Skocz do zawartości

Komp/laptop 3Dmax - ktory?


Azalka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Firma zdecydowała zakupić nową jednostkę, głównie pod ostatniego Max'a Design i posiadane już przez nas programy graficzne - m.in.Pakiet Adobe CS2, Corel X3, które MUSZĄ na niej chodzić. Sprzęt powinien parę lat w miarę bezawaryjnie popracować.

Wolałabym stacjonarny, ale szefostwo waha się nad laptopem.

Po kolei spływają do nas różne oferty - poniżej pierwsze z nich.

Ponieważ w kwestiach hardware'u jestem całkowitą blondynką, ślicznie proszę o podpowiedź, która z zaproponowanych wersji byłaby optymalna (ew. co w niej zmienić) - to będzie mój sprzęt - więc żywotnie jestem zainteresowana ;) Jeśli posiadane programy na nim nie pójdą, będę mieć kłopoty :rolleyes:

Z góry dzięki!

 

LAPKI

1. DELL Studio 1747 i7 720QM / ATI HD4650 4GB / 500GB 17,3'' DVD-RW W7HP

2. Asus G60J-JX038V Intel Core i7 820QM 4GB 640GB 16'' GFGTX260M Blu-ray Combo W7HP

3. Acer Aspire Ethos 8943G-5454G64MN Intel i5 2,4GHz, 18,4" Full HD LED, 80)

System: MS 7 Home Premium PL 64-bit, DVD +/-RW Super Multi, RAM: 4096 MB

HDD: 640 GB, ATI Mobility Radeon HD5850 1GB DDR3.

4. Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN Intel Core i5 i5-450M 4GB 500GB 15,6'' HD5650 DVD-RW

W7HP (LX.PTN02.223

 

Stacjonarny:

Procesor Intel Core i7 930 2,80GHz BOX

Płyta główna MSI X58 Pro-E

Pamięć RAM Kingston DDR3 HyperX 3x2GB 1600MHz (razem 6 GB)

Karta graficzna GeForce with CUDA GTX 460 Gigabyte 1024MB/256bit DVI&HDMI

Dysk twardy WD Caviar Black 1TB (32MB cache)

Napęd optyczny LG SuperMulti DVD+/-RW czarny

Obudowa Cooler Master Elite czarno-srebrna

Zasilacz Chieftec APS 650W

Mysz+klawiatura Logitech standard

Oprogramowanie MS Windows 7 Professional PL OEM 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oprogramowanie, które wymieniłaś ruszy na każdym z wymienionych zestawów. Oczywiście im mocniejszy komp tym lepiej. Ale wybór tak naprawdę zależy co dokładnie robisz. Jeżeli sporo czasu zajmuje Ci praca w 3d, renderowanie, itd. to laptop jednak nie jest najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś laptopa używałem do grafiki i wydajność znacznie spadła w porównaniu do mojego starego PC, a parametry laptop miał lepsze. Max vs Laptop (w moich odczuciach) = tragedia.

Teraz może być lepiej bo laptopa miałem z przed 2 lat, c2d itp.

 

17'' calowy laptop to pomyłka, już 15'' do dużo i ogranicza znacznie mobilność.

 

a i jak kupujesz komputer to zwróć uwagę na kartę zęby miła CUDA(nvida) bo np. octane render'a szybko na openCL nie będzie. W przyszłości znacznie przyśpieszy rendering, ale raczej w perspektywie roku to bez różnic ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na procka chyba nr 2 ale zapisz sie od razu na drugi monitor do laptopa, bo tak to biednie bedzie sie pracowało.

 

jak chca zeby posluzyl kilka lat - to lap odpada całkowity brak wygody przy serwisowaniu i nie sa pomyslane by przetrzymać tyle czasu obecnie. A wiadomo kazda czesc przy wymianie droga albo niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej kolejne propozycje, które otrzymałam z różnych firm.

Pomóżcie coś z tego i z pierwszego maila wybrać i zarekomendować Dyrowi, plisssss :o

Jeśli któryś jest kupą też dajcie znać, bardzo proszę - wcześniej nam sugerowano komp typowo pod serwer sieciowy do grafiki i taki, na którym Max nie rusza, dlatego teraz do Was uderzam "o ratunek" :)

 

Stacjonarne:

 

1. DELL Precision 690 + Windows XP Pro (32 bit)

Procesor 2xXeon® 5050 Dual Intel 3000Mhz, Pamięć 2 GB FB-DIMM DDR2,Grafika NVIDIA Quadro FX3500 256MB 2xDVI (poleasingowy)

 

2. DELL Precision 490 + Windows XP Pro (32 bit)

Procesor 1xXeon® 5160 dual-core 3000Mhz, Dyski Twarde 2x160GB, Grafika ATI Fire GL V7200 256MB Professional (poleasingowy)

 

3. Lenovo Stacja Robocza TS E20 Tower/X3450 2x2GB 500GB W7P64

ThinkStation E20 Intel Xeon X3450 (2.67GHz, 8MB L2, 1333MHZ),2x2GB DDR3-1333 UDIMM EC,500GB 7200rpm 3.5" SATA,DVD+/-RW, Graphics None, EthGiga, 280 Watt, 25-in-1 Media Card Reader, WIN 7 Pro 64, 3/3 OnSite MTM 422255G

 

Dodatkowa pamiec RAM 2GB Kingston Modul pamieci/2GB 1333MHz Reg ECC Module Lenovo 2GB 1333MHz ECC Module

 

Karta grafiki NVIDIA Quadro FX1800 PCI Express 2.0 x16, 768 MB - GDDR3 SDRAM DVI: 2560 x 1600 / VGA: 2048 x 1536

(nówka, ten prawie na pewno będzie za drogi :()

 

4. Lenovo Stacja Robocza TS E20 Tower/i3-530 2GB 500GB W7P64 ThinkStation E20 Tower, Intel Core i3-530 (2.93GHz, 4MB L3,1333MHZ), 1x2GB DDR3-1333uDIMM, 500GB 7200rpm 3.5"

SATA, DVD+/-RW, Intel integrated, Eth Giga, 280 Watt,25-in-1 Media Card Reader, WIN 7 Pro 64, 3/3 OnSite (422252G)

Karta grafiki NVIDIA Quadro FX1800 PCI Express 2.0 x16, 768 MB - GDDR3 SDRAM DVI: 2560

 

Lapki

1. DELL Vostro 3500 + Windows 7 / XP Pro (32 Bit)

Procesor Intel Core™ i5 2,4 GHz, Pamięć zainstalowana 4GB, Dysk twardy 320 GB, Karta graficzna GeForce 310M

2. DELL Vostro 3500 + Windows 7 / XP Pro (32 Bit)

Procesor Intel Core™ i5 2,4 GHz , Pamięć zainstalowana 3 GB, Dysk twardy 320 GB, Karta graficzna Integrated IGM Accelerator HD

 

3. Lenovo Notebook TP L512/i5- 520M 2x2GB 500GB 15.6" W7P64 ThinkPad L512 Intel Core i5-520M Processor (2.40GHz, 3MB L3, 1066MHz FSB,35W), 2x2GB,500GB/7200rpm, DVD+/-RW DL,AMD M92-S2 XTX w/GDDR3, 15.6' 16:9 HD (1366x768), WWAN Ready, WIN 7 Pro 64,

 

Koniec. Więcej możliwości nie będzie :)

Edytowane przez Azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Della vostro 1720 (2.6 Ghz duo, GeForce 9600M GS 512 mb) do 'domowego' użytkowania 3ds maxa i PS - nie narzekam. Ekran dopasuj do swoich potrzeb - jeśli będziesz chciała wozić pracę ze sobą po świecie, to duży ekran w laptopie pozwoli ci się obyć z koniecznością kupowania monitora. Nie twierdzę że monitor jest nieprzydatny, ale na moim 19 calowym-laptopowym również bardzo miło się pracuje. No i rozsądnie mieć jakiś Cooler jeśli przewidujesz renderingi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem,, tak.. Jesli wybiorą Ci laptopa wydajność Twojej pracy spadnie w porównaniu do takiej choćby stacjonarki jaką podałas w 1 poście... BO żaden z tych laptopów(a wiekszosc co wymieniasz to średnia półka i średni niższa + ten 32bit XP czyli system sprzed 8 lat :// ) nie zbliża sie wydajnością do pierwszego stacjonarnego który wymieniłaś... WIęc jak zalezy im na czasie wykonywania projektu/Twojej wydajności to niech nie kombinują z laptopami do biurowych programów tylko kupią Ci dobry stacjonary komp. do grafiki.. Ten 1rwszy który wymieniłaś zapewni w pełni komfortowa pracę , ma b. dobre parametry,, ktoś to składał z głową... I gdyby go jeszcze tak podkrecić do 3.5Ghz to już w ogóle naprawde moze wystarczyć na te pare lat o czym piszesz.. a i łatwo go rozbudowac o wiecej ramu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, przekonałam Dyrekcję do stacjonarnego. Jednak nasza komputerowa firma "opiekuńcza" nie bardzo ma ochotę na składaka.

 

Pytanie, czy jeśli do

 

1. DELL Precision 690 + Windows XP Pro

Procesor 2xXeon® 5050 Dual Intel 3000Mhz, Pamięć 2 GB FB-DIMM DDR2,Grafika NVIDIA Quadro FX3500 256MB 2xDVI

 

w wersji 64 bitowej zwiększymy RAM do 6GB i lepszą kartę graficzną (jeszcze nie wiem jaką), to będzie w porządku, czy walczyć o ten z pierwszego maila?

Jeśli nie walczyć, sprawa załatwiona, jeśli walczyć, podrzućcie jakieś argumenty, mogące przekonać laika (mego Szefa) - bardzo proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wydajnościowo będzie tak naprawdę podobnie. tutaj masz 2 procesory po 2 rdzenie z Hyper Threading. czyli obsługa 8 wątków. Zestaw z pierwszego postu. To 1 procesor z 4 rdzeniami z HT. Czyli też 8 wątków. Różnica pewnie będzie w cenie tylko na plus dla zestawu z pierwszego postu. Ale oczywiście kupując stację roboczą Della masz gwarancję door-to-door. A co do systemu to polecam Windows 7 x64 no i tak jak piszesz więcej ramu.

 

edit:

cena tego Xeona to 1700zł. x2 daje 3400 za same procesory. dodatkowo płyta pod 2 procesory to też przynajmniej 1000-1500zł. Do tego droższe pamięci itd. itd. Karta graficzna to kolejne 2000-2500. Dobry zasilacz do tego, obudowa, itd. itd. Cena takiej stacji roboczej pewnie jakieś 10 tysięcy.

 

Cena zestawu z pierwszego posta na 100% nie przekroczy 5000zł. Nie chce mi się sprawdzać dokładnie cen :)

 

 

jeszcze taka ciekawostka. Stacja, którą proponują Wam nie jest dostępna w Polsce. :)

 

Pozdr.

Dawid

Edytowane przez chudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pracuje ... StarCtafcie...

 

Hm, hm............................

 

@Azalka:

Ja bym wybrał stacjonarnego i7 z pierwszego postu. Nie przejmuj się ceną jeśli nie płacisz i zarządaj gigantycznego monitora gdyż projekty przecież są duże i na małym się nie zmieszczą (nie działa na informatyków).

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell jest poleasingowy. Nie wiem, w jakim wieku - gwarancja ok. pół roku jeszcze. Cena jest porównywalna z tym pierwszym.

Nasza firma komputerowa nie chce zaproponować lepszej karty twierdząc, że ta jest dedykowana pod programy cadowskie i 3D i jest super. Kartę ew. później mogą wymienić na 512kę.

Pamięć zwiększają do 4 GB, z tym, że jest to pamięć serwerowa, która ponoć szybciej chodzi.

Nie znam się na tym, na mój durny chłopski rozum 6GB powinno być lepsze, ale może ja jestem osiołek zupełny. No, ale jak bardzo będę uparta, dodać pamięć mozna, czy teraz, czy nieco później.

Składaka jest krytykowany, bo składak, że obudowa słaba...

Upierając się na coś, równocześnie sie podkładam, gdyby coś było nie tak, tym bardziej, że całościowo pieniądze nie są małe.

Choroba, nie znam się na kartach :(((

Co z tym teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh nie no ta karta nie jest zła i rzeczywiście ma dedykowane sterowniki do 3ds Maxa, ale nie jest warta swojej ceny :P Jeżeli rzeczywiście firma upiera się przy dedykowanej stacji roboczej to bierz stacje. A co do pamięci serwerowych to nie chodzą szybciej :) Mają za to korekcję błędów. 4GB to minimum w tym momencie przy wizualizacjach, itp. Zawsze potem można dołożyć. Tymbardziej, że płyta pewnie obsługuje przynajmniej 16GB. A i jeszcze jedna sprawa. Jeżeli dokładają pamięć do tego kompa to postaraj się żeby nie było to 4x1GB bo to kompletnie bez sensu jeżeli chciałoby się później rozbudowywać pamięć. niech będzie przynajmniej 2x2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiając sie troche do tematu mam nieco podobny problem co Azalka... Mianowicie zastanawiałem sie od jakiegoś czasu nad iMac'iem w takiej konfiguracji:

 

2.93GHz Quad-Core Intel Core i7

16GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 4x4GB

2TB Serial ATA Drive

8x double-layer SuperDrive

ATI Radeon HD 5750 1GB GDDR5 SDRAM

 

Wiem ze na forum jest troche zwolenników i przeciwników produktów Apple i nie mam zamiaru wywoływać tu jakiejś burzy i krzyków :D Chodzi mi o to czy moze ktos juz pracował na iMacu w 3D i może sie podzielić wrazeniami i czy taki iMac jak powyzej nadawał by sie do pracy w C4D, Mudboxie, Ps i podobnych pakietach. A moze lepiej wogole sobie głowy nie zaprzatac Apple i te niemałe pieniadze wydac na normalnego "blaszaka" z Windowsem na pokładzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo jedyny dopalacz jaki mozesz miec z apla to 64bity bez ściemy ze cos działa w 32. wiem ze na makach-pro dziala swietnie, ale wydac 25tys zamiast 15 za 2x mocniejszy sprzęt ma swoich przeciwnikow nie tylko na forum ;)

 

To powyzej napisalem szukajac czegos dla siebie na nowy rok - wychodzi prawie polowa ceny za 60-80%mocniejszą konfigurację na korzyść blaszki wg benchmarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goat - jeśli nie renderujesz dużo, a głównie siedzisz w pakietach adobe, bądź modelujesz to brałbym iMaca - świetny monitor, świetny system operacyjny, świetny design, mało zajmuje miejsca i na klientach robi wrażenie, a ta konfiguracja którą podałeś jest na tyle dobra, że wszystko będzie chodzić super. Natomiast gdy kupujesz kompa tylko dla mocy to weź normalnego blaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Troche mnie zastanawia ta karta graficzna która tam jest. ATI Radeon HD 5750 1GB GDDR5. Ostatnio gdzies w internecie czytałem ze ma sie niebawem pojawi sie seria 6000. Ta karta nie jest troche słaba czy daje rade. Zupełnie nie znam sie na radkach...

 

I jeszcze inna sprawa... Wiecie moze czy w Mac Pro da sie montowac Nv Quadro albo na odpowiednim poziomie Radeony ? Jak przegląda sie oferte na stronie apple to wychodzi na to ze najmocniejszy Mac moze miec max 2xATI Radeon HD 5750 1GB GDDR5 SDRAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Już dawno nic tak mnie nie umęczyło...

mam nadzieje, że jesteśmy na finiszu.

 

Po lekkiej modyfikacji firmy komputerowej:

 

PROCESOR CORE i7 930 2.8GHz LGA1366 BOX

MSI X58 Pro-E Intel X58 LGA1366 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)

KINGSTON DYSK SSD SNVP325-S2B/64GB

HDD CAVIAR 1TB WD10EARS SATA II 64MB CACHE

GIGABYTE GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (715/3600) lub to samo wersja 2048MB

OBUDOWA CoolerMaster - DOMINATOR (RC-690-KKN1-GP) Czarna

2x GEIL DDR3 6GB 1333MHZ 3X2048MB CL9 VS

Zasilacz Spire SP-ATX-750WTB-PFC-1

 

Mogę akceptowac? Czy coś jest niedobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności