Skocz do zawartości

[Szukam] Tutoriale dla totalnego amatora.


Gość jackasse

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jackasse

Siema, chciałbym się nauczyć i opanować grafikę 3d i 2d, ale nie wiem od czego zacząć. Znalazłem jedynie ciekawy z tej strony gdzie było parę pojęć i pokazane np. jak oświetlać rysunki. Chciałbym na początek coś teorii i prostą praktykę. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość jackasse

Wiesz co kolego... Jak coś czytam to zrozumiem 5/10. A ja chce już coś zacząć konkretnego a nie takie pitu pitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz ang książki i rozumiesz pół na pół, to i tak już będziesz śmigał z tutkami ;)

Szybko się wprawisz... Na start musisz sobie wybrać soft - jakiś Blender, Max, Maya, czy Photoshopy, Gimpy, itp, itd. Wszystko zależy od tego co ci lepiej leży heh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackasse

No właśnie zachwycony byłem mocą 3ds max. Jestem w drugiej klasie technikum informatycznego i miałem już trochę GIMPA i INKSCAPE. Ale tam więcej się nauczyłem sam, niż koleś mi wytłumaczył. Photoshopem też trochę się bawiłem. Takie śmieci jak zmiana koloru oczu czy robienie jakiś ciekawych napisów czy delikatny tunning obrazka. Ściągnąłem triala 3ds maxa no i właśnie czekam co Panowie mi podpowiecie bo szkoda mi tych 30 dni. Tak szczerze powiem, że 3ds max mnie interesuje najbardziej, ale jak sądzicie, że jeszcze za szybko to chętnie dostosuje się do waszych rad.

 

A nawiasem mam jeszcze takie pytanie. Totalnie nie potrafię malować ani rysować (chyba, że rysunki techniczne :D). Myślicie, że wybór grafika jako profesji będzie trafny ?

Edytowane przez jackasse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do tematu kolegi (mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko).

1. Tak jak w poście wyżej, czy nie będzie problemów, jeśli nigdy nie zajmowałem się rysowaniem/malowaniem?

2. Czy nie jestem za stary na branie się za 3D? Idę teraz na studia.

3. I jeszcze taka prośba. Jeśli ktoś miałby trochę wolnego czasu, mógłby może przygotować jakąś listę (nie musi być duża) tutoriali dla żółtodzioba, od najłatwiejszych do trudniejszych? Bo później biorę się za coś i się okazuje, że to jednak zbyt skomplikowane jak na nowicjusza.

 

Zapomniałem dodać. Zainteresowany jestem 3Ds Maxem. Nawet sobie biblię do 2010 kupiłem i już na początku okazała się dosyć użyteczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackasse

Serdecznie witamy :). Ja też dołączam się do prośby. Chodzi o to, żeby na początek to załapać a potem to już sami damy rade, nie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutoriale w helpie 3ds Maxa są dobre dla początkujących. Nie są trudne, pozwalają trochę się rozeznać ("liznąć" różne tematy).

3ds Max to nie jedyny kombajn do wszystkiego - spokojnie można wybierać pomiędzy XSI, Maya, Cinema, 3ds, czy ewentualnie Blenderem... Każdy z tych programów ma duże możliwości.

Jeśli ktoś wcześniej malował/rysował będzie miał lepsze wyczucie, zwłaszcza jeśli chodzi o organikę. Zdolności plastyczne przydają się również przy realizacji projektów - rysowanie konceptów itd. Jeśli chodzi o 3d to według mnie doświadczenie z rysunkiem/malunkiem najbardziej wychodzi podczas sculptu, ale to raczej nie 3ds Max tylko jakiś Sculptris, ZBrush, czy Mudbox...

Za naukę 3ds Maxa można się zabierać kiedy się tylko czuje na siłach... Tutaj nie chodzi o PERFEKCYNE opanowanie wszystkiego (nie wiem ile lat nolifeowania by było do tego potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazka w dlon i wio. W literaturze znajdziecie przystepnie wytlumaczone zaganienia z dziedziny 3d oraz obslugi programu. Po przerobieniu ksiazki polecam tutoriale. Najwazniejsze byscie mieli cierpliwosc i wytrwalosc, rysowanie nie jest wymagane (ja tez nie rysuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności