Skocz do zawartości

Nowy box na i7, dobra konfiguracja ??


visualstudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do kupna nowego komputera, służył on bedzie do renderingu i zwykłej pracy nad modelami w 3ds max'ie. Wiem, że do renderów najważniejsze są procki dlatego mój wybor padł na i7, wiem też że potrzebuje min 8 gb ramu. Jednak co do reszty typu karty graficznej która uniesie prace w viewportach, płyte głowna, zasilacze itd nie mam zielonego pojęcią. Prosiłbym o pomoc w dobrze jak najlepszych podzespołów tak by dotychczasowa konfiguracja była jak najlepsza, bo nie wiem czy na przykład nie potrzebnie czego nie władowałem lub istnieje lepszy zastepnik.

 

Pozdrawiam

 

zestaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja osobiście mam proca i7 950 i tego bym rękami i nogami Ci polecał najbardziej. Co do Twojej konfiguracji to dorzuć 4GB ramu bo 8GB w grafice to zaczyna być mało i zaraz Ci zabraknie, co więcej w miarę możliwości kupuj CL8 albo CL7 pamiątki bo przy tych pojemnościach opóźnienie cyklu o 1 na prawdę robi sporą różnicę. Ale największy błąd jaki popełniłeś w konfiguracji to dyski twarde - bez RAIDa to będzie Twoja kula u nogi. Koniecznie dokup drugi dysk i wrzuć je w RAID 0 jeżeli robisz regularne backupy albo w RAID 01 jezli takowych nie robisz ale wtedy musisz 3 dyski dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sprawdzilem ten i7 950 i wtedy bym zmienil płyte na Asus P6T SE, X58, TripleDDR3, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7 ?? np. Tylko mam dwa zasadnicze pytania ? może ktoś mi wyjaśnić. Jaka jest różnica pomiedzy dual i triple DDR czy chodzi o to że gdy jest Dual to trzeba mieć pare slotów zapełnioną zawsze a przy triple to 3 sloty ?? zielony jestem z IT.

 

beny - 2 pytanie - o co chodzi z tym RAID ja szczerze mówiąc zawsze pracowałem na jednym dysku, wiec nawet nie wiem jak sie za coś takiego zabrać i jakie są korzyści ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAID (najlepiej poczytaj):

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

 

Ogólnie czytaj tylko o 0 i 1 - ew. 5, reszta to wygibasy i ich modyfikacje, któe sprowadzają się do tego samego - zapisania części informacji na jednym i części na drugim w tym samym czasie przez co skracasz czas zapisu o prawie połowę (mowa o stripe), albo zapisu tej samej informacji na jednym i na drugim (mirror), albo zapisu części na jednym i części na drugim a na trzecim trzymasz informację o ich parzystości (raid 5). Ten zestaw co teraz zaproponowałeś drugi wg. mmnie lepszy bo mam praktycznie taki sam i weź DDR3 w triplu x2 co Ci da 12GB ramu i przez 3 lata masz spokój z wymianą kompa.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny przekonałeś mnie :) z tym ramem to kupie chyba te 12 GB tylko chciałem zapytać czy firma ma jakieś znaczenie ?? bo niektóre sa za 1500 a inne za 900 ja osobście wybrałbym - DDR3 6GB 1333MHz OCZ Gold Low Voltage (3x2GB, Triple, CL9) co do raid'ów to zepnę chyba dwa dyski narazie moze za miesiac dwa dokupie jeden wiecej. Jak byście mogli zerknąć na ten dysk x 2 - WD 640GB, SATA/300, 64MB (WD6400AARS) Caviar Green Power na gralu jest po 188 zl a pamieć wyżej wymieniona 12GB za 936 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ma o tyle znaczenie że kupując Good Ramy masz 30% szansy że trafisz na bubla (czyli np. będziesz dostawał bluescreena po 30 minutach działania systemu gdy trafi na wadliwą kość), za to kingstony są przereklamowwane i ich nie kupuj bo liczą troszkę za dużo. Dobrym kompromisem cena jakość są corsair ja mam "Corsair DDR3 6x 2GB 1600MHz CL7 Dominator DHX Intel Core i7 Extreme Edition" - generalnie ja płaciłem 2200 za komplet teraz widzę że po 1600 PLN chodzi mniej więcej. Ważne żeby miały CL7 i żebyś nie przydusił ich prędkości nędzną płytą o gównianej magistrali, ale to co ostatnio proponowałęś jest git. Zwróć jednak uwagę jeżeli planujesz używać jakiś starych podzespołów typu DVD na IDE czy przejściówki tudzież karty na PCI, ponieważ najlepsze płyty nie mają już złączek IDE ani PCI. Wszystko już walą na sata i pci-e jako standard. Co do dysku który proponujesz to się nie wypowiem, bo mam dyski z innej technologii (powyżej 1TB zapisują już prostopadle) - spięte 2x 1,5 TB ale również WD - "WD Caviar Green 1,5TB WD15EARS 64MB cache SATA-II" ogólnie polecam rękami i nogami - są cichuteńkie i mega szybkie, a z Twoimi nie miałem do czynienia - sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, za odpowiedzi. Myśle, że jeśli złącze je w raid0 to prędkość bedzie całkiem wporzo, tym bardziej, że blacki sa droższe a już lekko budżet przeginam lepszym prockiem, płyta i pamięcią tak więc pozostane przy dwóch WD green. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie cache, bo wybrałem 64MB ia widze, że wiekszość ma 32, czy bedzie to duża rożnica jeśli wezme 32 i w czym bedzie się to objawiać. Pozostała mi tylko kwestia pamięci, czy kupowiać np.

 

DDR3 6GB 1600MHz PDP Patriot Viper LLK (3x2GB, Triple, CL8)

DDR3 6GB 1600MHz OCZ Platinum (3x2GB, Triple, CL6)

DDR3 6GB 1333MHz A-Data Gaming Edition (3x2GB, Triple, CL8)

DDR3 6GB 1333MHz Corsair XMS3 (3x2GB, Triple, CL9) ??

 

- oczywiście x 2

 

No i jeszcze nie wiem czy ten gts250 1024 to dobry wybór ?

Edytowane przez visualstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności