Skocz do zawartości

Problem: sprzęt do foto-biżuteria


Rembik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, dostałem zadanie kupić nowy sprzęt do fotografowania biżuterii głównie srebrnej z bursztynem, stary zestaw to szkoda gadać, pielucha tetrowa z lampkami biurkowymi z wkręconymi fikuśnymi żarówkami i do tego kawał białej pleksi. Do tej pory się sprawdzało, bo zdjęcia leciały do katalogu produkcyjnego i czasem musiałem się postarać, bo zdjęcia wrzucane były w sieć, teraz mam wytyczne: "ma być ładniej, przestrzennie i bez szumów najlepiej", a aparat to cyfrówka, sony dsc-f828 http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.262-sony_cyber-shot_dsc-f828. I tutaj zaczyna się pytanko: co najlepiej zakupić, żeby cały plan był równomiernie oświetlony i jakością porównywalny do tych: http://www.yes.pl/bizuteria-autorska. Tak żebym to ja miał kontrolę nad cieniem, bo chwilowo jak zgaszę lampkę to mam na pleksi świecący placek a reszta jest szara bardzo. Jeśli chodzi o aparat to także czekam na pomoc i propozycje, a może ten co mam jeszcze da radę? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bierz namiot bezcieniowy, i jakąś lustrzankę (nawet najtańszą), obiektyw makro (może być m42) i dwie lampy błyskowe z trybem manualnym (albo jakieś światło ciągłe ale po taniości będzie też po jakości), dwie parasolki ( np. białą i srebrno-czarną ) i rolkę białego vinylu.

Jak nie będziesz szalał z aparatem to zmieścisz się w 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mówić tylko za system Pentaxa bo go znam :) ale są tu wyznawcy Canona/Nikona którzy chętnie mnie zaraz poprawią jaki to pentax jest słaby :D

No więc jak chcesz jechać po kosztach to kupujesz K10D ( używany do wyrwania w cenach 1-1.3kzł ) - matryca 10MPixeli spokojnie wystarczy nawet do sporych druków a K10 ma genialny zakres tonalny ( przydaje się BARDZO do dalszej obróbki ). Obiektyw od biedy może być nawet jakiś Helios (około50zł + 50zł przejściówka) albo systemowy Pentax SMC-M 50/4 za 300zł. Dwie lampy np.Metz 36 C-2 (około 300zł każda ) do tego kostka na gorącą stopkę i kable to koszt jakichś 200zł, namiot bezcieniowy jakieś 100zł, dwa statywy z głowicami i parasolką (zestawy "reporterskie" na allegro) to koszt 200zł, biały materiał możesz zrobić nawet z ceraty i zarzucić na krzesło :) plexi już masz to odpada ten koszt.

 

Jak nie chcesz jechać po kosztach to bierzesz np. K-7 (niecałe 4kzł) + pentax dfa 100/2.8 Macro za około 2kzł. Do tego dwie lampy

Pentax AF-540 FGZ po 1.9kzł każda, porządne statywy Manfroto do wszystkiego, stół bezcieniowy to jakieś 300zł i jesteś ustawiony :)

Edytowane przez Ex3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności