Skocz do zawartości

Inicjatywa wlasna...


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem na taki pomysl, dotyczacy niejako rozbudowania dzialu textury. Chcialbym stworzyc cos w rodzaju \"materialy referencyjne na zyczenie\" - brzmi dziwnie ale juz tlumacze o co biega:

Czasem ktos potrzebuje wiedziec jak wyglada jakis przedmiot chocby kompletna pierdola np. srubka, nakretka czy klamka u drzwi. Chetnie zajalbym sie fotografowaniem tego typu przedmiotow czy zjawisk wystepujacych w naturze (np. wyglad odbic w oknach budynku, odblaski na powierzchniach blyszczacych czy podobnych...) w zaleznosci od potrzeby \"projektanta\" - czyli kazdego z was.

Chcialbym w taki wlasnie niecodzienny sposob powiazac moje hobby czyli fotografie z grafika.

Tlumaczac najprosciej: potrzebujesz zdjecia liscia czy kostki brukowej > zglaszasz temat i dostajesz gotowe zdjecia obrazujace wspomniene rzeczy w formie ogolnej lub (w miare mozliwosci) jako gotowa teksture.

Nie bez powodu taki temat, gdyz aktualnie przydzielono mi dosc duzy ftp wiec chce to jakos rozsadnie zagospodarowac, a serwer Adka nie bylby tak obciazony.

Przy okazji inni chetni do pomocy amatorzy fotografii jak najbardziej mile widziani.

 

ALE NAJPIERW JAKIES WASZE OPINIE - co sadzicie o takim pomysle (oczywiscie wszystko zupelnie za darmo).

czekam na odp

 

pozdrowionka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm.... taka baza tekstur mogłaby być niezłą skarbnicą, szczególnie za jakiś czas, gdyby się rozrosła. Jeżeli jest do tego FTP, to tym bardziej problem chyba niewielki, gdyż na forum by nie zajmowało miejsca, albo możnaby też np. udostępnić to FTP na takiej zasadzie, jak robi Klicek...

 

Tak czy inaczej - czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

 

Ztego co wiem to byl juz taki temat zeby zrobic cos w rodzaju zbioru textur :) wtedy to poparlem popieram i teraz :) Ciekawy pomysl tylko wtedy nie wypalil i tylko chyba ja bylem za nim ;P reszta go olala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mezon

Ano byl, byl... Popieram. (\"biblioteka\"..) I materialy, do korych bitmapy sa umieszczone w katalogu C:/Adek/ :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham ale zes mi doje... na poczatek dnia :D

Ale masz racje, wiec koniec z wyrazaniem \"za\" i \"przeciw\", musze zaczac stawiac strone i segregowac materialy...

pozdr

Marek

 

[Edited on 18-2-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz inicjatywa jest bombowa.

 

Hmmm... Tylko ja bym ograniczyl dostep....

 

Wszystko zalal bym php, zrobil bym ultra proste (oczywiste) tworzenie wlasnego uzytkownika. Moglby sie nim stac kazdy. Po prostu login + haslo. Potem serfowanie na calego.

 

Po co?

 

Jak cos jest wszystkich to automatycznie staje sie niczyje... Cos jak scholkozy (nie wiem jak to sie pisze :\\, ale chyba wiadomo o co chodzi. Linki bzdety.... Szkoda twojej pracy.

 

Poza tym latwo mozna by stwierdzic na co jest zapotrzebowanie, co jest potrzebne etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham :D

Fcale ze nie!

 

Tylko zostala troche przelozona z powodu braku czasu. Ale pierwszy krok zrobilem juz, co prawda teraz dopiero go ujawnie...

Tak mniej wiecej sobie to wyobrazam:

http://www.nmax.pl/~gs/ref/

 

Musze jeszcze zmontowac szybkie \"studio\" do fotografowania takich obiektow, choc prowizora pewnie dalej jakis czas bedzie:)

 

teraz mam spokojne sumienie :P

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ekstra!!! Ale ty naprawdę chcesz to publikować z URLami????? Przecież ta strona wtedy zdechnie.... Duh, jeszcze raz apeluję o php.... Z polskim formularzem :), w innym wypadku ludzie z zachodu na kablach to po prostu zablokują/zatkają/uśmiercą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jak to opublikuje \"oficjalnie\" to bedzie żeźnia na serwerze. Dlatego trzeba bedzie wprowadzic limit pobierania i udosteopniac calkiem za free w mniejszych rozdzialkach.

Adek podsunal swietny pomysl typu: \"....aby pobrac plik w wiekszej rozdzielczosci - wyslij sms pod numer...\" - hehe dobre, tylko ze koszty moglyby byc zabujcze :D

Jesli wszystko ruszy pelna para \"to sie tym pozniej bedziemy martwic\" - jak mawiano za komuny! :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności