Skocz do zawartości

Komp - pomoc w doborze podzespołów


websterek

Rekomendowane odpowiedzi

Składam kompa do grafiki, montażu i może czasem jakieś giereczki, generalnie zależy mi na nie najgorszej grafice (koniecznie NV) i procku o wydajności AMD x6 1090T (generalnie w tym przedziale cenowym tylko on mi odpowiada), co proponujecie do reszty podzespołów?

 

Na razie skleciłem coś takiego:

AMD Phenom II X6 1090T BOX (3.2GHz, Six Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition

2x Kingston HyperX DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz Non-ECC CL9

WD Caviar Black, 3.5'', 640GB, SATA/ 600, 7200RPM, 64MB cache

ASROCK 890FX DELUXE3

GeForce GTX465 Asus 1024MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E

ATX 600W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

Antec Three Hundred ATX bez zasilacza czarna

Lite-On Super AllWrite LightScribe DVD+/-R 24x SATA k. czarny

 

Grafikę wybrałem taką ponieważ da się ją w łatwy sposób przerobić na GTX470

Ram 8gb w czterech kościach aby zyskać dualchannel (można wogóle mieć dualchannel dwa razy - cztery kości?) ponieważ AMD nie toleruje triple :mad:

 

Dalej się właśnie mocno zastanawiam... na kompa mam 3700,- jak będzie trochę więcej tragedi nie ma (aktualny zestaw to około 3850), ceny biorę z grala bo po tyle mogę kupować podzespoły na miejscu.

 

Proszę o jakieś rady co zamienić,zmienić,rozmienić itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czołem,

Asrock to marka Asusa, praktycznie te same komponenty, tylko osobny marketing i segment rynku - mam dwie płyty Asrocka i ponad rok nie było problemów. Wg mnie GTX465 to słaby wybór - 465 to odpad poprodukcyjny po GTX470/480, lepiej już GTX460 wybrać - dużo lepsza jakość chipa, temperatury, pobór mocy, a wydajność bardzo podobna. W scenariuszu marzeń NV miała wypuścić GF100 z 512 rdzeniami poniżej 225W. Niestety architektura była taka kiepska że, po pierwsze nie udało im się uzyskać chipów w których działałyby wszystkie 512 CUDAcore'ów (albo uzyskali śmieszne ilości). Dodatkowo proces technologiczny był tak słaby że obcięte wersje 480 rdzeniowy GTX480, i 448 rdzeniowy GTX470 mimo niższych niż planowane zegarów przekroczyły znacznie budżet mocy (250W i 220W). GTX465 to próba ratowania krzemu, w takim chipie jedynie 11 z 16 grup shaderów przeszło testy jakości - crap, który rozleci się po pół roku używania. GTX460 to próba lekkiej przebudowy architektury (głównie inne pogrupowanie shaderów, mniej polymorp enginów), która się całkiem udała: dużo mniejsze zapotrzebowanie na prąd: ~160W (co i tak jest kosmiczną wartością :) ), dużo lepsza jakość krzemu, a wydajność na poziomie 465.

 

Co do dual channel, zawsze możesz władować 4 x 4gb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 4x4gb zatrzymuje mnie budżet, nie wiem tylko czy wsadzenie 4 kości sprawi że obydwie pary będą w dualchanel. a GTX 465 wybrałem ponieważ da się ją przerobić na GTX470, ale fakt faktem 460 jest tańsza - a skoro i lepsze wykonanie muszę się nad tym zastanowić, a może jednak jakiś odpowiednik AMD/ATI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 4 kości będa działać w dual channel, po dwie kości na kanał, z tym że czasami (choć to bardziej dotyczy starszych płyt i kości) trzeba przypilnować aby odpowiednie pary (z zestawów), były umieszczone w odpowiednich bankach.

 

Z AMD musiałbyś celować pomiędzy HD5750 a HD5830, między którymi plasuje się GTX460, ale tutaj jest dość ciasno co do osiągów i cen, więc i wybór duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 4x4gb zatrzymuje mnie budżet, nie wiem tylko czy wsadzenie 4 kości sprawi że obydwie pary będą w dualchanel. a GTX 465 wybrałem ponieważ da się ją przerobić na GTX470, ale fakt faktem 460 jest tańsza - a skoro i lepsze wykonanie muszę się nad tym zastanowić, a może jednak jakiś odpowiednik AMD/ATI?

 

Bierz 460...np MSI Cyclone..podkręcisz do 900MHz rdzeń i będziesz miał wydajność stockowej 470 a cisze zwykłej 460-tki...465 sie nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności