Skocz do zawartości

Scena 3d : obraz


Satch

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,umieszczam po raz pierwszy moja prackę to moja pierwsza praca ,wiem że qpa w niej niedociągnięć ,brak warsztatu,a kompozycja siada-takie braki ,ale i tak prosze Wszystkich którzy mają większe pojęcie odemnie o wskazówki na przyszłosć zarówno techniczne jak i wszelakie - aha żeby nie było niejasnosci to książka jest wymodelowana z tutka zamieszczonego na max3d.pl .Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oprócz tego mam pytanie ,bo nie wiem dlaczego mi tak sie stało,spójrzcie na książke ,a raczej na jej dolna część ,pojawily sie na niej delikatne jakby \"zabrudzenia\"prawie na całej długosci-dlaczego?może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego mam pytanie ,bo nie wiem dlaczego mi tak sie stało,spójrzcie na książke ,a raczej na jej dolna część ,pojawily sie na niej delikatne jakby \"zabrudzenia\"prawie na całej długosci-dlaczego?może ktoś wie? jesli chodzi o grubość szkła to zamierzona,a proporcja kielicha do ksiażki również ,tak chciałem mieć taki potężny szklany kielich:-),poniewaz nigdzie nie można qpic takich rzeczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było by fajnie gdyby mi sie coś wylało z tego kielicha ,ale niestety jeszcze nie wiem jak się za to zabrać żeby wyglądało naturalnie a nie \"plastikowo poliestrowo\",nie umiem jeszcze tego.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o światło to najbardziej drażni mnie jego pomieszanie z poplątaniem...

Jeśli jest to światło punktowe imitujące światło świecy (co sugeruje obrazek) to zauważ że na ścianie rozciąga się ono równomiernie aż do sufitu... w ogóle nie słabnie wraz z odległością a to okrutnie ujmuje reazlimu...no i światła odbitego brakuje...choćby od ścian... warto takie rzeczy choć delikatnie zaznaczyć... dużo lepiej się scenka wtedy prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R - no własnie jak wszystko u mnie w maxie to na razie experymenty ,nie wiem jak zrobic to swiatło zeby przygasało,a jesli próbowałem zrobic cos w stylu światło świecy to nie oswietlało mi wszystkiego i zawsze czegos nie było widac,i jeszcze wspomniałes o swietle odbitym od ścian ?tez niestety dla mnie novum ,stąd własnie taki rozgardiasz swietlny - z braku wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przepraszam ... moge sie mylic ... ale czy na scianie to textura kosza wiklinowego ? takiej plecionki ? :)

 

chyba wszystko juz zostalo powiedziane ... poza tym za na poczatku zawsze tak jest ... niby jakichs razacych bledow nie ma ... a jednak do konca oka nie cieszy :) wszystko przychodzi z czasem ... a u ciebie zapowiada sie naprawde ladnie ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jak an laika to nieźle, ale brakuje mi troszkę jakiegoś GI, photonów, DOFa, kaustyki... daj komputerowi odwdzięczyć się za kasę w niego włożoną... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem na podobnym etapie co Ty, więc na \"plastikowość\" też szukam recepty, ale rzucę garścią rad:

- zmień teksturę ścian na bardziej przypominającą mur - w standardowych mapach maxa jest tego sporo

- popraw ramę w rogach, może na łączenie po skosie

- zmień oświetlenie ścian.

- zlikwiduj bumpa na literach a dodaj na ścianach:-)

Te zacieki na książce moim zdaniem są OK;-). Kieliszek też, możesz go ewentualnie trochę zmniejszyć, może dodać jakiś wylewający się płyn...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie z każdej sceny można wycisnąć jakies pięć razy więcej jeś;li iodpalisz ją pod jakims lepszym renderem.. ściągnij sobie demko v-raya.. z podstawowymi ustawieniami ktoś Ci zawsze pomoże pozatym tutków z tego od groma.. sam zobazcysz że ten sam render ale pod v-ray`em będzie wyglądał już lepiej.. a co do światła.. pamiętaj o tym ,że niekoniecznie wszystko musi być odkryte i pokazane w 100 procentach.. to właśnie to czego nie widać , lub widaćtylko częściowo działa na korzyść , można to porównać do studyjnego oświtlania swiatłem gdzie kontrolujesz każdąlinię cienai i światła.. abezposrednie zdjęcie z użyciem flasha z automatu.. co jest ciekawsze.. pomyśl o tym ... co do tekstur.. to polecam robienie własnych .. zawsze daje to lepsze efekty aniżeli te bazowe.. mnóstwo zdjęć za free w wysokiej resznajdziesz w necie.. to by było chyba na tyle...pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności