Skocz do zawartości

Intel Xeon - jaki najkorzystniejszy w stosunku cena/wydajność?


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To zależy czy zamierzasz składać maszynę na jednym czy dwóch procesorach. Najwydajniejsza jest nowa seria 5600 i tu mamy nowe 6-rdzeniowe procesory ale niestety najtańszy model (ok. 1000 USD) jest droższy niż dwa 4-rdzeniowe. Zerknij na wątek związany z płytą SR-2 to zdecydowanie najwydajniejsza opcja pod Xeony na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra: na 2x xeon, dzięki za wątek, nie widziałem go wcześniej. Mam nadzieje że ta płyta dotrze w końcu do nas, bo się już napaliłem.

maxymilianMax: Maszyny od Wallopa to szajs jak sie okazuje. Zastanawiam się nad 5640.

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz sobie ten ranking http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

To syntetyczny test, ale jak najbardziej odzwierciedla sie w renderingu.

Mi się wydaje że 5640 to bardzo slabo trafiony wybor.

Kosztuje sporo a dwa takie mają wydajnosc jak pojedynczy 6cio rdzeniowy Intel Core i7 X 980 za 4 tys zl.

 

Ja tez przymierzam sie do dwoch xeonow na plycie Evga, poczekam z tym do wrzesnia, moze ceny troszke spadna, ale absolutnym warunkiem są tu szybkie 6-cio rdzeniowce.

Sklanialbym sie do kupna Xeonow X5670, ewentualnie 2x X5660, chociaz ta stacja ma

posluzyc przez kolejne co najmniej dwa lata, wiec dodatkowe 1,5 tys robi tu juz niewielką róznice.

A w co masz zamiar wlozyc ta plyte? Naczytalem sie ze jest troche niewymiarowa.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo mnie też dotyczy problem "jaki dual Xeon".

Xeon z serii X czy E – pytanie czy 2 rdzenie, 4 mb cache i magistrala pamięci 1333 jest warta tych dodatkowych pieniędzy (pomijam pobory mocy, jako nieistotne kryterium).

 

Iść w:

X5650

E5640

Lub taniej

E 5530

 

wszystko najpewniej na nieforemnej SUPERMICRO X8DTI-F

lub EVGA sr2(tylko ta cena;/)

 

pzdr

_BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa xeony 4 rdzeniowe na plycie intela i w obudowie intela. wiesza sie.. nie da sie tego podkrecac. ram do tego drogi, pci-express tylko jedno. najgorsza wada to straszny poziom halasu! razem 20ghz, a byle jaki podkrecony i7 bije moja maszyne na glowe.

kupowalem komputer z firmy "ideal" kompletnie odradzam!! wole pracowac na starszym cichszym podkreconym quadzie..

 

pozdrawiam,

leto A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał założone 2 nowe Xeony serii 5600 wykonane w 32nm z nieco wolniejszym zegarem to ich schłodzenie pasywne nie powinno być większym problemem więc hałasu by raczej nie było. A jeśli się wiesza to już lekka tragedia. Co do wydajności to i7 też miałby pewne problemy przynajmniej jeśli chodzi o typowe liczenie 3d.Płyt pod 2 Xeony nie brakuje również tych „foremnych”. Generalnie trzeba uważać co się w danej chwili kupuje aby nie dać się wpuścić w podstarzałe pseudo-profesjonalne rozwiązania. Przypominam że są jeszcze nowe 12-rdzeniowe AMD na G34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz sobie ten ranking http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

To syntetyczny test, ale jak najbardziej odzwierciedla sie w renderingu.

Mi się wydaje że 5640 to bardzo slabo trafiony wybor.

Kosztuje sporo a dwa takie mają wydajnosc jak pojedynczy 6cio rdzeniowy Intel Core i7 X 980 za 4 tys zl

nawet bardzo syntetyczny test...no bo jak porownywac serie i7 z xeonem w testach gier, obydwa stworzone zupelnie do czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wszyscy tak z tymi procami? To jest tylko 30% sukcesu i to najłatwiejsza do obliczenia - dlaczego nikogo nie interesuje płyta główna i pamiątki do tych proców? Te dwie ostatnie decydują czy moc procesora będzie obsłużona i jak stabilnie soft będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wszyscy tak z tymi procami? To jest tylko 30% sukcesu i to najłatwiejsza do obliczenia - dlaczego nikogo nie interesuje płyta główna i pamiątki do tych proców? Te dwie ostatnie decydują czy moc procesora będzie obsłużona i jak stabilnie soft będzie działał.

 

bo to wątek o procesorach ? hellou:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady max to 4 procesory dla tej serii AMD i tu trzeba już przejść na Windows Server. W wypadku AMD trzeba czekać na nowe procki i architekturę. Jeśli dla Zambezi 8-core zapowiadają 11 w Cinebench to ile osiągnie 16-rdzeniowy i jaki wynik uzyskamy na 4 takich prockach, chociaż zegary będą na pewno wolniejsze. Intel może mieć pewne problemy z utrzymaniem cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wszyscy tak z tymi procami? To jest tylko 30% sukcesu i to najłatwiejsza do obliczenia - dlaczego nikogo nie interesuje płyta główna i pamiątki do tych proców? Te dwie ostatnie decydują czy moc procesora będzie obsłużona i jak stabilnie soft będzie działał.

 

Bo wiadomo że dobre płyty i dobre pamięci nie różnią się między sobą wydajnością specjalnie. Oczywiście z pamięciami jest to bardziej skomplikowane i wiadomo że timingi i częstotliwości robią swoje, ale w renderingu prawie wszystko wisi na procku i jeżeli masz odpowiednio dużo ramu to czy masz 1333 czy 2000 nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności