Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 96: Twórczość Stanisława Lema


Rekomendowane odpowiedzi

Stanisław Lem sobie zasłużył swoją twórczością na temat. Mnie urzekły jego powieści o spotkaniach z obcym we wszechświecie i opisy odległych planet i istot. Ciekawe co urzeka was :)

 

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 02.08.2010 godz. 23:59.

SONDA: od 03.08 do 05.08 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oby się tylko wszyscy na Solaris nie skupili =].

 

Z Solaris nic nie da się namalować. Skoro nie dało się nic przyzwoitego nakręcić, to z malowaniem byłoby jeszcze gorzej...

Może coś z bajek robotów by się dało, z humorem...

Co by nie mówić, nie było jeszcze tak trudnego tematu w TSP. Może i dobrze, że się pojawił.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Lem jest genialny! Świetny temat na pewno się przyłączę!

Ja zaklepuję Pirxa :P

 

//edit: Tak właściwie to co za idi.. znaczy się "geniusz" wycofał książki S.L. ze szkół?!?

//edit2: Sory za offa...

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//edit: Tak właściwie to co za idi.. znaczy się "geniusz" wycofał książki S.L. ze szkół?!?

 

I dobrze zrobił. Większość książek Lema jest głęboka jak nora królika. W wieku szkolnym można nad nią co najwyżej przeskoczyć.

Jako młody chłopak przeczytałem sporo jego książek, potem wróciłem do nich jako dorosły człowiek i zrozumiałem, że właściwie wcześniej nic nie przeczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Solaris nic nie da się namalować. Skoro nie dało się nic przyzwoitego nakręcić

 

Mówisz o wersji z Georgem Clooneyem czy tej z 72 roku? Podobno jest bardziej zeschizowany no i ma wyższe noty. Z resztą mowa teraz o gustach =] a wiadomo o nich się nie dyskutuje.

 

Tak właściwie to co za idi.. znaczy się "geniusz" wycofał książki S.L. ze szkół?!?

 

Zbyt głębokie na nastoletnie mózgi.

 

P.S. A po tym co widziałem na naszym forum jak chłopaki zobrazowali mózg matrioszkę to Solaris na pewno da się namalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli chociażby "Alicja z zielonego..." i "Kłamczucha" ją lepsze? Książki po prostu nudne i bezwartościowe. No bo co, nie wolno kłamać? I o tym miałem czytać w 2kl gimnazjum? A gdzie się podziały książki Niziurskiego czy Nienackiego? Może nie są tak głębokie jak topic TSP ale także warte przeczytania. To tylko przykłady. Chociaż... może nie jestem obiektywny.

 

Uważam że z Lemem jest tak samo jak z "Małym Księciem" Exupér'ego - trzeba go przeczytać będąc dzieckiem, nastolatkiem, studentem i dorosłym.

 

Ja przeczytałem (po raz pierwszy) "Opowieści o pilocie Pirxie" w 4 kl.

Przyznaję że np. "Głosu pana" wciąż nie przeczytałem - nie dałem rady.

 

//edit :

Z resztą mowa teraz o gustach =] a wiadomo o nich się nie dyskutuje.
No tak, zapomniałem :) Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest bardziej zeschizowany no i ma wyższe noty

Na temat ekranizacji Tarkowskiego sam Lem wyraził się nieprzychylnie. W sumie nie dziwię się. Ten z Clooneyem, choć strasznie płytki, miał przynajmniej jakieś efekty i świetną muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ekranizacji Tarkowskiego sam Lem wyraził się nieprzychylnie..

 

Heh, jak i Sapkowski plus rzesza fanów serii o Wiedźminie. Chodź tych produkcji (Solaris vs Wiedźmin) nie można porównywać w żadnym stopniu. Niektóre książki chyba po prostu nie powinny być ekranizowane.

 

Ale offtop =] miejmy nadzieję że to zaplusuje na popularności TSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies takie dziwne tematy sie ostatynio zrobily - skupiajace sie na tworczosci innych.

Ja osobiscie nie moglem Lema strawic za mlodu a pozniej jakos ciezko bylo mi wrocic.

Teraz nie moge nawet wziasc udzialu :( - moze tematy powinny byc mniej persolalne

i troche bardziej elastyczne lub szersze jak kiedys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u Lema czasoprzestrzen sie zakrzywila i watek zginal w czarnej dziurze. Jak nikt nie postawi wczesniej sondy to ja jutro ok 10 rano postawie. Ogolnie w wakacje chyba dwutygodniowy speedpainting by sie przydal, choc niska frekwencja w tej edycji ma chyba wiecej wspolnego z tym obrazkiem http://wd4.photoblog.pl/lvp2/200905/86/38381173.jpg ;)

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamgut

Poza konkursem.

 

Przypadkowo natknąłem się na wasze forum. Zarzuciliście zacny temat. Coś kiedyś, w tym obszarze zrobiłem. Pozwolę sobie dorzucić ale już poza konkursem - przegapiłem termin i w sumie posiedziałem chyba nad tym dłużej niż 1,5h.

 

Obie prace to asymetriady z " Solaris". Druga praca nosi podtytuł "Śmierć Giesego". Kto Solaris czytał ten wie o co chodzi, a kto nie przeczytał - powinien to zrobić :)

 

3816920567

3817677836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności