Skocz do zawartości

Samochód 88-95:Mitsubishi 3000 GT `91


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podstavsky Dziękuję :). A problem jest z tym modelem taki, że wszelkie referki jakie posiadam do niego nie zgadzają się ze sobą;p są po prostu inaczej narysowane chyba. Dlatego robię go deczko po omacku. Cortes to mam motywacje by dokończyć :)

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstavsky Ale mam dwa rodzaje w kolorze, i zwykłe plany kreślone. i w jednym i drugim ogólne wymiary auta się zgadzają, ale np. kierunkowskazy się mijają na forncie i topie się zgadza a z boku.. niespodzianka, otwór jest w połowie rusunku ;p. Trudno nie musi się trzymać co do centymetra oryginału. :) Xiz0r zazywyczaj mi się zgadzały a tu psikus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam referek przed sobą tego Mitsu, więc na temat odwzorowania danego wycięcia nic nie powiem, ale widać, że rośnie całkiem szybko i już całkiem poważnie wygląda. Wiadomo, że kilka miejsc jest do podciągnięcia i do wygładzenia, ale to chyba jeszcze nie na takim etapie. Jak widzę to tylko ja tu zaczynam od zada strony d(^^,)b

Powiedz smoku, czemu akurat 3000GT? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zagęścić tu i ówdzie. wybór przypadkowy prawie. Ze wszystkiego do czego znalazłem referki, bo tak szukałem wozu :) wybrałem mitsubishi i jakiegoś tam nie pamiętam Nissana. i nie mogłem się zdecydować poprosiłem znajomego, żeby powiedział który mu się bardziej podoba i tak oto przed państwem mitsubishi 3000 GT. Ogólnie nie ma większych błędów w siatce nie? bo siedzę dziś tyle przy tym że już nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to model niestety jest cały pokrzywiony. Przy tak obłym kształcie auta bardzo ciężko jest utrzymać gęstą i gładką siatkę. Duże lekko zaokrąglone powierzchnie i dosyć ostre wycięcia w nich to trudny temat w poly-modelingu, bo albo robisz rzadką i gładką siatkę ale wyskakują bugi przy detalach, albo robisz gęstą siatkę i ogólnie wszystko faluje. Najprostszym wyjściem będzie użycie techniki takiej jak używa np. Brazniew przy corvettcie, a najlepiej by było to zrobić w nurbsach ;)

Poza tym wrzuć jakąś fotkę tego auta, bo obejrzałem kilka zdjęć wyszukanych przez google i na żadnym nie widzę takiego kształtu lamp jak u Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tym obrazku lampy mają całkowicie inny kształt, do tego wlot na boku też inny, no i niepotrzebnie wycinasz to na masce, bo to coś raczej jest elementem doklejonym, trzeba więcej patrzeć na zdjęcia. Jak dla mnie dobrze niestety nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku spokojnie masz jeszcze prawie 3miesiące, chodzi o to żebyś się czegoś nauczył...bryły sie nie robi w 20 minut:), ja przynajmniej nie robiłem tyle, dokładność zależy od precyzji, precyzyjna robota wymaga czasu.

W poście nr #13 miałeś całkiem niezłą bazę po co od nowa robisz bazy, przeciez na tym etapie można poprawiać bryłę bez problemów...chyba że to już bez możliwości powrotu do elementu przed ms...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, na razie odrywam się od tego na jakieś dwa dni :) nie mam czasu dziś ani jutro usiąść na dłużej niż 30 minut więc nie ma sensu . Jest możliwość ;] ms jest nadal na stosie modyfikatorów. Wytnę z siatki co jest do kitu jak te reflektory, "wystukam" krzywe miejsca i wróce tu nie długo z lepszą wersją . Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy miałeś okazje obejrzeć jakąkolwiek referencje, obejrzałem mnóstwo zdjęć ale postanowiłem się trzymać blueprinta, czytaj uważniej bo to napisałem. Proszę tak to wygląda na bp wytęż wzrok i zobacz, że linia reflektora idzie dalej od lini maski : 55658d1171723614mitsubi.jpg

 

1991mitsubishi3000gt1.jpg

 

Fakt wygląda top też ciutkę inaczej. ale tez nie jak na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tu gdzie zaznaczyłem, bo to jest wewnętrza część to jest okrągłe. jak nie to ja ejstem ślepy. pokażesz mi o które mijesce Ci chodzi? bo skoro i tak sie nie zapisało i robię od nowa to przynajmniej zgodnie teraz z oryginałem.ref4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku determinacja to podstawa :) Bardzo mi się podoba to, że nie rezygnujesz i nie mówisz, że niby model do dóó** wybrałeś i nie chcesz kontynuować.

Masz te dodatkowe blueprinty do tego Mitsu (prezentowałeś wyżej top rzut)? Jeśli tak to rób właśnie z nich. Te ujęcia z referek kolorowych są do duszy, bo nie są izometryczne tylko zawierają perspektywę i będzie potem problem jeśli z nich będziesz cały czas leciał. Poszukaj bardzo dużą ilość zdjęć i ujęć jakiegoś elementu i na bryłę z blueprintu nanoś poprawki właśnie z nich.

Rozmawiałem przedwczoraj z cortes'em przez GG i dał mi parę fajnych wskazówek odnośnie przydatności danych loopów siatki.

Trzymam kciuki, bo widać, że nie chcesz odwalać lipy...

 

PS:

A pecetowi chodziło chyba o to:

ref4.png

Edytowane przez Podstavsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi 3000 Gt nie jest do d... bardzo mi się to autko podoba mimo nie powodzeń, robię z izometrycznych, bo zacząłem z tych w kolorze, i okazały się jak pisałem na początku wątku, "nie pasujące do siebie" więc zamieniłem je na te ale w nich ten sam problem się pojawia :). A wiesz, że nawet nie zwróciłem uwagi na to że to perspektywiczne jest. Przyglądam się zdjęciom. Dzięki za poparcie :) nie ruszam dalej jak tego nie zrobię, cieszę się że Pecet się "czepia" bo bym w tej chwili szedł dalej zostawiając taką kichę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tą kreskę którą Podstavsky zaznaczył, to rozumiem że o to chodzi ale jednak to się różni w referncjach od oryginalnych zdjęć. ale pecet coś o ostrym kancie na wewnętrznej części reflektora nie to co podstavsky zaznaczył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie karoserii, wzbudza aktualnie u mnie odruchy wymiotne, także dla sportu zrobiłem sobie taką oto tarczkę, na podstawie widzianej wcześniej tarczy aero rotor firmy stopTech.

 

tarcza1b.png

 

tarczai.png

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności