Skocz do zawartości

[Szadery](vray)Złoto w VRay'u [3dsmax]


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój tutek:)

Osobiscie szukalem po sieci jakiegos dobrego tutoriala do realistycznie wyglądajacego materiału złota, ale niestety nic z wyników mnie nie satysfakcjonowało... Postanowiłem zrobic go samemu. Z efektu jestem zadowolony i chcę sie nim podzielić. Materiał jest prosty do wytworzenia. Oto przepis:

1) Tworzymy jakieś dowolne obiekty na scenie i nadajemy im standardowy materiał Vray'a - 'VRayMtl'.

34130341.png

 

2) Diffuse ustawiamy na zupełnie czarny (R,G,B:0,0,0), Reflect ustawiamy na 15 (R,G,B:15,15,15), Refl. glossiness: 0,75 ( tu mozna się pobawić w zaleznosci jak bardzo ostre lub gładkie odbicie chce się uzyskać), Subdivs na 16.

31552506.png

 

3) Dla 'Reflect' nakładamy mapkę 'RGB Multiply'. W pierwszym slocie ustawiamy kolor: R,G,B: 244,152,54, a w drugim slocie R,G,B: 248,212,133.

25516985.png

22258541.png

 

Pozostaje teraz jedynie wyrenderować scenę :) Oto efekt:

zloto.jpg

 

Do rendera użyłem: image sampler type: adaptive DMC, antialiasing filter: quadratic, adaptive DMC image sapler MAX subdivs: 6, color mapping: exponential, w indirect illumination irradiance map na medium i light cache, światło w enviroment map: 'VRaySky' i do tego wszystkiego kamera 'VrayPhysicalCam'.

 

To wszystko :) Mam nadzieję, że tutorial jest czytelny i jego wynik zadowalający Was:).

Życzę miłego użytkowania :)

 

Pozdrawiam: Ciastuch.

Edytowane przez ciastuch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak, wiem uncle :) Mimo wszystko starałem sie zrobić sam materiał. Dobrze jest poznać v rayay od tej strony - tworzenia materiałów. Przyda sie to, jezeli chodzi o drobne modyfikacje w parametrach materiału. Poza tym, frajdą jest stworzenie własnego materiału :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DESIGN BUREAU

Wielkie dzięki, zdecydowanie jestem za takimi "drobnostkami" dzięki temu uczę się szybciej.

Tutek bardzo czytelny:) oby więcej.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności