Skocz do zawartości

RealFlow - LW - meshes surface problem


qbaqbaMAX3D

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam do Was pytanie co zrobic by mesch i jego wielokrotnosc zaladowana do layout posiadala ten sam material inny od default. Teraz mam tak ze kazdy z obiektow ma material default. I nie potrafie tego zmienic.

Jak???

na piechote wrzucam 200 klatek do modelera i przez zaznaczenie wszystkich w SurfaceEditor >>> copy - paste. Ale chyba jest sensowniejsza metoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wydaje mi się że to problem w twym systemie, a nie w LW czy RF. Zwlaszcza jezeli masz RF4. Sprawdz jak masz skonfigurowane dyski - pliki tylko do odczytu! :) buuu

 

mialam podobnie, oj się namęczyłam:(

Edytowane przez agatfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam do Was pytanie co zrobic by mesch i jego wielokrotnosc zaladowana do layout posiadala ten sam material inny od default. Teraz mam tak ze kazdy z obiektow ma material default. I nie potrafie tego zmienic.

Jak???

na piechote wrzucam 200 klatek do modelera i przez zaznaczenie wszystkich w SurfaceEditor >>> copy - paste. Ale chyba jest sensowniejsza metoda :(

 

Hehe:) Oczywiście jest na to inny sposób, jest z tym trochę zabawy. Niestety wtyczka rf5-lw potrzebuje trochę poprawek dlatego Nl szuka lw devloperów, więc może szybko to naprawią. Ogólnie sprawa z przypisaniem surface jest dosyć prosta jak się już wie jak to zrobić:) Odpalasz plugin rf , ładujesz pierwszego mesha(ale "obiekt lwo." jeden z tych 200 o których pisałeś wyżej a nie mesh.bin) powinien się znajdować w katalogu "meshes". Nadajesz surface dla tego obiektu(pamiętaj jeszcze nie przesuwaj timeline) następnie "Save all objects". Ponownie odpalasz rf plugin i tym razem zamiast obiekt lwo. wybierasz mesh.bin(coś w rodzaju podmiany) Teraz twój surface powinien być przypięty do wszystkich klatek mesha.Przesuń timeline do przodu i do tyłu żeby sprawdzić czy jest ok. U mnie ten sposób działa. Jak czegoś nie kumasz to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszajcie takie problemy pod support@ bo chlopaki z NextLimit sami tego nie wychwytują i bugi sie potem ciągną :)

 

O tym bagu już wiedzą(gubienie surface) Nigdy nie pisałem na support bo zwykle firmy to zlewają ale jeśli Nl bierze to pod uwagę to będę raportował ewentualne robale.

 

P.s miło gościć eksperta od RF , sam będę miał kilka pytań w jeśli można;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności