Skocz do zawartości

Intel Core i7 K 875 vs Xeon W3520


SzakalSzaleniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie bo nie dokonca potrafie sie sam zdecydowac. Mam okazje zakupic nowy komputer stacjonarny i chcialem wybrac jakis fajny procesor. Pojawil sie jednak problem. A mianowicie pdoczas przegladania osiagow, testow itp itd wpadlem na pomysl o zakupieniu plyty glonwej z miejscem na 2 procesory. Ceny obu zabawek sa podobne (875k jest o okolo 200zł drozszy), 875k jest zdecydowanei szybszy w pojedynczym starciu z w3520, ale nie wiem jak wyglada sytuacja kiedy wlozylbym dwa takie xeony do pudelka (bo pomnozenie osiagow razy dwa to mozna chyab tylko miedzy bajki wlozyc:P).

 

Pomysl wzial sie stad ze raczej nie chcialbym w najblziszym czasie (2-3 lata) miec sytuacji ze z powodu zmiany procka musze zmienic plyte glowna (i miec dodatkowe koszta). Dlatego pomyslalem ze to chyba bedzie lepsze jezeli poweidzmy za poltora roku dokupie drugiego takiego samego xeona (ktory bedzie tanszy zapewne, a i miejsce na plycie glownej tez sie znajdzie).

 

Czy taka "strategia" jest warta swieczki ?:D. Za wszelkie komentarze, pomysly dziekuje:).

 

Dane obu prockow:

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=39718&processor=W3520&spec-codes=SLBEW

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=48499&processor=i7-875K&spec-codes=SLBS2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po dosc doglebnych "analizach rynku" problem sam sie rozwiazal. Procesor Xeon pomimo ze w tej samej cenie co normalna i7 o podobnych osiagach ma jedna powazna wade. Nie bylem w stanie znelzc aktualnie w hurtowniach ani jednej plyty glownej pod ta architekture (a jedynie pod xeony z serii 5xxx). Wiec niestety pozostaje jedynie i7 bo xeony na 5xxx o dobrych osiagach nie sa na moja kieszen. Szkoda.... i dziwne to ze nie ma plyt glownych pod w3520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak się składa że mam Xeona 3520 s.1366 i śmiga mi na płycie P6T DeluxeV2. Działa jak szalony z zegarem 4,3-4,4 na powietrznym chłodzeniu – fakt chłodzenie drogie ale wydajne. Potrzebna jest obudowa z dużym przepływem powietrza.

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale chodzi ci na 2 xeonach (moje pytanie dlatego ze z tego co widze to plyta ma wejsacie tylko na jeden procek)? bo ja sie ostatnio doweidzialem ze xeony z serii 3xxx nie maja opcji do dzialania po 2 na jednej plycie. Dlatego prosze o newsa czy dzialasz na 2 czy opis tego overclocingu tyczyl sie u ciebie do jednego xeona.

 

Jesli chodzi o overclocing to chyba jednak 875k narazie najlepiej daje rade z odblokowanym mnoznikiem :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności