Skocz do zawartości

co lepsze do ZBrusza


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się, bo... mam 4GB ramu i Gforce 8800gts.

Tak sobie myślę, że do Bruszaka lepsza będzie pamięć... a mam do wydania tylko 400zł

Nie ma chyba sensu inwestować w GT240, bo to taka 8800GTS :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak sobie mysle - i nie jest to osobisty przytyk bron Boze - ze moze lepiej popracowac nad skillem niz dokupywac ramu. Te 4GB na prawde wystarcza na zrobienie super pracek. Jesli bardzo chcesz to oczywiscie mozesz dokupic pamieci - zawsze to "overall" dzialanie systemu jest lepsze, ale szczerze watpie zeby nagle jakosc prac podskoczyla. Co do karty graficznej to osobiscie odnosze wrazenie ze troche to wszystko stoi w miejscu - niby pojawiaja sie nowe karty ale jakos nie widze zeby dawaly na prawde poteznego kopa.

 

Doszedles juz do momentu w ktorym ci brakowalo pamieci albo karta byla za slaba? Jesli tak to wiesz co kupic, jesli nie to po co w ogole kupowac? Chyba ze dla lepszego samopoczucia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chcę współpracować z Mayką... więc tak sobie myślę, że pamięć będzie dobra do trzymania obu w pamięci... i może jeszcze Photoshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inna sprawa - sam Zbrush nie potrzebuje ton pamieci ale juz Maya mysle ze spokojnie lyknie ze smakiem kazda ilosc. Photoshop tez nie pogardzi jesli bedziesz jakies rzeczy w wysokich rozdzialkach robil.

Teraz powtarzam plotke jedynie ale chodza sluchy ze pamieci maja staniec jakos znaczaco - choc byloby to dziwne - na koniec roku..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zbliżam obiekt w miejscu cięcia UV widać, że coś się źle nakłada... odwracanie zielonych kanałów i takie tam, nie zdają egzaminu. Po wyexportowaniu do Chrome edytora widać szwy (miejsca cięcia UV) jak ruskie czołgi... jedynie Maya nie robi mi takiej kiszki i wszystko wychodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasuwam na 8600GTS oraz 8GB ram i jest git, nie narzekam.

Do 10-15mln daje rade. Moze nawet 20 pociagnie na sile, ale to juz zwiechy przy niektorych operacjach. Karta chyba nic nie da, nie wiem jak gpu ma się do zbrusha.

 

Zakup dodatkowej pamieci nie zaszkodzi, ale tak jak kengi napisal zbrush jest tylko 32-bit.

 

Przemęcz się na tym co masz, dasz radę spokojnie, lepiej optymalizuj basemeshe, a kaskę odłóż w celu dokonania większego upgradu sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta chyba w ogóle nie ma się do zbrusha.

Levus: Jesteś dość doświadczonym userem, wypowiedz się na temat tych normalmapek bo miałem kiedyś podobne doświadczenia z normalkami jak chrupek i chętnie posłucham jak to się w gamearcie robi. Nie wypala się w ogóle normalek w zbrushu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi zajmujących się profesjonalnie modelami pod gierki co wypalają w zbrushu. Znam też takich co tylko w maxie bo tam jak ustawisz dobrze cage'a przy projekcji to otrzymasz czyściutkie normalki bez widocznych seemów. Spróbuj wypalić normale dla dłoni w zbrushu dla modelu low a zobaczysz co się dzieje z normalką np na seemach palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności