Skocz do zawartości

TSP 102: Pejzaż - SONDA cz. 2


SBT77

Ćwiczenie: Proszę zaznaczyć właściwe odpowiedzi  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ćwiczenie: Proszę zaznaczyć właściwe odpowiedzi

    • stHEAD
      11
    • Thalion
      56
    • twi
      4
    • Vaticinator
      4


Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA - WIELOKROTNY WYBÓR !!!

 

Jest to moja samowolna i umyślna decyzja. Jako że uprzednio znaleźli się pomysłowi głosujący w dwóch sondach na raz, uważam że przy dwóch równolegle idących sondach wielokrotny wybór jest jedynym rozwiązaniem, które nikogo w znaczącym stopniu nie faworyzuje.

 

stHEAD

pejza.jpg

 

Thalion

tsp_uchisar__.jpg

 

twi

ad865a72df82aeed825e48c97e14d4963546.jpg

 

Vaticinator

1_1896149459.jpg

 

Link do pierwszej części sondy:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=71492

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SBT77 - dobry pomysł z wielokrotnym wyborem, jednak jeśli w przyszłości miałbyś pecha stawiać sondę złożoną z kilku, myślę, że lepiej będzie jeśli części sondy będą podzielone w miarę równo (a nie jak teraz część 1 ma 30 prac, a 2 tylko 4) :)

 

Bardzo dużo dobrych prac i jest na kogo głosować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem czy ten problem... nierównych sond daje się rozwiązać matematycznie... jezeli każdy kto brał udział w sondzie cz1 wział również w cz2 to na pewno dzieląc głosy przez iloraz ilości prac w jednej i drugiej sondzie... a jeżeli liczba głosujących jest nierówna... to hmmmmmm robi się problem... Tak czy inaczej w tej chwili ta sonda nie jest dobrze zrobiona.. bo jeżeli sobie wyobrazimy że np. w sondzie nr1 przy10pracach oddano 100głosów na jednego autora a sonda 2 ma liczbę prac 2 i oddano na obie po 50głosów... To myśląc o tym ilorazie dochodzimy do wniosku że wyniki osób w sondzie z mniejszą liczbą prac zawsze wypadną gorzej... jeżeli nie zmieniamy wartości punktów... to wyniki sondy z mniejszą ilością prac zawsze wypadną lepiej... jezeli zawsze tyle samo osó głosowało w obu sondach... wogóle branie przezemnie ilorazu ilości prac pod uwage też jest bezsensu... więc w sumei to nie wiem..

 

Nie wiem w sumei jak otrzymać równość... pomiędzy jedną a drugą sondą... jakiś wielomian z tego będzie pewnie z kilkoma zmiennymi...

 

biorąc pod uwagę... liczbe głosujących która jest zmienna w porównaniu obu sond wychodzi że prowadzi Thalion w tej chwili z 28,66(6) głosami. ale to nie ma znaczenia bo liczba głosujących nie jest tym co zawsze się sprawdzi w tego rodzaju sondach...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Hmm mysle ze najllepszym i sprawiedliwym rozwiazaniem jest robienie jednej sondy o ile nie bedzie wiecej niz 30 prac. Co do limitu wstawianych obrazkow w poscie mozna to podzielic na dwa posty, post pod postem jak to mialo miejsce w speed modelingu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu stawiałem sondę, z maaaasą obrazków, w dodatku część osób nie wskazała którą pracę oddać do głosowania, byłem tak zmęczony, że aby to ogarnąć musiałem na to poświęcić około godziny, z użyciem excela bo inaczej by mi się wszystko pomyliło... Mimo tego wszystkiego nie ma zdublowanych prac ani nikt nie został pominięty, tak jak już wielokrotnie się działo.

Ale jak się okazało to i tak jest źle :P

Prawda jest taka, że nawet dwie równe sondy nie dadzą pełnej uczciwości, bo jak w jednej będzie omen na omenie a w drugiej mały kazio będzie poganiać niedołężnym jasiem to jedna będzie popularna, a druga będzie zbierać kurz.

Mimo całej forumowej poprawności i grzeczności fakty wyglądają tak, że praca pracy nie równa, jedne będą przyciągać a drugie odrzucać. Dopóki administracja czegoś nie zrobi z tymi sondami to będą się pojawiać gorzkie żale i w sumie to będzie w nich wiele racji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności