Skocz do zawartości

lina i poruszane nią elementy!!!


heybo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić linę na końcu której jest kołowrotek i porusza się pod wpływem tej rozwijanej z niego liny liny.Chodzi mi raczej o rozwijanie liny typu \"reactor\".Bez ściamy rozwiajania...żeby przedmioty ze sobą współgrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorki że piszę ten post w tym dzile ale nie wiem jak to przenieść do innego działu..

chodzi o to że to kółeczko w środku to kołowrotek on przyczepiony jest załóżmy że do ściany na jakimś łożysku...teraz pod wpływem liny porusza się ... kęci jak widać..po strzałkach....linamidzie do góry.....coś jak by kolejka górska..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby to DZIAŁAŁO, to nie jest taka prosta sprawa... jak widzisz wchodzi tu w grę tarcie a to nie jest bułka z masłem. Trzeba czasami oszukiwać i robić obejścia. Polega to na tym, że wizualnie efekt niczym się nie różni od prawdziwego, działającego kołowrotka, z tym, że on wcale nie działa... :)

Masz tu kilka możliwości... ja opiszę najprostszą, z którą powinienieś sobie poradzić....

Animujesz kołowrotek... obracasz go tak jak chcesz, w dowolnym tempie...

Przesunięcie linki animujesz parametrami mapowania. Ona będzie stała w miejscu, a będzie wyglądało jakby się poruszała.

Następnie animujesz naprężenia linki... delikatnie ruszając wierzchołkami splina, co doda realizmu...

Co ty na to heybo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności