Skocz do zawartości

Osoby początkujące


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jak najbaridzje (wydaje mi sie) na czasie.

Jako ze ostatnio pojawilo sie pare osob poczatkujacych, te osoby tworzyly watki i cos pokazywaly, te prace byly ostro krytykowane i nie raz chamskie odzywki szly pod adresem zakladajacych proponuje cos z tym zrobic. Sa osoby (nie bede mowil po ksywie) ktore niezwykle chamsko podchoda do poczatkujacych czego ja osobiscie zupelnie nie rozumiem. Wszyscy powinnismy sobie zdac sprawe z tego ze tez mielismy swoje poczatki i nie od razu potrafilismy to co umiemy teraz (mowie jakbym byl juz niewiadomo kim w dziedzinie CG, oczywiscie tak nie jest).

 

Prosze o jakas ludzka wypowiedz na tem temat. Sam nie wiem co moznaby w tym kierunku zrobic bo to jest raczej kwestia taktu i dobrego zachowania (wychowania) niz regulaminu, mimo to jakies kroki w kierunku wyplewienia takich zachowan mozna podjac.

 

Oczywiscie wypowiedzi i zachowania poczatkujacych tez powinny byc raczej na miejscu, jednak na dobry poczatek przymusowe pokazanie regulaminu (co jednak nie jest jednoznaczne z jego czytaniem, no ale coz) mysle ze jest koniecznoscia bo z tego juz sie wzial niejeden chamski komentarz.

 

Jesli o mnie chodzi to mnie to drazni juz ze tak sie dzieje, bo ani moderatorzy ani osoby naprawde potrafiace cos nie mowia tak. Jesli juz to musi byc naprawde ostre przegiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, ja nie mowie o jakims oddzielaniu bo np mi sie pomysl stworzenia WIPa dla poczatkujacych sie bardzo nie podoba i jestem zupelnie takiemu czemus przeciwny. Mowie o tym ze nie powinno sie poczatkujacych tak traktowac jak sie traktuje.

 

ban tez nie wiem czy taki do konca jest ok jednak jakies ostrzezenia czy cos chyba by byly w miare (czy znikajace posty :P)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! :) Jak pisałem to tych postów (Kozioo i dr Ug) nie było...

 

 

Cóż co do problemu to po prostu pewnym panom się zdaje że jak opanowali extrude/move + 200 postów sprawia że są lepsi...

 

Btw. Kto powiedział że puste ego najgłośniej dudni? (cytat)

 

 

Leru- To nie było do ciebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham ja z szacunku dla waszych oczu nie pokazuje kazdego boxa jakiego zrobie w maxie ,i nie uwazam sie wcale za jakiegos znawce maxa bo sam nie zadowolony jestem ze swoich prac, ale szlag jasny mnie trafia jak widze niektore tematy , i ludzi ktorzy mowia ze ty jestes be bo skrytykowales moja prace

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowr, ale skąd przekonanie że dana osoba chce usłyszeć twoje zdanie? Co daje ci prawo decydowania o tym co tam powinno się znajdować?

 

Co innego gdy dajesz negatywną krytykę rozszerzoną o jakieś rady czy konkretne zarzuty.

 

Hah, tak w ogóle to sam nie jestem aniołkiem... :>

 

 

Drug- w sumie to był zabieg cyniczno-retoryczny, ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna bana zastapic czyms w rodzaju zoltej kartki np 3 dniowe zdiecie takiej osoby z forum (3 dniowy ban na postowanie)...

co do osob poczatkujacych to rowniez ja taka jestem chociaz juz troche na tym forum siedze ale brak czasu robi swoje na dodatek aktualnie nie posiadam nic do 3d i w zwiazku z tym uwazam ze robienie odzielnego wipa dla nowicjuszy bylo by ich dyskryminacja - powstalo by cos jak getto i nic dobrego by z tego nie wyniklo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co Robin Hood :)(sorki) wiadomo ze nie mozna komus zabraniac wystawiania swoich prac chodzi mi o to zeby ludzie nie wystawiali kazdego badziewia jakie zrobia (dwa boxy dwa walce i ocencie moj samochod co mozna tu jeszcze zmienic) niech troszke sie wysila i dopiero pokazuja, jest wielu \"mlodych\" ,\"nowych\"grafikow ktorzy naprawde prubuja zrobic cos w tym swoim programie graficznym ,nie wychodzi im trudno ale sie staraja ale inni hmm...

no niech chociaz helpa pierw przerobia

 

 

to bylo do gothama

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał rowr

...no niech chociaz helpa pierw przerobia ...

 

... hehe, ciekawe ile osób z tego forum przerobiła helpa; jeśli o to chodzi to podejrzewam, że zdecydowana większość z nas to osoby początkujące; wiem, bo właśnie ten system kształcenia w maxie przyjąłem; póki co daję jakoś radę, ale pochłania to straszne ilości czasu; nim zapostuję na forum to najpierw szukam odpowiedzi wciskając F1, lecz czasem i to nie pomaga :( nie dziwię się, że początkujący szukają jakiegoś punktu odniesienia do dalszych poszukiwań wystawiając na pokaz to, co aktualnie potrafią zrobić - to znacznie przyspiesza naukę.

 

także ... trochę wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze to bedzie bledne kolo.Zrobmy tak jak kogos uraze czy cos nie tak powiem niech moderator po prostu skasuje moja wypowiedz i bedzie git .

 

 

 

Ja tez uwazam sie za poczatkujacego ,i helpa przerobilem nie calego ale to co mi bylo potrzebne znalazlem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał dr Ug

 

P.S. \"puste beczki wydają najgłośniejsze dźwięki\" to przyslowie angielskie

 

 

w sumie jest to dunskie powiedzenie \"Holle vaten klinken het hardst\" czyli Empty barrels sound the loudest. ;)

 

 

a dyskusja glupia. wszystko zalezy od swiadomosci osobnika i odrobiny samokrytyki. byc moze powinno byc w regulaminie \'zabrania sie pokazywania scen w ktorych znajduje sie box z wlaczonym gi...\'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr -> Gothamowi nie chodzilo o zakaz odzywania sie ale jesli Twoja wypowiedz by mogla urazic kogos czy nic by konstruktywnego nie wniosla to czasem lepiej zachowac cisze. Jesli nikt by Twojej pracy nie komentowal to bys tego w zaden sposob nie odebral ?

 

dirty -> fakt zalezy od osobowosci krytykujacych i krytykowanych ale zawsze mozna tak skonstruowac wypowiedz aby i wilk byl syty i owca cala. Jesli co jest w pracy nie tak to nie trzeba pisac od razu: \"beznadzieja, idz na szczaw\" tylko mozna napisac \"mozna by zmienic to czy to, moze by jakiegos nowego wygladu dodalo, zobacz jak to zrobil ten czy ten artysta\". Prawda ?

 

DruG -> wiem ze byly i ostrzezenia i znikajace posty (sam widzialem dzis taki przypadek) ale jak napisal akdsn wyzej, w koncu musi nadejsc wyzszy stopien.

 

 

Poza tym wszystkim, najlepiej sie po prostu postawic w sytuacji takiej krytykowanej osoby. Czy czulibyscie sie lepiej wiedziac ze praca to gowno czy moze wiedzac co mozna poprawic ? Tak samo jak dziecku nie mozna od razu grozic kara ale zachecac nagroda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru to nawet nie chodzi o krytyke. krytyka nie jest zla. zle jest personalne dopierda****.

nawet zlosliwosc w wypowiedzi jest czasem dobra (patrz posty dr Ug`a ;)) ale trzeba miec odrobine samokrytyki bo chamstwo nie bedzie tolerowane na forum.

 

kazdy nasz post mowi o nas samych a co do Gothamowych kupek to na takiego usera od razu pasuje przydomek - gnojek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje stworzyc jasne zasady, np. punkty ŻEGnaj,

moderator ma prawo wystawiac takie punkty w przypadku kiepskiego zachowania, lamania zasad, przy okreslonej liczbie punktow user dostaje bana miesiecznego, jezeli dojdzie jeszcze kilka takich punktow user moze powiedziec \"pa pa\" Sytuacja wtedy bedzie jasna dla kazdego i kazdy bedzie sie musial pilnowac, a nie liczyc na moderatorow, dobrze by bylo gdyby liczba punktow byla jawna.

 

P.S. taki krotki tekscik: \"Zapomnial wół jak cielęciem był\", na moje oko pasuje idealnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn -> tak, dobra krytyka nie jest zla i krytyka w wykoaniu dr. Ug`a jest niekiedy zlosliwa ale powiedzmy sobie - nie udzerza ona w usera. Mowie o krytyce pelnej chamstwa i prostactwa. Pozatym jesli mowa o doktorze to po dluzszym pobycie na forum mozna poznac co nie co ludzi i krytyka zlosliwa staje sie zabawna (sic!) w tym przypadku akurat.

 

Mysle ze Marcina rozwiazanie warto rozwazyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze dobra połowa userow na forum ma problemy z przysfajaniem sobie krytyki na swooj temat, a juz tymbardziej kiedy jest podstawna... a druga polowa userow w swoich wypowiedziach zawiera juedynie wrazenie po obejzeniu pracy, i co najwyzej text w stylu \"dobre GI\", ta mała gropka co stara sie pisac cos wiecej, przedewszyskim moderatorzy - od tego są \"zapodaje\" najczęsciej bardziej zaawansowana, krytyke, i choc by im (nam ) sie niewiem jak podobało, to zawsze jest 1000 rzeczy ktore mozna wytknąc i zwrocic uwage. samego pana Boga bym poddał analizie i powytykał błedy :) szkoda ze userzy zamiast to doceniac jedynie sie buraczą... czasem az strach napisac ze cos sie nie podoba bo bedzie sajgon... (raz tak miałem..;) a co do zoltodziobow, jak bedą pokazywac walec i dwa boxy to nadal bede mowil ze po co to wstawiaja, niech spadają do helpa, i wracają z czyms co sie wogole da oceniac, zamiast wymyslac na sile co by tu nowemu powiedziec... ze boc ma za mało face\'ów :) i sie zrobił kaciasty :)? ja jestem na forum od 2002 roku, a pierwszą prace pokazałem rok temu, po dobrych 6 latach pracy z maxem, kiedy uznałem ze nie narobie sobie wstydu jak coś tu pokaze, forom to skarbnica wiedzy jak ktos nie dorasta poziomem to nich sie uczy czytając topiki innych i oglądają c ich prace w raz z krytyką. wszystkim tym dzisiejszym nastolatkom brakuje samoktytyki, pozniej pcha sie to stado do takiego \"idola\" i drze ryja, mysląc ze jak britney moze to oni tyz. za moich czasow tak nie było. co do beszczelnych odpowiedzi na te \"pierwsze prace\" to bana i juz. burakow sie nei toleruje, zoltodziobowi mozna powiedziec w miare cywilizowany sposob, ze nie ma co oceniac, i niech sie zasdtanawia nastepnym razem czy warto pokazac na forum jednego boxa. a ci co odpisują i hamstwo szerzą to w duzej mierze rowniez zoltodzioby, o podobnym do krytykowanego poziomie... dzielenie forum? glopi pomysł, dla początkujących jest wielki dział - pomoc. a czy mają prawo pokazywac prace? - mają... gdzie chcą... ale drugi raz juz sie zastanowią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eech ty Damian masz często takie dyskusyjno-wodolejskie posty ciężko skumać meritum; konkluzja: bana dal chamów! wszystko kumam, ale co masz do britney?

 

no i nie rozumiem tej moderatoro-megalomanii ... inni modzi tak chyba nie mają ...

 

co do reszty to się chyba zgadzam :)

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > dzudzu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, albowiem reasumując twoją poprzednią puentę myślową, oraz obraz psychologi behawioralnej wykreowanej przez Damiana uważam iż nie powinieneś czuć się wiindywidualizowany z tłumu inteligentej części forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian -> tak tak masz racje, gdyz w sumie mowa tu o poczatkujacych userach i o tym jak sa traktowani a nie o sposobie przyjmowania krytyki. Jesli chodzi o ta druga to sam sie dziwie czemu niektorzy nie przymuja jej (jesli chodzi o model i sposbo jego wykonania, bo ja sam nie przyjmuje krytyki innego rodzaju jesli cos jest wbrew mojemu planowi). To moze tez powinno byc gdzies zapisane ze chodzi o pomoc a nie o zdolowanie (z moderatorami masz absolutna racje, moze jak mod pisze cos o pracy to powinien sie pojawiac zawsze napis \"to jest tylko pomoc, jak chcesz przyjmij, jak nie rob dalej zle siatke :P\").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr UG- leee juz spadlem z pozycji spamera ?;)

 

btw. mysle ze ten pomysl na dzielenie miedzy poczatkujacymi i zaawansowanymi userami jest nie na miejscu, bo potem moze byc sajgon ze ludzie tak najezdaja na innych itd. niech zostanie tak jak jest.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem forum jest otwarte i każdy może wystawić tu co chce. Jeśli będzie to sprzeczne z regulaminem i wystawi jakieś plugastwo i obrzydlistwo to oczywiste że zostanie wywalone. Jeśli nie - NIKOMU NIC DO TEGO!! Jeśli są to dwa boxy na krzyż i nikt nie czuje się na siłach żeby coś sensownego napisać to lepiej NIC NIE PISAĆ.

Ja równierz zacząłęm od mocnego uderzenia po wielu latach siedzenia nad maxem. Nie oznacza to jednak Damian że każdy musi podobnie jak Ty czy ja...

I co tu robić? Na pewno nie dawać w ryło za pokazywanie nędzy. Jeśli ktoś się sam w tą nędzę wpędza nie ma co dobijać...

Młodziaki się podszkolą i będą pokazywać co raz lepsze rzeczy. A my ich nie katujmy proszę... niczym sobie nie zasłużyli. Basta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh Damian, milion mysli na sekunde, faktycznie trzeba przeczytac dwa, trzy razy zeby skumac o co chodzi..

pamietam swego czasu okladke \'Wprost\' ktora dotyczyla setek dziwnych pomyslow pana Grzegorza W. Kolodki. Podpis lecial jakos tak: \'Biegunka pomyslow Kolodki\'.......

 

ogolnie zgadzam sie z Toba w prawie kazdym calu, ale jak juz dzudzu wspomnial nie podoba mi sie ta chorobliwa megalomania. jest taki baaardzo fajny kawalek Paktofoniki \'Jestem Bogiem\'. mam wrazenie, ze tez Ci sie podoba;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności