Skocz do zawartości

Zestaw za 11.000PLN


jasam2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Czytam i czytam wątki mądrych głów na forum i coraz bardziej wątpię w swoja własną wiedzę na temat sprzętu, dlatego zdecydowałem się napisać ;)

 

Tak jak w temacie- mam z EU do wydania 11.000 PLN na nowy sprzęt. W pracy korzystam z programów: max+vray, photoshop, after effects, archicad. Pracuję nad wizualizacjami, animacjami i ich postprodukcją.

 

Do tej pory udało mi się wymyślić (za pomocą informatyka) taki zestaw:

 

procesor: 2x xeon dp e5620

pamięć: 12GB 1066mhz ddr3 ECC Reg parity

płyta główna: intel s5500bc

karta graficzna quadro fx3800 1gb

dyski twarde: 2xwdc 1tb stripe

dvd rec lg bluray bh10ls

obudowa: Intel serwerowa

zasialnie: sc5650dp 600W

system WIN 7 Pro 64bit

 

Za wszystko brutto 10.795 PLN

 

Czy da się wyciągnąć lepszy zestaw za taką cenę? Jeżeli coś może być lepiej to proszę dać cynk ;)

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja bym chyba celował w 2 zestawy po 5k. Przy pracy pewnie dużej różnicy nie będzie, a masz wtedy taką przewagę, że zawsze, jeżeli jest taka konieczność na jednym pracujesz na drugim renderujesz. jeżeli nie musisz robić czegoś w międzyczasie masz dwie stacje do renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Choć sam mam dwuprocesorową stację roboczą, to ostatnio skłaniam się do troche innego podejścia. Za 11 tysięcy spokojnie złożysz mocną stację roboczą i do tego dwa satelity jedynie do renderowania. Jakieś dwa lata temu za 7000 kupiłem części do dwuprocesorowej stacji (2 czterordzeniowe opterony 2ghz, 8 gb ramu, płytę tyana, wtedy nowiuśką kartę graficzną 4870, obudowe serwerową, zasilacz, duperele). Rok póżniej musieliśmy kupiliśmy kompy do renderowania bo terminy goniły za 2500 zł sztuka złożyliśmy czterordzeniowca phenoma 3.2 ghz, 8 gb ramu... odliczając kartę graficzną kosztował 2 razy taniej niż stacja robocza a liczył może z 10% wolniej. W tym roku znów kupowaliśmy kolejne kompy do farmy tym razem 2700 zł za sztukę - padło na phenoma x6 2.8 ghz, 8 gb - znów wyszło dwa razy taniej niż stacja robocza a już ten liczy 25% szybciej niż zestaw dwuprocesorowy sprzed dwóch lat. Wniosek jest taki: postępowi nie uciekniesz, a wartość drogich/egzotycznych podzespołów spada najszybciej.

 

Weź kup lepiej jedną stacje jednoprocesorową z jakimś dobrym prockiem: np i7-950, dyskiem ssd, średniej półki kartą graficzną - w 5000-6000 powinieneś się zmieścić. A za pozostałe 5000 kup dwie maszyny phenom x6, albo i5 jedynie do renderowania (skoro używasz vraya to powinieneś mieć licencje na 10 końcówek sieciowych). i7-950 będzie dużo wydajniejsze w interaktywnej pracy niż xeon 2.4 ghz. A i7 (4*3ghz) + 2x phenom (6*2.8) / 2x i5 (4*3) zmiażdżą 8*2.4 xeonów.

 

Rynek dwuprocesorowych stacji roboczych maleje z roku na rok - to po prostu nie ma sensu - do renderingu dużo lepiej (pod względem wydajność/cena) nadaje się kilka słabszych komputerów, do interaktywnej pracy dużo lepiej nadaje się 'konsumencki' procesor o mocniejszym taktowaniu. Ponad 95% rynku 2-way (dwuprocesorowego) to serwery - w których oszczędność energii, konsolidacja miejsca i możliwość wykorzystania większej ilości wątków w jednej maszynie (serwery aplikacyjne, baz danych, virtualizacja), mają większe znaczenie.

 

PS: informatykom, a zwłaszcza geekom, nie ufaj - dla nich posiadanie 8 procesorów, 48 rdzeni, zasilacza grającego 'wstań powiedz nie jesteś sam' i mrugającego na niebiesko - to sprawa seksualnego fetyszu, a nie rozsądku

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: up

 

złożyć == wybrać podzespoły. Ostatnie 4 kompy zamówiliśmy w krakowskim Bit'cie, były złożone, z zainstalowanym systemem na drugi dzień.

 

Ten thinkstation lenovo jest zdecydowanie za drogi jak na swoje bebechy. Jak tam patrzyłem na "markowe" to taki bym wybrał, dorzucił 4 gb ramu - nawet ma nowiuśką profesjonalna kartę graficzną:

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-fujitsu-vfyw2800wxg21pl-334278/

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokturpotfor - dziękuję za rozwinięcie tematu.

 

Jestem niestety ograniczony miejscem na komputer (nie ma go na więcej niż dwa komputery) i deklaracja we wniosku na dotację (jeden komputer za 11000pln).

 

Rozumiem, że jedna maszyna jest gorszym rozwiązaniem niż kilka połączonych.

 

Widzę, że koledzy są doświadczeni w wyposażaniu stanowisk graficznych. Czy w takim razie specyfikacja z pierwszego postu jest do przyjęcia za taka cenę, czy mogę oczekiwać czegoś więcej od jednej skrzynki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już bierzesz Quadro to może jakieś nowsze ? (z serii Ferni Core) Na allegro widziałem Quadro 4000 za ok 3,2k, a Quadro FX 3800 jest za 2,8k. Różnica w cenie przy takim budżecie niewielka, a zawsze to nowszy model i 2 razy tyle ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...), a zawsze to nowszy model i 2 razy tyle ramu.

 

I nie tylko:

4000- 256 cores

3800- 64 cores

 

4000- FSAA 64x

3800- FSAA 32x

 

4000- przepustowość pamięci 89,6 GB/s DDR5

3800- przepustowość pamięci 51,2 GB/s DDR3

plus 4000 ma shader i openGL nowszy ale to akurat oczywiste. I ten pobór energii przez 4000...coś pięknego:)

 

http://www.nvidia.pl/object/product-quadro-4000-pl.html

http://www.nvidia.pl/object/product_quadro_fx_3800_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności