Skocz do zawartości

Co? Jak? Gdzie? - Od czego zacząc!


Gość zeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na forum wiec jak cos zle to zablokowac i powiedziec co i jak.

A wiec tak.

Narazie nie mam zadnego programu 3D.

Chce robic głównie samochody do gier i na fotki.

Który program wybrac??

Wiem ze przedemna długa droga ale chce spróbowac.

1.3D Max 6 (3CD?)

2.Lightwave 8.0 (153.54 MB)

3.Rhinoceros (nie znam)

4.Softimage XSI (nie znam)

 

Pewnie jest jeszcze tysiace programów dodatkowych i innch o których nie wiem.

 

Teraz powiedzcie który program wybrac??

 

Dzieki :D

 

Aha mój komp

 

Pentium 4 1.82GHz

256MB RAM

NVidia GeForce 3 Ti 200 64MB

SBLive

Monitor 15 cali (lol)

 

Chyba starczy

 

Niedługo dokupie ram i moze zmienie graficzna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

niee, pietnastka spokojnie wyciagnie jakies 75hz, moze ciut wiecej, nie jest to za duzo, wrecz masakrycznie malo, ale da rady na chwilke... chociaz jesli chodzi o xsi to minimum powinno byc (chyba) 1280x1024...w 1024 sie odpali ale troche menu i viewportow wcina jesli sie nie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym sie klocil, jesli zacznie np od xsi a ten sie mu wybitnie nie spodoba, to nawet nie nauczy sie stawiac klocka (bez skojarzen:) nie mowiac o czyms ciut bardziej skomplikowanym... zniechecajac sie do tego konkretnego softu zniecheci sie do grafy w ogole i nic dobrego z tego nie wyniknie

 

nie chodzi mi o rozgryzienie jakiegos softu od a do z ale o pobawienie sie troszke z kazdym i wybranie tego ktory bedzie sie mu po prostu podobac z interfejsu i ogolnie bedzie mu lezec. nie ma nic gorszego niz meczyc sie na programie, ktory sie zupelnie nie podoba i ogolnie nie wchodzi z zadnej strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dirty ale jak ktos dopiero zaczyna to wszystko jest dziwne nie zrozumiale i nie przyjazne to jak ma obiektywnie ocenic ze tego nie lubi (bo nie moze zakumac?). ja przez rok podchodzilem do maxa az w koncu usiadlem do helpa, poczytalem i sie spodobalo. to przez durne ksiazki helionu mialem niesmak i obrzydzenie wstepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty--> Jak się jest zielonym to nie ma się pojęcia co jest gorsze, a co lepsze, więc cięzko powiedzieć czy dany interfejs leży czy nie. Dopiero jak się go nauczysz, choćby był najgorszy to powiesz że jest najlepszy, bo go umiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez fakt, ale mi caly czas chodzi o cos z pozoru tak trywialnego jak interfejs i czy jest wg niego user friendly. nie chodzi mi zagadnienia z grafy3d. uwazam, ze nalezy pierwsze przerobic pare prostych tutkow paru roznych programow i wtedy skoncentrowac sie na czyms bardziej konkretnym. jesli uzna, ze latwiej w maksie niz w mayi zrobic dwa boxy i nadac im material to niech zacznie od maxa. pozniej zawsze moze sie przerzucic jesli cos sobie innego ubzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez pamietam pokazowke maxa jedynki, przelot kamera po jakims pokoju, wolumetryka, animowane textury, jakis motylek, pnacze ...jednym slowem bajka:) byla tez jakas panna z mieczem tanczaca z jakimis stworami hehehe...tez bylem w szoku ze szczena pod stolem i slinotokiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pościągaj sobie dema tych programów i zobacz który ci się najbardziej podoba. Jeśli nie zdołasz sobie wyrobić sam zdania to zaczynaj od maxa. Jest do niego najwięcej tutków. Poza tym jest to program o ogromnych możliwościach który niewiele ustępuje najlepszym na rynku czyli mayi i xsi (hehe ;) ).

Zawsze przecież w przyszłości będziesz mógł zmienić program. Ja po około 3 letniej zabawie w maxsie zmieniłem soft na xsi z prostego powodu. Nie dlatego że ma większe możliwości (na jednym i drugim da się zrobić praktycznie wszystko) tylko dlatego że interface w xsi jest po prostu boski. Teraz po zaledwie pół roku zabawy w softimage nie wyobrażam sobie pracować w innym programie. Nie radzę się jednak sugerować moją oceną. Interface to kwestia gustu. Jednym się podoba ten w xsi... a drugim ten badziewiak w mayi :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, nikt o blenderze nie wspomniał

 

ja próbowałem sił w 3d-canvas, Blender i 3DSmax. ten pierwszy od razu mi sie nie spodobał, ten drugi całkiem ok jeśli chodzi o modeling ale z materiała troche dla mnie było skomplikowane. 3Dsmax mi najbardziej przypadł do gustu i wbrew pozorom jest całkiem łatwy (choć jak pierwszy raz zobaczyłem jego interfejs, to sie wystraszyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności