Skocz do zawartości

Geforce 9800GX2 sie przegrzewa-110 stopni


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm, a wczesniej tez sie grzala? 120 stopni to troche duzo ;) wez pusc jakis wentylator na nia podczas stresu, zobaczysz czy to kwestia chlodzenia tylko czy moze cos powazniejszego, moze wiatraczki sie eni kreca jak trzeba, moze autoregulacja poszla jezeli jest (choc czesciej jak pada to wiatraki kreca sie na maksa , pewnie bys uslyszal ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak kreci sie na maxa jak uruchamiam kompa startuje od tych 60 stopni i idzie w gore,jak widzicie na dolaczonym zdjeciu,nawet grafika jakos nie obciazona byla,karty nie podkrecalem.Ostatnie takie wzrosty temeratury mialem pol roku temu ale czyszczenie pomoglo i zeszlo na 90,tym razem temperatura przekracza 100 i boje sie ze padla,nawet zaczolem sie rozgladac za karta i nie wiem sam,jak bede musial kupic cos innego to czy quadro czy GF,poki co ,mam inne wydatki i wolalbym karty nie zmieniac.

Na prockach mam temperature ok w granicach 35-45 stopni,Obudowa jest chodzona dbrze,wiec tylko karta pozostaje,mam do niej podlaczone 2 monitory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym jeszcze mogl sie tam dostac,sciagnolem obudowe i koniec,to sa dwie skrecone karty ze soba,w polowie jest dostep do wiatraczka ktory ma lopatki jak w mlynie wiec po koleji w kazda szczeline wyciagalem kurz a zeby miec dostep do calego wentylatora niestety nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, po malym researchu proponuje najpierw jeszcze sprobowac przedmuchac sprezonym powietrzem (jak masz) po zdjeciu obudowy wszystich mozliwych miejsc, tutaj koles tak wlasnie robi

 

jak to nic nie zmieni to karte rozkrecisz odkrecajac srubki na dwoch kartach, ni epodam Ci dokladnie w ktorych miejscach one sa ale na tym filmiku powinienes zobaczyc co gdzie i jak

 

z tego co widze to troche pasty pojdzie ;)

tutaj karta rozlozona na elelenty pierwsze heh http://pcarena.pl/uploads/myzia/geforce_gx2/small_karta.jpg

 

najlepsze jest to ze nie wiadomo czy to chlodzenie jest przyczyna, ale jak rozbierzesz to na pewno zobaczysz czy wszystko bylo ok, no i przesmarowanie ponowne nie zaszkodzi

 

jak karty nie beda chcialy sie rozkleic musisz je rozgrzac, najlepiej niech podzialaja chwile bez obudowy to sie same nagrzeja ;) a potem rozkrec i powinny odejsc od siebie, bo na zimno nie odkleisz

 

greets

 

 

ps. oczywiscie zanim sie za to zabierzesz zaopatrz sie w paste termoprzewodzaca :D:D:D

 

heh taki dowcip nocny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki:-)

Jutro sprobuje cos pokminic,ogolnie powiem ze za wiele kurzu tam nie bylo jak zdjolem sama obudowe,powiem ci nawet ze bylo bardzo malo wstosunku do tego co na zelmanach na prockach.Karta jest EVGA

http://cgi.ebay.co.uk/EVGA-Nvidia-GeForce-9800GX2-9800-GX2-1GB-Video-Card-/360307277606?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item53e3fcbf26

Paste dzis kupywalem jak zdejmowalem radiatory z prockow:P:P

Tak sie zastanawiam,czy wirusy moga obciazac grafike i to sie dziac,bo wlasnie je usuwam,mialem ich 27:PChyba nie sadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem na Windowsa 7...wszystko pieknie tylko pewien problem irytuje mnie z dualscreenem.Kilka razy mi sie zdazylo ze jeden z monitorow sam sie wylaczyl(no2) np przechwila po podlaczeniu Ipoda i jedynie restart kompa pomaga bo inadcej drugi monitor nie jest wykrywalny.Czy moze miec to zwiazek z przegrzewajaca sie karta grafiki?temp byla 99 stopni.

Pod koniec tygodnia ponownie ja rozkrece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności