpg

 

Dodam tylko, że te temperatury są prosto po włączeniu komputera, i z rana, gdzie temperatura powietrza jest jeszcze dość niska, później idą dość znacząco w górę. :|

 

Z góry dzięki za wszelkie pomocne komentarze.

 

Pozdrawiam

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ten sam procek , podobna płyta ,8Gb ram , mała obudowa .

Pomógł duży wentylator z przodu , gdzie fabrycznie było już na niego miejsce w tej obudowie .

Obroty wentyla regulowane w upalny dzień max , wieczorem trochę ciszej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieść mogą dużo więcej , jeśli masz na myśli ich awarię. Co innego stabilna praca, wraz ze wzrostem temperatury stabilność maleje , aż w pewnym progu komputer jest na tyle niestabilny, że wywali nam bsoda, zawiesi , lub jakieś artefakty na obrazku się pojawią. Są różne stopnie tej niestabilności, dopóki nie masz żadnych takich objawów to się nie przejmuj . Walnij profilaktycznie jakiś jeszcze wnetylator 120mm z conajmniej 1500rpm i będzie dobrze. Tak jak AdiJager powiedział, próg tolerancji nie zależy nawet od firmy tylko pojedyńczego modelu.produktu więc może być też tak, że jedna kość w temp. X nie wytrzyma a druga teoretycznie ta sama już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności