Skocz do zawartości

jak zacząć


Vit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyrenderowane do tiffów klika scen, co dalej robić aby dodać do tego dzwiek w maksie 2010? jechałem jedna kamerą i nie mam juz do większosci ujec klatek kluczowych, jedynie w videopost mam zapisaną sekwencję, maks 2010 posiada ProSound ale czy on sie przyda bez kluczowych klatek animacji ? To moje pierwsze udzwiekowanie wiec moze jakies wskazówki od kolegów doswiadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nigdy nie udźwiękawiałem w maxie i nigdy mi to do głowy nawet nie przyszło. Podchodzę do tego bardziej jak do podkładek pod animację, aby animować w synchronizacji do dźwięku. Ale jeśli chcesz w maxie udźwiękawiać, to sposób w jaki wykonywałeś animację nie ma nic do tego :) Możesz podłożyć dźwięk do symulacji ubrań, do wodospadu z cząsteczek, do jadącego samochodu - bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris czy zatem mozesz cos polecic do udzwiekowienia, jak mozesz podać przyklad jakiegos programu aby to nie był wielki kombajn, ja sciagnołem sobie darmowy program audacity gdzie mozna edytować dzwięki natomist potrzebuje narzedzia do łaczenia dzwięku z plikiem avi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwy do okielznania, intuicyjny soft to uproszczone wersje programu Sony Vegas: Vegas Movie Studio HD, Vegas Movie Studio HD Platinum, Vegas Movie Studio HD Platinum Production Suite. Sa to wersje niewiele sie od siebie rozniace. No i przez 30 dni masz kazdy z nich za free, wiec moze wyjsc w sumie 90 dni darmowej pracy nad materialem (choc zapisane w nich projekty nie sa kompatybilne i bedzie potrzebny import dzwieku do wav).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegas platinium kosztuje chyba jakieś 215 zł, uważam, ze warto zainwestować, bo programik jest świetny gdy chcesz szybko zmontować video czy audio. Nie ma on może jakiś zaawansowanych narzędzi do edycji dźwięku, ale jest bardzo prosty i przyjazny. Możesz też pokusić się o Sony Sound Forge, który w wersji budżetowej kosztuje 185 zł i poza świetnym programem do edycji dźwięku dostajesz dodatkowo bibliotekę 1001 efektów dźwiękowych. Nie ma tam cudów, ale jest to dobry punkt zaczepienia, gdy się szuka prostych dźwięków jak kroki, otwieranie zamykanie drzwi itd.

 

rozwiązaniem uniwersalnym może być Steinberg WaveLab Essentials, który umożliwia obróbkę pojedynczych dźwięków, jak i montaż wielośladowy. Nie jest już tak intuicyjny jak SONY (choć to kwestia upodobań), ale wydaje mi się, że jako, że w głównej mierze, zajmujesz się obrazem to VEGAS faktycznie może być najlepszym rozwiązaniem, bo masz montaż audio video w jednym.

Jest jeszcze Adobe Audition (dawny Cool Edit), ale wydaje mi się, że nie umożliwia on otwierania plików Video, więc udźwiękowienie obrazu nie wchodzie w grę.

Adobe SoundBooth służy do prostego udźwiękawiania obrazu, z własną biblioteką dźwięków Online. Nie używałem go jeszcze, więc nie wiem jak to gada.

 

 

 

Wyżej to już są kombajny do produkcji dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności