Skocz do zawartości

Chłodzenie i kręcenie q6600


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wiec tak, mam q6600 na chłodzeniu seryjnym intelowym i płytę na której się nie da podkręcać. Chce te rzeczy wymienić żeby wycisnąć więcej z procka.

 

Takie coś znalazłem.

http://www.proline.pl/?p=SCY+MUGEN+2+REV+B

http://www.proline.pl/?p=SCY+KATANA+3

 

http://www.proline.pl/?p=ASUS+P5QD+TURBO

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ewert : mam ta płytę i nie polecam.

Jeśli planujesz wydać prawie 500zł , to nie lepiej sprzedać starą płytę i proca oraz ram, dołożyć te 500zł i kupić platforme na amd + Phenom x6 ? No będzie może trzeba dołożyć trochę więcej.

Podkręcając Q6600 do powiedzmy 3,6Ghz owszem zyskasz trochę czasu na rederach ale nie wiem czy to będzie współmierna korzyść do poniesionych kosztów. Ja nie wydawałbym tyle pieniędzy by móc skorzystać z OC tego proca. Wolałbym poczekać, dozbierać 300zł więcej i postawić nową platformę. Wydawać 500zł by wpakować się dalej w przestarzałe LGA 775 to już trochę stara pieniędzy.

 

Jaką płyte posiadasz teraz, że nie masz możliwości OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Dlaczego nie polecasz?

Twój pomysł nie jest zły, ale szybciej kupie nowy komputer niż tak zrobię. A ten byłby nr 2.

Chciałbym żeby zakończyło się na 5 stówach.

EVGA nForce 650i Ultra

 

Mugen dobry ale czy ta katana nie starczy?

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no już nie ma ciekawych ofert płyt pod lga 775 nowych , więc albo stare albo ta płyta co podałeś bo to jedyna sensowna z nowych dlatego też ją brałem.

A nie polecam bo nie ma zbyt dużych możliwości OC , przynajmniej u mnie nie pozwala wykręcić mojego quada na więcej niz 3.0 stabilnie aczkolwiek mam 4x1Gb kości pamięci i one też mogą trochę blokować. Ja ją kupiłem swego czasu za 100zł więcej i może dlatego narzekam. Generalnie jakbyś miał większy wybór to ta płyta po prostu jest przeciętna i bym jej nie polecił . Jak koniecznie chcesz coś z tego quada wycisnąć to Katany nie ruszaj. Z Scythe to tylko Ja bym kupił Mugena i przełożył te chłodzenie potem do nowego kompa albo zamiast Katany to http://www.gral.pl/SilentiumPC+Fortis_165.html.

 

Scythe robi świetne chłodzenie ale opłacają się tylko mugeny i jego pochodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem CPU-Z rewizję swojego procesora. Jeśli się okaże, że masz B3 to olej kręcenie. Z G0 możesz się trochę bawić, ale też polecałbym inwestycję w coś nowszego ;)

 

p.s. Ja na rewizji B3 Q6600 wyciągnąłem stabilne 3GHz na stockowym chłodzeniu, na płycie Commando. Gdy przestałem hurtowo renderować wróciłem do standardowych zegarów. Jakiś czas temu znów podkręciłem na chwilę i sprzęt zaczął wyć, że aż się przestraszyłem :] Wentylatory regularnie czyszczone, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rewizje G0, wiec trzeba to wykorzystać ;)

Jak i tak miałem kupić nowe chłodzenie bo te standardowe działa tak głośno że spać nie mogę.

 

to sprawdź sobie czy z tego intelowego chłodzenia nic nie odpadło - u mnie zaczęło być głośne jak diabli - w momencie kiedy rozpadł się (odpadły 2 skrzydełka :D) wiatraczek. Chodził tak z 8-9 miesięcy aż się wkurzyłem i zmieniłem na TAGAN HP-928 - ale skoro piszesz że już masz tego Scythe to raczej Cię ta informacja nie specjalnie obejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności