Skocz do zawartości

Problem: Retusz powierzchni chromowanej


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio mam do retuszu sporo zdjęć armatur łazienkowej itp, dużo elementów jest chromowanyh... i to się rodzi problem fotograf niestety nieźle je wymacał i jest to strasznie widoczne.

 

jest/ktoś zna jakiś dobry i wzglednie szybki sposób na czyszczenie takich powierzchni?? Jeżdzenie pędzlem łatką stęplem itp jest strasznie czasochłonne.

 

Pozdrawiam

ETA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak fotograf wymacał chrom to niezły jest. ja osobiście wolałbym takie rzeczy renderować ale jak musze to czasem wychodzi szybciej nałożyć "własny" chrom czyli od nowa odbicia i się nie bawić w retusz. Jak masz B&W to nawet szybko idzie. Takie moje zdanie bo jak miałem chrom to retuszu to po prostu go podmieniałem na malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki soft, ale Pomoże Ci sprytne korzystanie z narzędzia "Patch Tool" [j] + Stępel [żeby selekcja nie obejmowała innego koloru, odcienia]. Naprawdę szybkie. Najlepiej "łatkować" małe porcje. Świetnie wtapia próbkę w dany region.

 

Od biedy możesz spróbować Smart Blurem podziałać na wybranych regionach [quick mask]

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki porubuję, soft to photoshop cs2.

 

Generlanie też bym wolał render robić ale trochę tego dużo i klient już zaakceptował...

Zdjęcia niestety kolorowe.

Zaraz będę próbować "namalować" ten chrom :/

 

Ex3 - niestety smudgem próbowałe i zbyt mocno widać, że jest rozmazywane a niekiedy odbity detal jest na wymacanej części, docelowo będzie duży format druku więc kapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze moj patent - trzasniecie fotki komórką i odbudowanie w 2d obiektu jest nawet całkiem pro w porównaniu do przytowania modelu przez tego ffotografa ;)

 

przy drugim podejściu - klika minut w okolicach 2-3 ten fragment na dole. mozna by gdzieniegdzie biel poprawić i lepiej ją zblokować, ale myszką robiłem i nie miałem kontroli nacisku, a mam sporo pracy ;)

ja to nadmalowałem.

retu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo efekt spoko :D właśnie próbuje podmalowywać :P

 

Generalnie to kto ma jakiś patent jeszcze to chętnie przeczytam, wiedza taka zawsze może przydać się na przyszłośc (chociaż ja osobiście bd wymagać od szefostwa, że mnie mają zawieść na sesje bo lepiej samemu wszystko przypilnować... ):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję stary, maziać po tym to jakaś paranoja. posiedziałem godzinkęi wymazałem co nieco. ale to sporo machania piórkiem. same brushe i levelsy i overlaye:

 

ETA_before.jpgETA_after.jpg

 

anyway fotograf dał ciała i to pełną gębą. pal licho ten kran, ale sam zlew jest usyfiony, widać jakiś statyw w tle od lampy a cała bateria ma smugi od czyszczenia jakąś szmatą. oj nakopałbym fotospecowi w tyłeczek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f łap http://hotfile.com/dl/77264494/48f47bb/464J3354.jpg.html

 

szkoda, że wcześniej tego posta nie zauważyłem...

Ogólnie idzie mi coraz sprawniej, aczkolwiek ja tak tylko mam czy wy też, że jak robicie praktycznie to samo na podobnym obiekcie któryś raz z rzędu to idzie coraz wolniej... coś jak sinusoida, że na początku dnia powoli ptoem szybciej szybciej jest człowiek u szczytuy formy i naraz coraz wolniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pracuje bez pracowników to mam tak, ze ide spać na 30min do godziny w ciągu dnia - jakoś za dziecka się przyzwyczaiłem do popołudniowego leżakowania i tak zostało.

 

Jak z pracownikami to wychodze na taras pokopać piłkę ;)

byloby szybciej, ale rozkminialem kolejnosc, bo zdarzylem zapomniec. Powstaje nieco zmieniony obrazek, ale za to tempo jest całkiem fajne szczegolnie na krzywiznach, bo sobie pomyslalem ze z tym mozesz miec problem. ogolnie chodzi o zblokowanie sobie obszaru wg wielkosci pedzla a path tool idealnie sie do tego nadaje.

http://www.dontfuckmydog.com/ita2/howto.jpg

 

widzialem limit pobran sie wyczerpal a nikt nie pokazal swojego patentu, a chetnie bym sie poduczył sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki ola-f :)

 

Ciekawy patent będę musiał spróbować. Ja osobiście zamalowywałem na wyższej warstwie i potem brzegi smudgem leciałem ewenutalnie gradienty jak było jakieś drobne przejście między kolorami + tam gdzie to było w ramach rozsądku możliwe stępel i to no z plastrem nigdy nie pamiętma jak to się nazywało :D, a umywalkę leciałem tak, że obrysowywałem obszar krzywymi potem zaznaczenie pare gradientów na siebie (jeden główny z koloru do koloru i potem na niego pare z przeżroczystościami), żeby były te wszystkie odbicia itp. Na koniec noise monochromatyczny i poruszenie.

 

Generalnie to ludzie wydają mi się łatwiejsi/ciekawsi do retuszowania.

 

Niee u mnie relaks to jest fajeczka albo kawka ale sen w czasie dnia też ciekawą opcją by był :]

 

Btw. może jakiś zbiorczy temat albo podforum o retuszach by zrobić?? No chbya, że ejst a mi juz piksele i inne vertexy poprostu oczy wypaliły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umywalkę leciałem tak, że obrysowywałem obszar krzywymi potem zaznaczenie pare gradientów na siebie (jeden główny z koloru do koloru i potem na niego pare z przeżroczystościami), żeby były te wszystkie odbicia itp. Na koniec noise monochromatyczny i poruszenie.
ja byłem zbyt leniwy - tylko motion blur ;)

pewnie by sie i przydal, ja kiedys zrobilem tutorial jak wykonać chromowana statuetkę ale wyalilem jak dostałem cz. kartkę za przekleństwa w treści tutoriala i to mnie zniecheciło do dydaktyki, ale dział by się przydał bo tutoriale na sieci zwykle dotykaja bardzo podstawowych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie tylko ja lubię rpzeklinać, trzeba było dąc oznaczenie +18 ;)

 

esrb-m.gif

 

Fakt na sieci ciężko znaleść coś o retuczu a np. przy reklamie często i gęsto taka umiejętność była by zbawienna :D.... szczególnie przy poprawianiu ostrości itp. zdjęć które pdoesłał klient który nie dopuszcza do świadomości faktu, że są niefajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat fakt, chyba nikt by nie dzielił się więdzą którą zdobywał w pocie czoła tak o za darmo.... chyba, że w celach autopromocji jakies pojedyncze techniki nardzo okrojone :D

A bitwa mogła by być dość ciekawa będzie trzeba pomyśleć tylko na początek muszę ogarnąć parę rzeczy i wyjazdów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności