Skocz do zawartości

Real light ? using GI


Seros

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zrobieniem realistycznego oświetlenia. Bawie się już 4 dni i moje scenki nie są tak Max realistycznie oświetlone jak np. w helpie do maxa (ten Czołg jest ekstra!). Chcę zrobić to 1 światłem :D

Sceny w których mam 4-6 świateł wyglądają lepiej niź gdy mam jedno światło.

Oczywiście mam włączony Light Tracer(GI jest chyba trochę szybsze od Raytracera?)

i Exposure na logarithmic. Ktoś wie gdzie jest jakiś tutek do tego. Dokumentacja w Maxsie nie wiele mi mówi. A turial jest tylko jeden i dość cienki :(

Może ktoś z was napisze cosik ?

A może trzeba sobie ściągnąc jakiś profesional render bez opakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jednym swiatlem? Czyli sloncem zapewne. Wobec tego uzyj IES Sun jako slonca + IES Sky jako rozswietlenie calej sceny (swiatlo nieba). Slonce mozesz tez zasymulowac standardowym Directem - to nawet moze dac bardziej \"spokojny\" efekt. IES Sun lubi przeswietlac scene, trzeba umiec nad nim zapanowac. Logarytmiczna kontrola ekspozycji nie jest konieczna jesli uzywasz Light Tracera.

Akurat IES Sky posiada target co jest troche dziwnym posunieciem, wiec w razie niedoswietlenia pewnych czesci sceny dodaj drugie IES Sky. Nawet przy scenach \"slonecznych\" czasem trzeba troche oszukac, dodajac jakies niepozorne \"doswietlenie\".

Bardziej praktycznych porad na temat Light Tracera Ci nie udziele, bo przeliczylem na nim tylko jedna scene w ramach testow i tyle wiem.

Z komercyjnych rendererow polecam finalRender.

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marek:))

Zaraz się pobawię światełkiem.

 

Wie ktoś może gdzie są jakieś turiale do zrobienia bardzo dobrego oświetlenia.

 

Eksperymentować przesuwać smieniać wartości w światełkach można. Ale jak wywołać jakąś atmosferę?:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nigdy nie kozystam z pomocy chyba ze znajde sie w kropce wiekszosc zeczy robiłem sam ale stwierdziłem ze si ebede bardzo meczył i to bardzo mocno si ebede męczył samotnie wiec hmm wrapałem sie az ty na te pułke ( na forum ) i widze ze ludziki mają tu rózniaste problemy ja zawsze bawiłem sie swiatłem w samotnosci i lubiełem je ale hmm razu jdnego kolo mi pokazał jak zrobic konretne słonce i mozna to samo wykrzystac jeszcze w wielu wielu zastosowaniach , mniemam ze wiesz co to jest linans light , to efect ajki mozna dodac do słonca wierzcie mi czesto to teraz wykorzystujee , Ale mam czeste problemy z cienbiami bo jak zorbice red swiatło wszystko jets red wq mnie to troszku hehe al sobie poradze jak zwykle zresztą hehe miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności