Skocz do zawartości

Scena 3D: Moje boisko OD kosza :>


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :> chce uprzedzic ze maxem zajmuje sie od jakiegos miesiaca :-) wiec nie liczcie na jakies efekty specjalne :>

staram sie odwzorowac swoje boisko od kosza, a jak dobrze pojdzie to moze wezme sie za cale osiedle :P

 

no wiec , tak wygladaja pierwsze rendery po 1 dniu pracy:

 

kosz1.jpg

 

kosz2.jpg

 

kosz3.jpg

 

robie to razem z qmplem, tylko mam jeszcze jeden problem ;>

mianowicie chodzi o ten rog siatki ( widac na 3 zdjeciu ) pewno przez to ze jak podnosilem to mi face`y zjadlo i tak mi wytexturowal :/ nie wiem nie znam sie :P ale moze ktos z was bedzie wiedzial jak to poprawic?

 

czekam na opinie :> pozdrawiam

 

v1ck

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość User190

Wykonanie jak na początek nawet niezłe,

ale Twoja polszczyzna jest do bani!! Zmien tytul watku na boisko DO kosza, nie ma boiska od kosza (no, chyba że sobie postawisz na jego koncu 2 koszyki i powiesz, ze Twoje boisko rozciąga się od kosza do kosza :/ ) Ja wiem, że polska trudny język, ale bez przesady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt :> sorry za topic ;p ale ogolnie chodzi mi oto jak to sie prezentuje :> wiem ze zadna rewelacja ;p ale moze dlatego ze nie dalem zadnego swiatla?

postaram sie w najblizszym czasie pokazac juz z texturami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@ti - kto tu ma problemy z polszczyzną :P wg Słownika Współczesnego Języka Polskiego - hasło \"od\", znaczenie nr 7 \"wskazuje na przeznaczenie lub funkcję czegoś\" i np. klucze od mieszkania, więc Twoja uwaga chyba jest nieco nieuzasadniona.

v1ck - jesli oswietlisz skylightem na pewno bedzie sie lepiej oglądało. i dodaj jakiś teren wokoło bo tak dziwnie wygląda zawieszone w próżni. i nie widzę niegdzie wejścia na to boisko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pracka jak na poczatek calkiem fajna ja bym dodal jeszcze kilka jakis detali smietniki kolo lawek puste butelki i puszki po napojach na lawkach jakies ,reczniki siatke na koszach.

 

P.s.

Jest gdzies wejscie na to boisko bo jakos nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak :> wejscia zrobie 2 ale to pod wieczor :> z tymi puszkami itp to tez dobry pomysl :> mysle tez nad czyms takim zeby wstawic jakiegos kolesia co proboje wsada zrobic czy cos takiego.. albo jakis meczyk..

ogolnie to planowalem odwzorowac boisko na moim osiedlu, i jak mi to dobrze wyjdzie to zrobie cale osiedle :> ( praca na wiele miesiecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja siatka wchodzi w slupki a przeciez w rzeczywistosci biegnie blisko nich i jest przykrecona drutem. ;) Taka mala uwaga no i wlacz tego skylight\'a

 

powiedzialbym ci jak ale sam nie wiem :D wiem po prostu jak wyglada i wiem ze wyglada ladnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dzisiaj duzo nie siedzialem wiec wiele nie zrobilem :>

tym razem rendery ze skylight`em jedno ujecie dalem podobne do jednego z poprzednich dla porownania ;p

 

kosz:

 

kosz4light.jpg

 

i jedno ujecie:

 

kosz2light.jpg

 

jezeli chcecie to moge dla porownania wstawic prawdziwe zdjecie pokazujace kosz od tylu :> dla porownania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za durnowate podporki slupkow ogrodzenia?!

Wymysliles to sam, czy jakis nawiedzony konstruktor (z \"niby\"wielkimi ambicjami) cos takiego opracowal?

Bez sensu - maja byc skosne jak to sie zwykle robi...

Efekciarstwo tutaj nie na miejscu - prostota i spelniona funkcja sie liczy!

Fajnie wymodelowana siatka ogrodzeniowa! :)

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No, zaczyna to wyglądać coraz lepiej...

Wydaje mi się, że jak na publiczne boisko jest tu za sterylnie - spróbuj je troszkę popsuć.. jakieś dziury w siatce, nierówności asfaltu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] jezeli chodzi o wejscia to narazie sie za nie nie zabieram ;> te dziury itp wszystko tez bedzie tylko narazie musze wymodelowac jakies detale we wszystkich objektach.. siatke zrobie jakos powyginana itp.

jezeli chodzi o slupki to one tam naprawde sa :> wzoruje sie boiskiem ktore stoi za oknem :> nie moja wina ze ktos je tam postawil :>

ale dzieki za slowa uznania, i licze na jak najwiecej komentarzy :> najabardziej tych gdzie bedzie cos co mam dodac :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No to jakieś butelki po pepsi, piwie, śmieci, kosze na śmieci...

na którymś koszu zrób strzępki siatki (łańcucha, albo takiej ze sznureczków), a na drążkach na siatkę do siatkówki jakieś zaplątane sznurki, które zawsze zostają w takich miejscach :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom wszystko spoko ;p moge zrobic te smieci itp, tylko ja chce zrobic pelne odbicie prawdziwego boiska, a tam nie ma smietnika ;p i nie ma nawet tych sznureczkow na obreczy :>

jednak inne smieci jak te puszki itp moge zrobic.. zastanawiam sie jedynie jak mam zrobic te dziury w siatce :/ siatka jest zrobiona przez texturke .. a nie mam jeszcze az takich duzych umiejetnosci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Narysuj większą partię tekstury (np. od słupka do słupka) i takim sposobem bedziesz mógł w dowolnych miejscach narysować tez dziury!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dodaj jeszcze jakieś otoczenie wokół tego boiska, żeby można było \"skalibrować\" perspektywę... Może być nawet zwykły ground plane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ;] narazie nie bede sie bawil takimi efektami :> najpierw musze wszystko ladnie i precyzyjnie wymodelowac :> dopiero pozniej walne texturki i ladne oswietlenie..

ale bardzo dziekuje za podpowiedzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności