Skocz do zawartości

Problem z siłą nacisku


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam niemały problem z tabletem. Moja smutna historia przedstawia się następująco:

Pewnego pięknego dnia postanowiłem zainstalować na moim komputerze stacjonarnym Windowsa 7. Było to dosyć dawno temu, gdy miałem jeszcze tablet Wacoma (Volito 2). W znakomitej większości czasu pracowałem na laptopie i tablet podłączałem do stacjonarnego tylko w niektóre weekendy (gdy wracałem do domu ze studiów). Już wtedy zauważyłem, że przy pracy w Photoshopie (CS2) nie ma absolutnie żadnego rozróżnienia siły nacisku (przy pracy w nie-photoshopie również ). Nie przejmowałem się tym zanadto bo częstotliwość pracy na tym kompie była jak już pisałem nikła. Jakiś czas temu kupiłem nowy tablet (Pentagram Virtuoso SE ). Wciąż pracowałem na laptopie i z siłą nacisku nie było żadnego problemu. Ostatnio zainstalowałem paczkę pędzli od cpt obviousa i okazało się, że niestety mój przenośny komputer nie wyrabia (photoshop cały czas się wieszał ). Podłączyłem więc tablet do stacjonarnego, zainstalowałem sterowniki i okazuje się, że problem pozostał. Wydaje mi się, że problem nie leży w sprzęcie, a systemie (ewentualnie w braku umiejętności w skonfigurowaniu) aczkolwiek mogę się mylić. Forum Pentagrama nie działa więc piszę tutaj. Czy ktoś miał podobne problemy? Znalazł jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wina leżała po stronie sterowników (niby nadawały się do win7, ale jednak się nie nadawały). Wszystko pięknie działa, ale photoshop wciąż się zawiesza po kilku sekundach pracy lepszymi pędzlami. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuckup leży po stronie Photoshopa. Mi przy Intuosie 3 nie działał nacisk w cs, cs2, cs3 (w photoshopie 7 działał). Teraz mając Intuosa 4 nie ma tego problemu. Jest jakiś konflikt i czasami (niezależnie od maszyny i systemu) po prostu soft nie reaguje na nacisk piórka.

 

O ile z pentagramem nie wiem o tyle na forach Wacoma istnieją jakieś sztuczki kruczki, które u jednych zadziałają a u innych nie. Loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności