Skocz do zawartości

Jaki czytnik eBooków?


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się właśnie nad zakupem czytnika ebooków.

 

Chcę żeby:

 

1) Mógł otwierać zwykłe pdf'y (czyli można było na nim czytać ustawy)

2) Miał ładowanie przez usb (ale też zwykłą ładowarkę)

3) Polskie znaki

4) Miał możliwość dodawania notatek do tekstów (czy to w ogóle możliwe w wypadku PDF?)

 

Pierwsze co mi wpadło w oko to Oyo od empiku - sęk w tym że premiera jest 17.11, i nie da się nigdzie zobaczyć tego na żywo wcześniej - a z opisów na necie tych niektórych którzy położyli na nim ręce - wynika że jest dość wolny - tzn powoli przewraca strony, i długo ładuje książki.

 

kolejną opcją jest Onyx Boox 60 - ma w zasadzie wszystko co potrzebuję - ale jest prawie 2x droższy od Oyo.

 

Biorę jeszcze pod uwagę Kindle 3 - ale tu wydatnie mi się nie podoba wygląd :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten empikowy wypust to straszna kaszana, wyglada jak jakiś brandowany ebook z indii za 40dolków.

może coś takiego, ma polski wbudowany ale ma też androida z mozliwością upgrade'u więc ma wszystko czego potrzeba - nawet łądowarkę z portem usb ;)

http://www.sourcinggate.com/8-inch-irobot-apad-google-android-21-tablet-pc-with-wifi-camera-fm-8001b-p-12071.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kindle ;) Mam i polecam. Świetna sprawa. Bateria trzyma 30 dni, wyświetlacz nie męczy oczu, czyta się na nim szybciej niż zwykłe książki, nie grzeje się i tak można wymieniać bez końca.. :) Jeszcze raz gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Onyx Boxx 60 (wersja bez wifi i bez ekranu dotykowego) i jestem mega zadowolony z niego.

 

Otwiera wszystkie możliwe pdf'y (a przynajmniej wszystkie jakie mi w ręce trafiły), .doc, chyba nawet .odt potrafi otworzyć (ale tu pewności nie mam, musiał bym sprawdzić).

 

Czyta się świetnie (ze względu na umiejscowienie przycisków sterujących wygodnie czyta się trzymając go w jednej ręce, co ze zwykłą książką jest czasem nie możliwe).

 

Bateria nie wiem ile trzyma, ale spokojnie kilkanaście dni. Ciężko to stwierdzić bo często cos na niego wrzucam, a ładuje się przez USB więc za każdym podpięciem się ładuje.

 

Nie doświadczyłem żadnych lagów a czas oczekiwania na przewrócenie strony jest nie zauważalny w czasie czytania (tzn ileś to czasu zajmuje, ale śmiem twierdzić że nie więcej niż przewrócenie normalnej strony papierowej :).

 

Nie miałem w ręce kindla niestety, więc nie mogę porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności