Skocz do zawartości

Drukarka AiO, najlepiej Brother


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie padła mi już dość wysłużona drukarka (HP PSC1315) i potrzebuję w miarę szybko kupić nową.

 

Dokładnie potrzebuję drukarki ze skanerem, atramentowej, kolorowej, A4. Nie mam jakiś wygórowanych wymagań co do jakości i szybkości ale jednak dobrze gdyby eksploatacja była tania (sama drukarka najlepiej też).

 

Na HP już raczej się nie zdecyduję, o Cannonach słyszałem, że eksploatacja droga, dlatego zastanawiam się nad czymś od Brothera (każdy kolor ma oddzielny zbiornik - dużo drukuję na kolorowo więc mogłoby to się okazać dobrym rozwiązaniem). Niestety niezbyt orientuję się na rynku drukarek, a tym bardziej jeśli chodzi o Brothera.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady, konkretne modele, no i czy w ogóle akurat Brother, a nie jeszcze inne firmy:). Pozdrawiam.

 

Edit: w sumie zakres się powoli zawęża gdy zaczynam brać pod uwagę takie rzeczy jak podłączenie przez WiFi, Ethernet oraz działanie pod Linuxem (nikt w domu jeszcze nie używa ale patrzymy przyszłościowo:) )

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam epsona - zdecydowanie nie polecam (też a4 kupiona jakieś 3 lata temu). Drukuje beznadziejnie brzydko, dodatkowo teoretycznie na zamiennikach można drukować - ale praktycznie zapychają się dysze (a dysze są w drukarce - więc wymiana = kupno nowej drukarki).

 

Kumpel ma Brothera jakiegoś A3 z wifi - i jest bardzo zadowolony (nie pamiętam dokładnie kwot ale wychodzi tanio z eksploatacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku tygodni jestem bardzo szczesliwym posiadaczem Brothera MFC 6490CW-kombajn A3 atramentowy. Bardzo duzo funkcji, kolorowy wyswietlacz pozwalajacy zapisywac skany na pendrivie czy drukowac z niego pliki z podgladem. Ojciec do biura kupil sobie wersje A4 (nie pamietam symbolu), korzysta z niej ponad rok i nie zamieni na nic innego. Tusze zamienniki po 12zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "Mogę polecić" Canona mp 550. Dlaczego w "..." , otóż, użytkują ją zaledwie od 2 miesięcy i nie zdążyłem nawet jeszcze wymienić tuszu. Ciężko mi powiedzieć jak moja opinia będzie wyglądać za rok ale wszystko zapowiada się dobrze. Polecam przeczytać recenzje, które mnie osobiście zachęciły :

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2010/08/canon-pixma-mp-550-przetestowane-przez-komputer-swiat-%28wideo%29.aspx

 

http://www.chip.pl/ranking/drukarki/drukarki-atramentowe-wielofunkcyjne ( Pozycja ECONO ! )

 

Teraz wyszły chyba ulepszone wersje z wifi. Warto się zainteresować. Wadą canona o , której często się nie pisze to , zintegrowana głowica drukująca z drukarką a nie z tuszami tak jak w hp. Oznacza to , że jeśli chociaż raz w miesiącu czegoś nie wydrukujemy może być poważny problem z zapychaniem się. Z drugiej strony takie rozwiązanie zmniejsza koszty tuszu i poszerza gammę zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności