Skocz do zawartości

camera - soft filter, oversample


kazka80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zaaawansowanych TYRACZY :)

Są dwie opcje ktorych ciągle nie używam, i zaczynam mieć dyskomfort poważny z tego tytułu, a myślę że ostatecznie do czegoś je stworzyli - soft filter, oversample?????

W książce piszą że z tym oversample jest bardziej szczegółowe próbkowanie pikseli i jakieś kropeczki....:) w sensie na krawędziach kontrastów????????

 

Ludzie - wyjaśni mi to ktoś ŁOPATOLOGICZNIE - BŁAGAM bo się z tym problemem wykończę.

 

Aaaa, zrobiłam oczywiście wcześniej testy i mam wrażenie że obraz-linia w kontrastach się rozmywa czyli gorzej, a nie lepiej. (i dupa)

 

Ech, sorki za formę posta ale mam dziś łobuzerski humorek ;)

 

W wolnej chwili Panowie gdyby ktoś był łaskaw w temacie napisać byłoby CUDNIE!!!!!!!!! W jakich sytuacjach opcje te są przydatne i jaka jest tego wartość.

 

Dziękuję za uwagę

Dobranoc

Kasia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W ksiazce zle pisza:P

Oversample nie ma nic wspolnego ze szczegolowoscia probkowania, za to odpowiedzialny jest parametr Treshold. Mowiac krotko oversample pozwala na powiekszenie obszaru probkowania poza jeden piksel. Zaleznie od wielkosci parametru powoduje to mniejsze lub wieksze zmiekszenie obrazu, bez koniecznosci zwiekszania ilosci probek. Czyli jest dokladnie tak jak to opisujesz. W praktyce nigdy nie powinnas dawac wiecej niz 0.25 dla zmiekczonych renderingow i 0.05 dla ostrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności