Skocz do zawartości

Jestem pod wrazeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebowałem zrobic w pracy wizualizacje projektu pudełka - prosta sprawa, normalnie zajmuje mi to godzinke czy dwie - no góra cy. Ale wpadłem na szalony pomysl coby pobawić się GI (pudełko jest dosyć skomplikowane w środku jest poukładanych 5 pudelek, ulotka itp) bo pomyslalem sobie że realistyczniej bedzie. Odpalilem fianalRendera i (bawiłem się juz nim wczesniej) i jazda. Po calym dniu walki poszedlem wkurw.... do domu - nie moglem przewalczyc kropeczek syfow na brzegach obiektow itp. W domu sciaagnęłem demo vray - odpalilem ta sama scene podmienilem materialy na stadardowe i wyrenderowalem w v-rayu - tak na probe bez kombinowania z ustawieniami. (wlaczylem tylko GI) Od razu bomba renderowalo sie 2 minutki zero męki i bólów. Coś niesamowitego - jestem w szoku..... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wystepowanie wspomnianych \"kropeczek i syfow\" w finalu zalezy od samej budowy, ustawienia i oswietlenia sceny, no niestety zawsze musza byc jakies minusy... I teraz wyjdzie na to, ze pisze ten post w obronie finala - no powiedzmy ze w ramach usprawiedliwienia:)

To tak jest zawsze i nie tylko w finalu. Czasem rendering samego GI banalnej sceny typu: zamkniety pokoj z jedna wiszaca lampa i stolem po srodku bedzie trwal 20 minut po czym i tak orzymamy niechciane \"kluchy\" na krewedziach, a w innym rendererze wszystko potrwa minute, a efekt wyjdzie \"zawodowo\".

Tak sie sklada ze to wlasnie wspomniany \"durnowaty\" pokoj zniechecil mnie do V-Ray\'a gdyz Irradiance map (chyba tak to sie zwalo?) wyliczal sie bezsensownie dlugo, a dzien wczesniej wyliczylem V-Ray\'em wizualizacje elewacji budynku w zadziwiajaco krotkim czasie i z swietnym rezultatem!

Tak czy inaczej kazdy ma prawo wyboru i niech uzywa tego - na czym mu sie najlepiej i najwydatniej pracuje:)

amen!

:D

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności