Skocz do zawartości

jak zrobić kilka wizualizacji z różnych plików na jednej maszynie z automatu


player23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Jestem rookie jeżeli chodzi o maxa i mam pytanko, na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Mam zrobione 3 pomieszczenia w 3 oddzielnych plikach max-owych i chciałbym policzyć wszystkie ujęcia z każdego pomieszczenia, tak, żeby się samo zapisało po policzeniu i wszystko to na jednym PC (tak jak ma to miejsce z batch renderem w przypadku jednego pliku). Wiem, że jest coś takiego jak backburner, ale wszędzie piszą o tym jako renderingu sieciowym a ja mam tylko jedną maszynę:/. Proszę o pomoc.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Możesz wykorzystać backburnera do ustawienia kolejki renderingu. Odpal Backburner manager, server i monitor. Treaz w każdym pliku sceny zaznacz ptaszka przy "Net Render" w rolecie common ustawien renderera. Klikasz render, łączysz się z serverem i tak dla kazdego pliku.

Mam nadzieję, że coś zrozumiesz z tego ;)

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie wykozystac backburnera na 1 maszynie.

Odpalasz backburn managera, potem z maxa po koleji dodajesz prace tak jakbys dodawal do network renderingu, jak juz wszystko dodasz, wylanczasz maxa, odpalasz backburner server i on sobie liczy te prace ktore dodales do managera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli renderujesz w mental ray'u to na pozostałych maszynach wystarczy mieć zainstalowaną satelitę mentala. Niestety nie udało mi się rozgryźć jak ją zainstalować. Jakby ktoś znał odopwiedź na to pytanie to będe wdzięczny :) Dlatego ja na pozostałych kompach instaluje wersję trial. Nawet jak trial się skończy to renderować da radę :) Zgodnie z licencją możesz w sieci renderować na 6 rdzeniach (oprócz tego co masz na głównym kompie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o ustawienia. Pojawia się okno "Network Job Assignment" i co tam się ustawia itd, aż do momentu kiedy będą się liczyły na gotowo rendery. W helpie w maxie jest opisane ale przede wszystkim do mentala:/. Nie ma problemu, jak znajdziesz chwilkę to możesz i jutro opisać. Dzięki bro:)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się policzyć na batch renderze z 2 plików. Musiałem tylko zaznaczyć, żeby pobrał IP automatycznie, ale wyskoczył błąd często powtarzalny przy vray'u, o braku map hdri, których nawet nie używałem, i przeliczanie wizek zapętliło się. Jest gdzieś opcja do zaznaczenia, żeby ignorował takie błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności