Skocz do zawartości

Samochód 88-95: Ferrari F355 Spider


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiec postanowiłem rówiesz właczyc się do bitwy. Oczywiscie ostre krawędzie są na razie bo chcę zrobić napierw bryłę i po convercie bawić się w jakieś małe chamfery, rowki, wytłoczenia itp. No oczywiście niektóre np światło już zrbiłem, bo siata nie była tam zbyt skomplikowana ale jakies drobiniejsze elementy zostawię na koniec.

f355.jpg

20101014191822.th.png

Jakby co to nie będę aż tak szybko działał jak Brazniew, bo mam jeszcze kilka projektow pozaczynanych i narazie wszystkie na raz robie :D

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też miałem w luźnych planach ten właśnie model, ale po zastanowieniu zdecydowałem że zrobię kiedyś F-360 Modenę, czyli jego bezpośredniego następcę bo ten jest trochę bliższy współczesności. Jakbym miał przystąpić do tej bitwy to wybrałbym ten model co ty, ewentualnie Hondę NSX albo Jaguara XJ 220 ale w pierwszej kolejności jednak Ferrari. Co za piękne auto, tylko wydobądź z niego to piękno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, jeszcze przed. wiem z tymi chamferami z przodu i ze swiatełkie msie rozpędziłem, ale jak robiłem ts x3 to nie miało wpływu na model wiec raczej moge konwertowac i dalej na tym robic

 

dziekuje za miłe słowa, zawsze to większa mobilizacja do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli do przodu:

87805541.png

78342935.png

20101018005856.th.png20101018005843.th.png

 

z przodu zrezygnowalem ze światełka, bo siata jednak była tam za gęsta jeszcze, zrobię je po konwersji. przy przednim nadkolu mi sie tak mocno zagęściło że prawie chamfery sie zrobiły, ale na razie nie znalazłem lepszego wyjścia, również po konwersji sie jakos zoptymalizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale robiłem to auto tylko z dachem, więc na razie mam dwie uwagi ;)

- te cośe wystające na dole ze zderzaka zdecydowanie nie takie, przede wszystkim nie ma tam takich ostrych chamferów.

-wydaje mi się że wlot w zderzaku powinien być szerszy, ale tego nie jestem pewny bo nie ma widoku z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie te cosie mają tylko smootching group. chce go zrobić tym modnym od niedawna sposobem żeby najpierw wymodelować ogólny zarys bryły scollapsować z turbosmoothem i dopiero pozniej brac sie za chamfery i szczegóły. a co to znaczy szerszy wlot? że ma być głębszy czy jak? bo robiłem wedug blueprintów i raczej jest na swoim miejscu, tylko głębokość robiona na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności