Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 104: Dziki Zachód


Rekomendowane odpowiedzi

W tej edycji TSP trzeba być szybkim jak rewolwerowiec.

Albo jest się martwym.

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 9.11.2010 godz. 23:59.

SONDA: od 10.11 do 13.11 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej wszystkim. Fajny temat to i ja coś podziobałem. Na podstawie kilku fotek.

To jest wersja chyba... czwarta... poprzednie trzy sponsorowała firma ENEA. Dostawca prądu w moim rejonie. W sumie czasu nie wykorzystałem bo szybko kończyłem żeby nie załapać się na kolejny brak prądu. Jutro zamawiam UPSa..:(

 

 

 

Ps. jeszcze trochę posiedzę przed kompem i tez będę miał piersi jak ta Indianka... no może mniej jędrne ale jednak :D A przy okazji ... bardzo fajny art!

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCORPI wyczerpał temat. Jak matematyk, ktory znalazl najkrotszy dowod. Lub wynalazca koła.

 

A swoja droga slyszalem, ze teraz dzieci nie bawia sie w kowbojów i indian m.in. dlatego, ze ich strojow i atrybutów nie ma w sklepach, nie wiem na ile to sie pokrywa z rzeczywistoscia, ale moze faktycznie kwestia indian zrobila sie drazliwa i niepoprawna politycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh, dzięki dzięki ale indianka chyba jednak nie wystartuje ;D

w ogóle miło, że się podoba :)

SCORPI, mistrz tematu :D

patrząc kto tu wpadł do wątku to znowu będzie jakaś ostra bitwa coś czuję :P

 

kowbojka do pary (na kolor nie wystarczyło mi czasu ale i też inspracja niekolorowa

)

speedkowgirl.jpg

Edytowane przez sucharek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes, Thalion - dzięki chopy!! Od czasu do czasu wypada rzucić czymś żeby świat kompletnie o mnie nie zapomniał :)

 

Artur - w pytkę ten harlejowy kałboj :)

 

Grzesiek - ten twój to chyba mocno inspirowany Broomowym kolesiem co?

 

Ode mnie coś jeszcze, parę minut ponad czas, skopane proporcje chyba są, jak to u mnie bywa, ale nie było czasu na poprawę.

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrr... kiedys wystarczylo dwie kreski w miare prosto narysowac by wygrac TSP a teraz taki poziom wysrubowany ze stare bitwy sie chowaja...

 

Kiedyś może ludzie nie używali w takich ilościach wstawek z fotografii i custom brushy. Wystarczyło że jeden czy dwóch wiedziało o co chodzi i już wygrywali, bo reszta dziobała okrąglakiem i ufała że inni też tak będą :)

Ja jestem zdania że albo wszyscy, albo nikt. Ponieważ wariant "nikt" jest nie do udowodnienia i nie do upilnowania - zakładam że wariant "wszystko wolno" jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Ponieważ większość osób w społeczeństwie jest, jak to ktoś ładnie określił "detail sensitive", to siłą rzeczy w jakimś statystycznym ujęciu prace bardziej malarskie będą przegrywały z pracami opartymi na teksturach. Mogę nad tym prywatnie ubolewać, ale to są fakty z którymi nie ma co dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz malarsko SBT77? Służę uprzejmie :D

 

Nie no, ja nie mówię że nie wygląda to bardzo efektownie. Tylko wiesz, jednak fotka to fotka. Czy robisz podmalówkę czy kopiujesz z focisza - pewnie na pewnym etapie to nie ma znaczenia. Wielu z was ma taki warsztat, że zrobi to tak żeby było dobrze. Jednak dla mnie fotografia nie będzie malarska, mimo wszystko.

Żeby nie było - nie krytykuję, uważam że nie ma sensu, ani też nie czuję takiej potrzeby. Z resztą - jak wiadomo sam się bawię fotami. Tylko - "malarsko" to dla mnie mocne słowo, przez szacunek do dawnych wymiataczy ;) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię do końca chyba. Co innego używać fotografii jako podkład albo jako teksturę czy detal a co innego inspirować się nią a całość tworzyć pędzlami od podstaw.

Nie chce nawet(sic!) wymiataczy z maxa porównywać do dawnych mistrzów ale te uwielbienie musi mieć swój rozsądny koniec. Oni też patrzyli się na coś - nie malowali tego z głowy. Jak Matejko czy Kossak malowali jeżdzca to przebierali gościa i wsadzali na konia. Wiadomo że malowanie z natury i z fotografii to trochę co innego ale ogólna zasada jest dokładnie ta sama.

Artysta nie jest zobligowany to umiejętności namalowanie wszystkiego z głowy. Jeśli ma na tyle opanowaną ludzką postać to już jest mistrzem. Całą resztę zawsze będzie podglądał na zdjęciach czy w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niw wiem o jakich dawnych wymiataczach dokladnie mowa ale znacznia czesc z nich kozystala z camera obscura

 

pozatym niema sie co wieszac na tej malarskosci skoro w przypadku taba i softow (a raczej wiekszosc z nas z tych dobrodziejstw kozysta) mamy do czynienia z matryca czyli jakby nie bylo grafika

czyli painting wydaje mi sie tutaj okresleniem tez dosyc umownym

 

ps na

 

nabylem ostatnio albumik Siemieradzkiego i Muchy, obaj napierniczali z fot jak lecialo =]

Edytowane przez Bedyk
cxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I starzy mistrzowie mieli swoje patenty, albo używali w ciąż tej samej dobrze sprawdzonej palety, zrobioną przez ich samych, bądź zagapioną od mistrza, albo malowali skrawek czarnego kułka z dziurką próbką farby i sprawdzali czy zgadza się z tym co widzą patrząc przez tą dziurkę na swój temat :P Prawda taka że malarz tyle wart co jego refki xD

 

Trochę inni byli impresjoniści, oni po prostu zgadywali i chodziło im raczej o fila a nie zilustrowanie tego co widzą, może o to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artysta nie jest zobligowany to umiejętności namalowanie wszystkiego z głowy.

 

Czyli ci co próbowali bez żadnego wsparcia, całkiem z głowy - wyszli w sumie na frajerów, bo ich prace w 99 przypadkach na 100 gorzej wyglądają niż te "wsparte" :) Mówię teraz o TSP, nie dawnych mistrzach.

Dlatego napisałem - niech będzie wolno wszystko i wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na frajerów - czemu?

Umiejętność odnalezienia np. zdjęcia widoku który będzie pasował do zamysłu, siedział Ci w kompozycji to zupełnie osobna umiejętność której nabycie jest absolutnie konieczne.

Mogę się założyć że żaden szanowany grafik nie usiądzie Ci do zrobienia jakiegoś artu jeśli wcześniej nie zrobi sobie porządnego riserczu w sieci czy w swoich albumach.Gdzie kiedyś czytałem wywiad tylko nie pamięta z kim, nie wiem czy nie z Craigiem Mulinsem, że często szukanie zdjęć zajmuję więcej czasu niż samo malowanie. To jest element pracy - jeśli ktoś tego nie robi to nie jest frajerem tylko strzela sobie w stopę moim zdaniem poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności