Skocz do zawartości

Architektura


RK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc nie do końca wiem. Jakiś RPG ale wnikam w design tylko na tyle na ile wymaga tego klient. Tak naprawdę dla mnie liczy się że jest solidny (płaci na czas) i podoba mu się to co robimy- do czego mu te modele to sprawa drugoplanowa, tak długo jak dobrze wyglądają w enginie i nie są za cieżkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL A co mam go czarować... póki jest zadowolony i płaci to jak dla mnie może sobie z tego ikonki na pulpit porobić. Jego też nie obchodzi czy ja kasę wydam na dziwki czy na kościół- póki obaj jesteśmy zadowoleni z wyników- wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Little ninja- każdy ma swoje małe hobby- jedni zbierają znaczki inni dupczą owieczki... a ja uczciwie przyznaję że lubię wydawać pieniądze :)

 

Wiesz- ja wiem że to dal \"ideowych\" brzydko wygląda. Z tym podejściem to trochę tak że wszyscy u nas trąbią o zaangażowaniu emocjonalnym w projekt, asertywności bla bla bla a koniec końców tak naprawdę firmom chodzi o dobrze wykonaną pracę a nie o to czy ją kochasz czy nienawidzisz. Kiedyś pracowałem dla developera jednego z enginów- jak to zwykle był to dość duży zespół i wszyscy mówili że oni to nie chcą kasy bo oni tak kochają robienie gier że jeśli tylko im pozwoli... Byłem jedyną czarną owcą która wyliczyła wszystko co do centa. Co się okazało ? Po dwu miesiącach byłem jedyną osobą która pozostała i klient do tej pory jak ma coś zamówić wraca bo wie co i za co dostanie. Oczywiście lubię 3d i grafikę ale to nie ma nic do rzeczy przy robieniu interesów...

 

@ Aksdsn- powtarzalność na modelu (tiles) czy powtarzalność w trzech kolejnych modelach ? Jeśli to pierwsze to niezauważyłem ale byłby to fatalny błąd- jeśli drugie- to już akurat wymaganie klienta- ma być widać że to to samo tylko rozbudowane, z tych samych materiałów itd...

 

Jestem historykiem sztuki- jak się okazuje nawet najbardziej abstrakcyjne kierunki studiów mogą się na coś przydać

 

Jeszcze jedno- tekstury (IMHO świetne) robi Kaśka- co najmniej połowa sukcesu wszystkich modeli robionych przez nas jako studio należy się jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pogratulowac takiej zony ;)

z tym twoim podejsciem to sie w 100% zgadzam, co ewentualnie mozna dodac, ze szybkosc w robieniu odgrywa nawet 70-80% wagi, przy jakims standardzie produktu oczywiscie...

wiesz ja z tym robieniem za kase to mam czasami problem, bo jak nie czuje klimatu to odwalam kompletna kiche...poprostu nie daje rady, albo to jest na granicy zenady...profesjonaliste(tu zdania sa podzielone) wedlug mnie mozna poznac po tym ze nie pozwoli sobie na kaszane, nawet w najbardziej kryzysowych momentach...ech wciaz sie uczymy

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne... tylko że pewne rzeczy są nie do przeskoczenia- np ten kościółek kilka postów wyżej- klientowi się podoba, jest zachwycony ale teraz przyszła mu do głowy nowa idea- koniecznie chce dać na ściany czarny polerowany marmur... Jako architekt wiesz co to oznacza dla tej bryły. Oczywiście prześlę mu wersję w czernym marmurze- koniec końców to jego gra i jego koncepcja świata, ja mam pomóc mu ją wcielić w życie a nie mędrkować- ale równocześnie dla spokoju własnego sumienia zrobię mu inną, mniej cudaczną a bardziej siedzącą w historii i bardziej prawdopodobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zaraz wrzucę ostateczną wersję (klient dał się przekonać do jasnego marmuru- świątynia dobrego bóstwa z czarnego marmuru nie siedziała mu w koncepcji gry i wyglądała \"nierealistycznie\"). Dzięki bogom za rozsądnych zleceniodawców.

 

 

church1.jpg

 

Niestety, nie jest to wersja finalna- okazuje się że trzeba przerobić wejście na potrójne- bardziej monumentalne...

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > RK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu po nocach siedzisz- no tak... taki wyrzut z ust nietoperza brzmi strasznie ;)

 

Kaplica spalona, kaplica w budowie, kaplica po trafieniu z katapulty, kaplica wybuchająca....

 

skumbria w tomacie...

 

chapelWIP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem RPG ale opisy tego co gracz będzie robił z budynkami bardziej mi pasują do jakiegoś RTS-a - budowa całego miasta które rządzi się własnymi prawami, upgrady budynków nieczęsto zdarzały się w RPG ale... może zrobią coś oryginalnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRCN- zazdroszczę. Mówiąc szczerze ja też sie przymierzam ale to już prywatnie, jako \"demo\" - w pracy \"na chleb\" cały czas tradycyjne fantasy- hobbici, elfy i takie tam. Dobrze że chociaż ostatnio sypnęło trochę zlecień z wyższymi limitami poligonów i intr bo bym zgłupiał...

 

 

 

parischWIP.jpg

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > RK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia porcja. Tydzień pracy (eksporty do enginu i testy zajmują klosalną ilość czasu), 9 modeli z wnętrzami, bez wyposażenia, 27 tekstur zajmujących w sumie 2.1 MB. W sumie miłe zlecenie- oby tak dalej :)

 

churchWIP2.jpg

 

 

church2.jpg

 

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > RK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności