Skocz do zawartości

eksport do Flash\'a czy mozna?


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie cos kochani w tym temacie, tzn. jakim pluginem czy narzedziem mozna wyeksportowac obiekt z maxa, aby mozna go bylo \"uzyc\" we Flashu jako obiekt 3d oczywiscie.

Czy w ogole sie da? oraz jakie sa ewentual;ne ograniczenia (wielkosc tekstur, limit polygonow - te sprawy) itd.

Nie mam pojecia o programowaniu we Flashu, a znajomy mnie neka w tym temacie - chodzi o rozszerzenie dzialalnosci w ofercie projektow stron www o mozliwosc prezentacji 3d na stronach itp.

Bede \"dźwięczny\" za pomoc.

 

pozdr

MareG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z Flashem mam raczej małe doświadczenie ale wydaje mi się że nie można do Flasha importować obiektów 3d, jedynie możesz wyeksportować animacje z Maxa jako flashowy filmik swf (za pomoca Swift 3d lub pluga Vecta3D-Max ) i potem zaimportować do Flasha, ale to będzie tylko animacja 2d, a nie obiekt 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki marcoos, przynajmniej wiem ze tym sposobem sie nie da. A wiesz moze czy jakos inaczej sie da? Czy istnieje jakis niezalezny plugin do przegladarek umozliwiajacy \"pokazanie\" i manipulacje oteksturowanych obiektow 3d ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie dowiedzialem ze to sie da zrobic programem Director. Obiekty nalezy wyeksportowac z maxa eksporterem Shockwave, a potem juz inna bajka.

No a moze jest jeszcze jakas inna ciekawa metoda?

Wszystkie sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to (Director) nie działa na tej zasadie że obiekt 3d importuje się do Directora, ale z Directora do Flasha MX to już da się zaimportować tylko animacje 2d (swf) ??? pytam bo sam jestem ciekaw jak to jest z 3d we Flashu :)

 

jest tęż coś takiego jak VMRL (ale pewnie o tym wiesz), fajna rzecz bo w nim nic nie jest zamieniane na 2d, obiekt umieszczony na stronie jest naprawdę w 3d, można sobie go obejrzeć z każdej strony,, jeżeli jest to np model budynku, to można sobie po nim pospacerować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z połączeniem Flasha, Directora i 3ds maxa.

 

Nowy Director 9.0 (czyli MX) nie ma importera do MAXa (albo ja go po prostu nie znalazłem) i dlatego musiałem tworzyć filmy QuickTime\'a w 3ds max\'ie, a potem umieszczać je w Director\'ze.

 

Małe wyjaśnienie: wszystkie te modele i animacje były mi potrzebne do stworzenia prezentacji multimedialnej właśnie pod Director\'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności