Skocz do zawartości

problem z multipass


mikeeho

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i z gory przepraszam za to , ze temat był tu wiele razy poruszany , jednak nie znalazłem w zadnym wątku odpowiedzi.chodzi mi o multipass; załózmy ze mam scenę gdzie jest duzo zieleni, chciałbym miec niebo na oddzielnej warstwie -multipass- włączam w opcjach cinemy multipass, zaznaczam warstwy ktore mnie interesują , w ustawieniach vraya włączam multipass , daję zapisa do jakis tam plików i niby sprawa prosta ale.. okazuje sie ze warstwy na ktorych mi zalezy sa czarne, nie ma tam nic , wiec z podmianki nieba nici. jak sie poprawnie tego używa ? bo zadkładam ze robie cos zle choc wedle instrukcji. jakie macie patenty na niebo? tzn na jego szybką podmiankę ?

klejnym problemem dotyczacym multipassu jest ambient occlusion- jak to renderujecie? w mpassie jest niby opcja AO ale to tez guzik daje. proszę o pomoc i radę , będe dozgonnie wdzięczny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic nie pisałeś o tym, czy dajesz obiektom compositing tag z unikalnym ID, czy nie. To może być przyczyną kłopotów z multipassem.

Jeśli chcesz podmienić/modyfikować jakiś element w poście, najlepiej dać mu oddzielne ID i program wypluje ci kanał alfa do tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności