Skocz do zawartości

winXP


Ragnarok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na dniach bedę miał winXP, nie 2000 jak wcześniej sądziłem :). I teraz pytanka:

1. Podobno przy instalacji można zmienić partycje z FAT32 na NTFS, ale czy tylko partycje główną (tę na którą będzie instalowany windows, czy drugą także (mam C i D)? A czy ewentualnie powinienem przekonwertować D

także na NTFS? No i czy można zmienić na NTFS drugą partycje?

 

2. Podobno są jakieś rejestracje itp...? Jak sobie z tym poradzić? Będę miał ofkoz pirata... :)

3. No i ostatnie: sterowniki... Mam rive nvidie m64 32MB, sound blaster 128pci, i modem zoltrix Aquila56Kpci

gdzie moge znaleźć potrzebne ewentualne sterowniki (zwłaszcza do modemu).

Z góry dzięki

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co do windy XP( eXPerimental ) to mam określone zdanie. a co dopatryci to i owszem ja polecam ntfs, bo są nowsze,i bezpieczniejsze, win XP( o zgrozo) jest w koncu na baziw windy NT5.0 a ona jesty stworziona na ntfs, fat to juz przeżytek. co do sterownikow to n stronach producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej instaluj na goly dysk (bez zadnych partycji!), instalator sam pozwoli Ci okreslic ile miejsca chcesz miec na partycje systemowa, sam ja zalozy a potem sformatuje (fat32 lub NTFS) oczywiscie polecam zdecydowanie NTFS. O pozostale puste miejsce na dysku sie nie martw - zagospodarujesz je juz pod windowsem:)

Instalator w2k czy winXP to nie takla durnota jak ten z w98 - tam wszystko logicznie jest rozwiazane, poza tym jest prostszy w obsludze od tego z w98!

 

Po zainstalowaniu systemu uruchom Zarzadzanie systemem w panelu sterowania (nie jestem pewien czy tak sie to nazywa bo robie to \"na pamiec\" a teraz akurat chwilowo kozystam z win98) tam znajdziesz opcje \"Zarzadanie dyskami\":

- zaloz rozszerzona partycje

- stworz dyski logiczne

- sformatuj w NTFS (polecam)

- ewentualnie poustawiaj sobie litery dyskow jak Ci pasuje

To wszystko - proste jak pier.... :)

 

Odpowiedz na drugie pytanie pomijam :)

 

Co do sterow to: Nvidia zadowoli sie wlasnymi detonatorami wiec po sprawie. SB nie wiem - zobacz u producenta.

A co do modemu: ja tez mam zoltrixa - stary model COBRA, na stronie producenta przeczytalem ze winXP na standardowe stery do niego, wiec zainstalowal sie bez problemu ui dziala... Zobacz na stronie Zoltrixa czy do Aquilli tez sa stery juz w windowsie albo je sciagnij.

 

pozdrawiam

Marek

 

[Edited on 11-2-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności