Skocz do zawartości

Jaki procek bedzie lepszy do renderingu i7 860 vs Xeon X3440?


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bierz tego proca co ma wyższy mnożnik...chłodzenie i tak kupisz lepsze niż box-owe a gwarancji na to że uzyskasz wysokie BCLK nigdy nie masz...dlatego tż nawet jeśli nie uzyskasz BCLK powyżej 200MHz to z i7 860 będziesz miał większe szanse na 4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy mnożnik... Nie na samym mnożnikiem żyje procesor - developerzy teraz najwięcej mówią o cache i optymalizacja softu pod cache to trend na najbliższe lata (oczywiście obok oczywistej wielowątkowości).

 

 

sorry ale ja w te bujdy nie wierze...developerzy wiele rzeczy mówią ale i tak teraz jak i w przyszłości czysta moc proca (tj. wielowątkowość też oraz ew. dodatkowo GPU) będzie miała znaczenie...wiele testów było gdzie porównywano procesor xeon z i7 i wyniki wydajności były baaardzo zbliżone. IMHO dla gonzo71 teraz większe znaczenie w osiągnięciu 4GHz będzie miało posiadanie wyższego mnożnika i niższego BCLK...jeśli BCLK uda się wyższe osiągnąć to albo obniży mnożnik albo wykręci proca na jeszcze więcej. Ja osobiście mam 2x XEON E5620 z mnożnikiem 19 i mnie limituje szyna BCLK...200 to na razie max i na więcej się raczej nie zapowiada...więc tylko 3.8 GHz wyszło...a procek jest w 32nm wykonany i spokojnie mógłby więcej robić gdyby miał wyższy mnożnik...wracając do przysżłości cache...nawet jeśli będzie to miało znaczenei to za dwa lata zmieni proca na innego a teraz bedzie cieszył się z >4GHz

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ja w te bujdy nie wierze...developerzy wiele rzeczy mówią ale i tak teraz jak i w przyszłości czysta moc proca

 

To nie bujdy, tylko rzeczywistość. "czysta moc procesora" wynika z wielu innych parametrów.

 

W przypadku raytracingu to się zgadza. Zegar ma prawie liniową relację z wydajnością, ale już na przykład w symulacjach, tam gdzie większość operacji wykonuje się na dużych macierzach, cache ma zasadnicze znaczenie (tak samo w CV i wszędzie tam, gdzie jest dużo algebry liniowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ja w te bujdy nie wierze...developerzy wiele rzeczy mówią ale i tak teraz jak i w przyszłości czysta moc proca (tj. wielowątkowość też oraz ew. dodatkowo GPU) będzie miała znaczenie...

wracając do przysżłości cache...nawet jeśli będzie to miało znaczenei to za dwa lata zmieni proca na innego a teraz bedzie cieszył się z >4GHz

 

Cache ma znaczenie już teraz - to nie jest żadna technologia przyszłości.

Owszem wymaga zaangażowania ze strony programisty, ale nie więcej niż wielowątkowość. W każdym razie ja mam w zwyczaju odpalać profiler i optymalizować użycie cache w swoich programach. Czy developerzy Mental Raya to robią? Zdziwiłbym się gdyby nie robili. Niektóre programy przyśpieszają kilkukrotnie po optymalizacji pod cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bujdy, tylko rzeczywistość. "czysta moc procesora" wynika z wielu innych parametrów.

 

...ale już na przykład w symulacjach, tam gdzie większość operacji wykonuje się na dużych macierzach, cache ma zasadnicze znaczenie (tak samo w CV i wszędzie tam, gdzie jest dużo algebry liniowej).

.............................................................................................................................

Cache ma znaczenie już teraz - to nie jest żadna technologia przyszłości.

Owszem wymaga zaangażowania ze strony programisty, ale nie więcej niż wielowątkowość. W każdym razie ja mam w zwyczaju odpalać profiler i optymalizować użycie cache w swoich programach. Czy developerzy Mental Raya to robią? Zdziwiłbym się gdyby nie robili. Niektóre programy przyśpieszają kilkukrotnie po optymalizacji pod cache.

 

 

ciężko mnie teoria przekonać...poproszę testy z realnych aplikacji..wtedy uwierzę i zmienię zdanie...ot po prostu muszę zobaczyć by uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...troche poszperałem bo cała ta dyskusja o cache wg. mnie to lanie wody więc oto i macie:

 

Core i7 860:

165730d1280211057-i7-860-4ghz-24-7-safe-cpu-z.png

 

a teraz Xeon X3440:

sw3fop.png

 

Brałbym i7...ten sam cache...wiec gdzie tu przewaga xeona...niby z lepszego wafla krzemu bo ze środka ale nikt Ci nie da gwarancji że osiągniesz wysokie BCLK...aha no i podwójne QPI..tak samo jak w i7 z tym że i7 ma jedno wyłączone...ogólnie to wychodzi na to że to są te same procki...tylko jeden ma wyższy mnoznik..ot tyle...

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konfiguracji to myslalem o czyms takim:

 

Xeon X3440 lub i7 860

Plyta: Asus P7p55D premium

Pamiec: G-skill 4x2GB 1600 CL-7

Zasilanie Corsair 650 W

Chlodzenie Silentium Fortis

A co do karty GPU to nie wiem wlasnie. Zapodalem nowy watek ale cos nikt nie odpowiada.

 

Co otym sadzicie?

Edytowane przez gonzo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności