Skocz do zawartości

aftereffects 6.0 jaki format avi???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pokombinowalem troche i ten plik avi z cyfrówki skonvertowalem na innego avika kodowanego xvidem ,ale gdy wgrywam do aftereffecta to tez blad wyskakuje chociaz tego jakby juz wgrywa do programu ,blad jest taki \" After Effects Error: retrieving frame from video stream. (3) ( 53 :: 34 ) ,tamtego poprzedniego to nawet nie ladowal do programu ,pomozcie !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.... czy nie możesz wciągnąć do aftera żadnego avika? Nawet jakiegoś małego pliczku z netu? czegokolwiek?

Jeśli nie możesz to masz coś pokopane. After wciaga w zasadzie co mu się da. Aviki połyka na śniadanie jak bułeczki z masłem.... :|

A jak odtwarzasz te aviki w systemie normalnie, to wszsytko jest oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem jeszcze codeci jakies i teraz juz niektore aviki mi chodza ,ale te co niechodzily wgrywaja sie do programu ale jest ciagle obraz czarny i tak jakby nic nie bylo ,a czy jesli jest plik video z dzwiekiem to ten dzwiek w programie tez ma byc odtwarzany bo u mnie \"glucho\" cisza jak makiem zasial i prosba mala zeby ktos mi napisal jakich uzywa codecow do tego programu bo juz wszystkie mam poinstalowane ale i tak niektore nie chodza filmiki w foramcie *.avi bo generalnie *.mpg i *.mov chodza ale bez dzwieku ,pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przekonwertować sobie film do sekwencji do jpgów, albo targ, za pomocą virtual duba. To afx łyknie na bank. Tak swoją drogą to nie wierzę, że nie radzi sobie z nieskompresowanym avikiem.

 

Dlaczego ludzie wrzucają pytania na temat aftera tutaj, a nie do Editing & Compositing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cholere nie moge zaimportować avika który nagrałem na kamere.wyskakuje mi komunikat(...) retrieving frame from video streat itd. film kolegi który tez cos nagrał innym aparatem i mi wysłał wogóel sie nei chce zaimportowac. tak ajk wyzej kolega wspominał. próbuję różnych kodeków, instaluje je potem odinstalowuję. podkreslam ze na odtwarzacach filmy działają. poza tym większosć filmików z neta zaimportowanych tez. moze po prostu dałby ktos namiary na jakis konwerter dobry zeby mógł zamieniać na mpegi czy coś innego bo z tym avi to chyba nie ruszę z miejsca.proszę!! ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu wziąłem skorzystałęm z tego virtual duba i przekonwertowałem tego avi i juz chodzi ;-) teraz mam inny problem: czemu ten pasek timeline pokazuje mi tylko pare sekund pliku który zaimportowałem? wiem ze to nei ten wątek wiec z góry przepraszam.poszukam odpowiedzi wyzej, a jak nei bedzie to zapytam i tam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że w systemie zainstalowane są kodeki tylko do odtwarzania (Dekodery), a nie "pełne" kodeki do kompresji i dekompresji.

Ludzie piszący te cuda, żeby zwiększyć wydajność idą "na skróty" i implementują procedury, które z avika przenosza dane "odrazu" na ekran. Niestety programy do edycji potrzebuja pełnych kodeków, bo musa miec pełne informacje o każdej klatce materiału. Zainstalujcie ACE Codec Pack z opcjią profesional inaczej zawsze będziecie mieć problemy. K-Lite codec pack jest tego najlepszy przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności