Skocz do zawartości

Samochód 88-95: Łada Niva 1922


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Końcowe rendery w tym poście.

----------------------------

To jedziemy. A droga będzie wyboista, bo nie znalazłem żadnych rzutów tego złomu. Mam za to rzuty bazowej Nivy oraz trochę zdjęć. Mówiąc trochę - mam na myśli kilka;), w każdym razie nie pokazują wielu szczegółów więc będzie trochę kombinowania z wnętrzem oraz zawieszeniem.

 

Zrobiłem tyle, w paru miejscach krzywo ale to się poprawi - na razie robię ogólnie budę, żeby mieć jakiś punkt zaczepny.

 

88218113.jpg

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świeża porcja renderów, mniej więcej skończyłem budę - trzeba gdzieniegdzie wyklepać, dodać klamki itp.

Teraz zrobię szyby wraz z uszczelkami (z przodu już nawet jest), powinienem się z tym szybko uporać (zaleta starych samochodów - płaskie szyby;) ) i wezmę się za podwozie od UAZa 469, mam nawet dwie całkiem niezłe refki

http://media1.dkvhv.cz/images/media1:48e26c6fe6e26.jpg/UAZ.jpeg

http://media1.dkvhv.cz/images/media1:48e26c701c577.jpg/uaz%20469.jpeg

ale gdyby ktoś posiadał jakieś jeszcze to byłbym niezmiernie wdzięczny:)

 

68405217.jpg

 

46921789.jpg

 

67189123.jpg

 

41742718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szyby i parę drobiazgów przy karoserii, teraz pora na najtrudniejsze ale i najciekawsze - podwozie:)

 

25679678.jpg

 

42587155.jpg

 

67493399.jpg

 

92348571.jpg

 

 

Kontrolnie wrzucam siatki, z pewnych błędów/niedociągnięć zdaję sobie sprawę ale niektóre pewnie dopiero wy wypatrzycie.

 

w01.jpg

 

w02u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felgach faktycznie chyba spróbuję zredukować, na oponach raczej nie - jak już pecet wspominał, są to bardzo widoczne elementy (i w bardzo dużym stopniu nadające niepowtarzalny charakter temu pojazdowi) więc warto je doinwestować. A karoseria jak widać jest dość kanciasta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tego robił mapami - po pierwsze wolę mieć większą kontrolę, po drugie displacem wyszłoby na to samo pod względem ilości poly (przynajmniej przy renderowaniu, a Yafaray chyba akurat tego nie obsługuje więc musiałbym robić modyfikatorem), po trzecie w końcu to jest HP więc nie przejmowałbym się zbytnio ilością poly, na razie jest 590K, może i dużo ale nie takie modele się robiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zrobiłem już nieco "duperelków". Mimo iż praca mozolna to przyznam, że jest to dość wciągające. Muszę się chyba jednak pohamować, bo trochę za dużo czasu poświęcam szczegółom takim jak gwinty, które zapewne nie będą specjalnie widoczne. A przecież jeszcze dużo podobnych elementów do zrobienia.

 

Na razie jest tylne zawieszenie i rama, w której pojawi się jeszcze kilka elementów.

 

87131431.jpg

 

65520354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie - skoro wrzucasz taką rurkę i chcesz robić coś dokładnie to chyba pasowałoby wrzucić dyfer, bo po paru zakrętach tych balonowych gum nie będzie :D

 

Nie bój, nie bój - wszystko będzie, włącznie z układem kierowniczym z przodu, wyciągareczką na zderzaku itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanko skoro już czepiłem się szczegółów. W tej Ładzie jest Soviet Union na 102 że nie ma łożysk na półosie przy mocowaniu (do piór)? :D

 

Wygląda na to, że półosie są osłonięte, więc łożyska powinny być na końcu tej "rury", którą na razie mam - czyli połączenie z piórami jest jak najbardziej ok.

-> http://media1.dkvhv.cz/images/media1:48e26c701c577.jpg/uaz%20469.jpeg

 

Resory i elementy ich mocowania w rzeczywistości też są takie cienkie?

 

Oczywiście robiłem to na oko, jednak zadbałem o to, żeby model trzymał podstawowe wymiary w jednostkach Blendera i brałem to pod uwagę przy nadawaniu grubości elementów (3-5mm, pióra dużo więcej ale nie pamiętam już ile dokładnie) dlatego wydaje mi się, że dobrze złapałem wymiary, szczerze mówiąc na zdjęciach też wygląda to trochę licho:

-> http://i989.photobucket.com/albums/af16/sreznik/1209999345_1.jpg no dobra, tu widać, że resor jest grubszy, bo ma więcej piór. Na różnych referencjach ich liczba się różniła więc tu traktuję sprawę dość luźno.

 

Myślę, że lepiej będzie można to wybadać jak już będę miał wszystko - to wtedy będą wprowadzane potrzebne poprawki wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od ostatniego upa... a niestety mało zostało do końca. Zewnętrze jest właściwie skończone, zauważyłem jeszcze brak kilku drobiazgów ale nie wiem czy uda się skończyć bo powinienem jednak zrobić choćby zarys wnętrza.

 

70183050.png

 

91333253.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oponki nie mają jakis napisów, pasków, wytłoczeń po bokach? bo takie gołe wygladają troche jak surowe torusy :P wrzuć jakieś błocko, rdze, tablice rejestracyjną i będzie wsio ;)

oczywiscie nie zapominajac o wnetrzu, ale do takiego auta to chyba tylko zrobienie 2 siedzen i kierownicy wiec nie powinno dużo zająć. powodzenia! bo przynajmniej będą aż 4 modele* na zakończeniu

 

*naprawdę wstyd (do tych co nie ruszyli) jak na takie forum nie wyrobić się w ciągu 2 miesięcy z jednym modelem.... :p

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są opony niskociśnieniowe, podejrzewam, że nietypowe i w efekcie robione na zamówienie - nigdzie na zdjęciach nie dopatrzyłem się jakichkolwiek napisów. Błocko by się przydało, ale narazie skupię się na skończeniu całego modelu i wyprodukowaniu przynajmniej dwóch sensownych ujęć, może później zaszaleję z teksturami (potrzebne mapowanie, a to mi zawsze zajmuje dużo czasu).

Wnętrze będzie jakie będzie;) - na szybko na pewno zdążę zrobić ale z pewnością nie będzie to ten sam poziom co reszty uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mamy już 29.12, jutro znikam i mnie nie ma, kończę swój udział w minibitwie i poniżej przedstawiam efekt końcowy:). Jeszcze dużo rzeczy bym zmienił, dodał lub poprawił (wnętrze właściwie jest takie, żeby z zewnątrz jakoś to wyglądało) ale niestety czasu nie starczyło, mam w planach dalsze kończenie tego wozidła - zrobić lepsze (ale bez przesady) wnętrze, dodać parę elementów jak wyciągarka, halogeny na górze, jakieś kabelki, oteksturować to trochę i wyprodukować jakąś scenę zimową.

 

PS. 2000 post yeah!!:D

 

ladaf001.jpg

 

ladaf002.jpg

 

i jeszcze clay'e

 

ladac002.jpg

 

ladac001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie daruje Ci żeś taka Nivk'e w studio wsadził. Mógłbyś jakąś kłodę postawić, wykrzyż zrobić. Mój głos napewno masz za wybór auta, sam bym takie chciał mieć ale jeszcze lata nie te no i napewno z fun'em wygra funkcjonalność (czyli kupie cinquecento). Ale mój głos w bitwie już masz i błagam, BŁAGAM skończ to!

Pozdrawiam, Marcin~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności