Skocz do zawartości

Scena 3d: baza na Marsie


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przedstawiam moj nowy projekcik - co przedstawia, napisałem juz w temacie.

to co widać to jest dopiero fragment planowanej sceny, z prawej strony jeszcze będzie znajdować sie brama wjazdowa do budynku (widać jej fragment) i jeszcze różne bajery - nad nimi pomyślę później.

liczę na jakąś konstruktywną krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, ze to nie kolejny samochod :))

Moim zdaniem (ale moge sie mylić) nie pasuje mi ta sciana za ta strozowka (czy jak to nazwac). Mysle ze najpierw musieliby wybudowac sciane a puzniej ta struzowke bo odwrotnie sie nie da. (chodzi mi o ta blache na scianie - nie dalo by sie jej zalozyc) Oczywiscie moge sie mylic.

I jeszcze jedno:

dlaczego tylko dwie rury sa ochronione a trzecia nie?

I ta pusta przestrzen w narozniku tej straznicy. Skoro nie ma tam okna (a mysle ze wlasnie tam powinno sie znajdowac, bo to najlepszy punkt do obserwacji co sie dzieje przed brama) to moze dorobisz tam jakas kamere lub cos?

Przypominam ze to moje prywatne spostrzezenia i moge sie mylic.

Ogolnie bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie takie klimaty, napewno bede tutaj zagladal :-)

Masz calkiem sporo przestrzeni do zagospodarowania wiec postaram sie podrzucic Ci kilka pomyslow.

Mianowicie, sciana po lewej jest troche pusta. Mogl by tam widniec jakis napis, lub baterie sloneczne. Milo by bylo, gdybys ujal troche panoramy tej planety.

Czy przez okna w budynku bedzie cos widac? Czy beda wiernie odbijaly otoczenie placowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie i pomysły

Ka21k - to nie jest stróżowka. Z założenie jest to baza naukowo-mieszkalna a nie wojskowa, no i jest na Marsie więc jakie superzabezpieczenia nie są koniecznie - ale pomysł z kamerami dobry i na pewno go wykorzystam. A połączenie z tą ścianą z lewej strony jeszcze poprawię - na razie nie miałem pomysłu i to jest raczej prowizorka.

eRB - ujęcie koncowe będzie nieco inne - bardziej skierowane na prawo tak że ta \"stróżowka\" jak to nazwał ka2ik będzie zajmowała niecałą połowę ekranu i właściwie nie będzie widać tej pustej ściany (a jakieś napisy może dodam). Panoramy planety żadnej nie będzie widać (tylko fragment nieba na górze). Co do okien - za bardzo nie mam ochoty tworzenia wnętrze budynku więc okna będą mocno lustrzane, ale będą przez nie widoczne jarzeniówki w budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle to jeszcze jakis fikuśny Samolot/statek kosmiczny, Ludzie w skafandrach skoro jest to stacja badawcza , jakies maszyny rozładunkowe. oraz mnóstwo małych samochodzików planetarnych do poruszania, pomysł Erba z kamerami jest dobry bo to jednak placówka Naukowa[tajne projekty i te sprawy] wojsko tez powinno być :) ale tak na marginesie to eleganckie. No jeszcze jak bym sie czepiał dodaj troszke góry bo dziwacznie niska jest ale to moje zdanie. a niezapomnij o jakims fragmencie anteny satelitarnej [kontakt trza miec nonie] no to narazie tyle co mi dołba przyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę z uporem maniaka mówił że potrzeba tutaj ciutke pojazdów[ale to potem pewnie zrobisz]. a zmienisz sciane z drzwiami na taką jaka jest przy stażnicy bedzie ciekawiej. Ujęcie kamery możesz dać tak z góry jakby widok z lądujacego pojazdu kosmicznego to moze byc interesting. No i oczywiście czekamy na nowe renderki hihiiii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wyglada to zle ...... nawet mi sie podoba ale to tlyko czesc tej bazy tak ??? no bo chwilowo to jakis mostek i brama a co dalej ?? narazie dobrze ci idzie nadaj temu przykladowa texture , albo pokaz dalszy modelink :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po nieco dłuższej przerwie

trochę się opóźniły prace nad bazą, bo w szkole było więcej roboty, miałem nieciekawą sytuację z polskiego, ale już jest po wszystkim i teraz mam DUŻO czasu! :)

jak na razie jest już ogólny zarys wszystkich elementów bazy, które będą widoczne w ujęciu, ale jeszcze musze popracować nad szczegółami. potem wezmę się za teksturki – ale odnośnie nich nie mam jeszcze pomysłu. liczę na Was! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niezle sie prezentuje, tylko wygladz nico teren co sa takie gorki. Co od dodatkowych elemetow to moze wybita szyba, jakis pojazd wywrocowny do gory kolami a spod niego wystaje kogos reka, wygiete na zewnatrz drzwi z dziura, i jakis charakterek marsianski idacy w strone drzwi wlekac za soba jakiegos troppera :) a za nim rozciaga sie krwisty slad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie zakończyłem już wszystko jesli chodzi o modeling, może tylko poprawię rury wodociągowe i poręcze i teren z lewej strony (mesle, ze dam później mape Displace do tekstury skał)

jeśli chodzi o takie bajery jak samochód czy kosmita, to nie planuję czegoś takiego. Musze się zabrać za teksturowanie – mam do wyboru między schludną, nowiutką bazą a opuszczoną i zardzewiałą po jakimś ataku dawno temu... (i do tego może gdzieniegdzie jakaś zaschnięta krew).

Odnośnie teksturowania i oświetlenia liczę na Wasze propozycje, wskazówki, uwagi itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po właściwie ukonczonym modelingu przyszedł czas na chyba najgorszą część - teksturowanie. tak bardzo mi sie nie chcialo tego robic, ze zacząłem nawet 1 kolejną scenę i samochodzik lowpoly, no ale kiedyś trzeba sie zabrać za teksturki - troche byłoby mi szkoda tej bazy.

Pokazuje Wam pierwsze efekty i czekam na wskazówki i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jak do tej pory genialna wręcz! Podziwiam cię chłopie za wytrwałość! Ile ty to modelowałeś?

 

przyciemnij niektóre texturki, a będzie taki fajny, mroczny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....a zeby na marsie tak baza wygladala to by wpadl sanepid i ja zamknal.....ja mysle ze troche sterylnosci by sie przydalo...a i niebo to raczej bys zmienil na takie pomaranczowo-czerwonawe....bo czarne a pomaranczowe zmieni odrazu klimat.....

jakos wlasnie ta sterylnosc jest predzej widziana na takiej planecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odkryty kawałek terenu po lewej jak dla mnie jest stanowczo zbyt pofałdowany. Już lepszy byłby całkiem płaski. Poza tym nie rozumiem tego żółtego koloru na \'osłonie\' rur (zresztą samej \'osłony\' też nie rozumiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam sie z marcinem. Przecież na marsie nie ma wody i tlenu :P (podobno), ale już napewno nie padają deszcze i nie ma wilgoci ... Wiec niemożliwe jest żeby na całej bazie było tyle rdzy :|... Rozumiem jeszcze te rury, ktorymi chyba płynie woda i możliwe, że przeciekają :P...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności