Skocz do zawartości

Dość high-endowy zestaw 3d /wideo


the_fgdf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze złożyć i w niedługim czasie nabyć nowy zestaw do obróbki grafiki 2d / realtime 3d (IRAY itp)/video. Głównie AE/3DS MAX. Ma to starczyć na komfortową pracę przez 2-3 lata. Przedział cenowy ~25tys za pudło i monitory.

 

Od paru dni robię research uwzględniając w tym nasze forum. Niemniej zrodziło mi się kilka pytań na które nie mogę znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Stąd prośba o wasze opinie.

 

Opierać o architekturę 2x Xeon E5530 (może 5550?) czy może starczy jedynak z serii i7 -980X a może jeszcze co innego.

 

MB - Od wyboru procesora zależy niejako dobór MB ;]

GPU - PNY QuadroFX 3800 PCI-Ex16

RAM - 16 lub 24 GB - opierać się o kości 2gb czy 4 gb? te zależy niejako od ilości gniazd na MB

HDD - 4x Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II) do tego pewnie kontroler raid

obudowa - sprawdzona SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

zasilacz- Chieftec BPS-850C 850W

chłodzenie prócz 3 dodatkowych fanów 120mm Prolimatech Megahalems Fander Edition na cpu

Monitory - 2x NEC MultiSync PA241W(trochę droga opcja) lub 2x HP 24" LP2475w lub 1x HP VM617A4

Rzutnik BenQ w600 lub Epson EH-TW450

 

uff...

pozdrawiam i z góry dzięki za opinie. To duże zakupy i warto jak najlepiej wydać każdy grosz.

barkacz

_BB

Edytowane przez the_fgdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WItam.. No jesli to ma byc mega wydajne i do pracy/ montażu "realtime" to 2x Xeon bedzie dużo ciekawszym rozwiązaniem(czy to na płycie EVGA czy innej..) .

 

CO do RAMu , lepiej jak jest mniej kośći niż wiecej.. lepiej 6 modułów po 4GB niż 12 po 2GB, .. mniejsze prawdopodobieństwo że któraś kość bedzie odstawać parametrami/jakością od innych zakłócając prace w trybie wielokonałowym.

 

CO do HDD.. - to hmm, myślisz ze potrzebujesz tyle miejsca , bedziesz pracował na nieskompresowanych(RAW) materiałach video? ,, Seria dysków jest dobra lecz bym sie nei odwazył ich 4rech łączyć w RAID-0 który możliwe miałeś na myśli... Kontroler RAID jest juz na płycie głównej.

 

Zasilacz bym dał pożądniejszej marki do takiej stacji roboczej.. coś od Enermaxa pewnie bym wybrał ew. Corsair...

 

 

PS: na forum o 3ds max należałoby pisać poprawnie nazwę tego softu ;) "3D MAX" - Twoja wersja i jeszcze paru osób na tym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do HDD.. - to hmm, myślisz ze potrzebujesz tyle miejsca , bedziesz pracował na nieskompresowanych(RAW) materiałach video? ,, Seria dysków jest dobra lecz bym sie nei odwazył ich 4rech łączyć w RAID-0 który możliwe miałeś na myśli... Kontroler RAID jest juz na płycie głównej.

Moim zdaniem kolega miał na myśli raczej RAID 10 co w przypadku 4x1TB jest rozwiązaniem najrozsądniejszym i sen spokojniejszy.Nie trzeba pracować na RAW'ach żeby zapchać dysk,wystarczy dłuższa animacja z maxa w rpf z kilkoma kanałami czy porządniejsza symulacja.A jeśli to ma być na 2-3lata to ja bym brał SATA III.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Na wstępie pragnę sprostować, że mowa oczywiście o 3DS max -s ucieło przez zwykły przypadek :=.

Zastosowanie dość uniwersalne ale krąg bardziej zaawansowanych/obciążających obliczeń. Render/symulacje/real time/video - osobno i razem.

Konfiguracja RAID to 10.

Z Sata III nie wiem czy są już jakieś sprawdzone konstrukcje i czy stosunek zysk/ryzyko wobec SATA II oraz korzyść przy zastosowaniu RAID jest na tyle przemawiająca – raczej minimum ryzyka.

Z płyt wpadły mi w oko:

SUPERMICRO X8DTI-F BOX – tutaj obudowa EATX

ASUS Z8NA-D6C Dual LGA 1366

EVGA SR2 -warta tej różnicy w cenie?

Z zasilaczy może i racja nie ma co groszy zł oszczędzać zmienię na Enermax Revolution85+ 950W

 

Odnośnie procesorów trochę nurtuje mnie jeszcze kwestia "jeśli dual to..."

Xeon z serii X czy E – pytanie czy 2 rdzenie, 4 mb cache i magistrala pamięci 1333 jest warta tych pieniędzy (pomijam pobory mocy, jako nieistotne kryterium).

X5650

E5640

Lub taniej

E 5530

 

Z góry dzięki

_BB

Edytowane przez the_fgdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności