Skocz do zawartości

Stacja graficzna z dotacjii :)


Gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do rozwalenie 10k z dotacji na stacje graficzna chciałbym korzystać z vray'a RT przy renderowaniu. Co powiecie na taki zestaw??

Intel Core I5 661 3,33GHz

GeForce CUDA GTX 580 EVGA 1536MB x2

Corsair DDR3 4x2GB 1333MHz CL9 XMS3

Corsair CMPSU-950TXEU - 950W

Asus Maximus III FORMULA

Samsung SpinPoint F4EG 2TB

jakąs obudowe zeby nie bylo problemow z chlodzeniem okolo 400zl

Eizo 23" FlexScan EV 2333WH

Zeby ladnie brzmialo Asus Xonar DX/xd

mysz klawiatura i jakis naped

reszte musze wydac na Maxa tego vray'a RT Auto Cada Lt i photoshopa i zamknąc sie w 37 tysiacach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli Vray Rt nie sluzy do renderowania tylko podgladu w oknie sceny, czyli tak czy siak musze kupic jeszcze vray??

Moze zamiast tego Geforca Quadro jakąś??

jesli chodzi o dotacje to z programu 6.2 akurat w Gliwicach w Techno parku mozna sie zalapac na takei cos jak sie chce otworzyc wlasna dzialanosc

Jesli chodzi o Auto Cada to chce kupic wersje Lt jest to okrojona wersja AutoCada, bez mozliwosc rysowania 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVGA SR-2 -2400zł

2xXeon e5620 @3.6GHz -2800zł

12 GB RAM -700zł

SSD: 800zł

Chłodzenie: 2x300zł

Zasilacz: 1000zł

Zostaje 2100 na budę i grafe i dyski...mało to ale jeśli nie chcesz podkręcać to zwykła płyta Supermicro wystarczy, chłodzenie tańsze i zasilacz tańszy. Powinno starczyć na quadro i jakąś obudowę i hdd talerzowe.

 

Możesz też kupić jednego procka i później dokupić drugiego jak będziesz miał płytę 2 CPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jezlei chce sie skupiac na wizkach myslisz ze taki zestwa bedzie lepszy od

Asus P6T Deluxe V2 Intel X58

Intel® Core™ i7-970 (3.2 GHz, 12 MB Cache, 4.8 GT/s) BOX

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL8 Dominator DHX

Radeon 5870 HiS 2GB x2

i reszta flaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Opcja = 12899 netto

 

EVGA Classified Super Record 2 (SR-2) 1 966,39 zł

2x Intel® Xeon® E5620 (2.40 GHz, 12 MB Cache, 5.86 GT/s) 3 198 zł

Corsair DDR3 6x 2GB 1333MHz CL9 XMS Core i7 654,92 zł

Corsair 2.5'' SSD Nova 128 GB(Serial ATA) 745,08 zł

Thermaltake ISGC 400 CPU Cooler 342,62 zł

PNY Quadro 4000 PCI-Ex16 2 868,03 zł

CoolerMaster Cosmos 1000 Black-Silver - bez zasilacza 523,77 zł

be quiet! Dark Power PRO P8 - 1000W 679,51 zł

23'' Eizo FlexScan EV2333WH-BK 1 638,52 zł

Lite-ON BD-ROM iHOS104-32 black BOX (Serial ATA) 204,10 zł

 

2 Opcja = 11800z; netto

 

Asus P6T Deluxe V2 Intel X58 835zl

Intel® Core™ i7-970 (3.2 GHz, 12 MB Cache, 4.8 GT/s) BOX 2786zl

2x Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL8 Dominator DHX 1031zl

2x Radeon 5870 HiS 2GB 2736

Lite-ON BD-ROM iHOS104-32 black BOX (Serial ATA) 204,10 zł

obudowa

zasilacz 750w z Anteca

23'' Eizo FlexScan EV2333WH-BK 1 638,52 zł

chlodzenie z arctica

dyski 2 x 500gb

1 x 1TB

 

co lepsze?? do wizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVGA SR-2 -2400zł

2xXeon e5620 @3.6GHz -2800zł

12 GB RAM -700zł

SSD: 800zł

Chłodzenie: 2x300zł

Zasilacz: 1000zł

Zostaje 2100 na budę i grafe i dyski...mało to ale jeśli nie chcesz podkręcać to zwykła płyta Supermicro wystarczy, chłodzenie tańsze i zasilacz tańszy. Powinno starczyć na quadro i jakąś obudowę i hdd talerzowe.

 

Możesz też kupić jednego procka i później dokupić drugiego jak będziesz miał płytę 2 CPU

 

Gekon, zaraz się wpakujesz na minę. Najpierw wybierasz jakąś słabiznę a później słuchasz geeków którzy na najwyższy model wydadza każdą kasę. Chyba że chcesz szpanować na forach opisem PRO konfigu w stopce z xeonami, quadro i eizo.

 

Ja na podkręconym i7 930 @ 4.2 Ghz, 12gb chłodzonym powietrzem mam wyniki tylko o jakieś 5% gorsze od kolegi Konana. Różnica w cenie mobo+cpu 3000.

 

SSD do stacji roboczej? Powodzenia. Zobaczymy za rok czy ilość badsectorów pozwoli na odpalenie systemu.

Niezaleznie od tego jaki wybierzesz dysk, bierz dwa. jeden na system, drugi na pliki robocze. Nowe dyski są bardzo awaryjne a system nieustannie mieli dysk.

 

Eizo 23" FlexScan EV 2333WH jest na kiepskiej matrycy PVA. W podobnej cenie na matrycy IPS dostaniesz Dell U2410.

 

A i nie zapomnij sprawdzic przed zakupem czy wybrany ram w takiej ilości odpali na wybranej płycie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podkręconym i7 930 @ 4.2 Ghz, 12gb chłodzonym powietrzem mam wyniki tylko o jakieś 5% gorsze od kolegi Konana. Różnica w cenie mobo+cpu 3000.

 

Brutalne ale niestety prawdziwe :) , a ja poszedlbym dalej i naklonil Ciebie na AMD Phenom II X6 1090T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie ku wydaniu paru groszy ;) byłem dzis w paru sklepach komputerowych i jesli chodzi o obsluge, masakra. Wkoncu w jednym z mniejszych sklepów znalazłem wiekszosc czesci i w wiekszosci duzo tansze.

I7 970 3500zl

P6X58D-E x58 820zl

corsair dominator 1600mhz 3x2GB 750zl

2 x Asus Matrix HD 6970 2GB 3400zl

zasilacz chieftec 750W

monitor Dell U2410 2250

Dyski: 1 raz na Sata 3 WD 500GB i 1T z WD na sata2

wentylator na procka standard

i reszta smeici:)

razem 13000zl

 

Wie ktoś coś może o tej płycie głównej bo wsumei polecaliście Asusa P6T Delux V2 intel x58 ale ta co napsialem jest nowsza na tej samej platformie i ma np sata 3 czy chocby obsluguje ramy 1600mhz, czego własnie nei ma ta płyta P6T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na podkręconym i7 930 @ 4.2 Ghz, 12gb chłodzonym powietrzem mam wyniki tylko o jakieś 5% gorsze od kolegi Konana. Różnica w cenie mobo+cpu 3000.

 

SSD do stacji roboczej? Powodzenia. Zobaczymy za rok czy ilość badsectorów pozwoli na odpalenie systemu.

 

Hmmm...zapodaj kolego jakieś wyniki z Cinebench, render testowej sceny cokolwiek...bo ja mogę powiedzieć to samo tylko że odwrotnie..mam wyniki ponad 70% lesze niż twoja maszyna...nijak ma sie 5% słabsze wyniki 4.2GHZ 4C/8Ht do 8C/16HT 3.8GHz....

 

Brutalne ale niestety prawdziwe , a ja poszedlbym dalej i naklonil Ciebie na AMD Phenom II X6 1090T.

 

 

Zapodam wynik za was...mądrale..5% gorszy ehh szkoda słów...

 

http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-17.html

 

Jeśli jedne core i7 970 @ 4.2GHz wygrywa z wasyzmi i7 930 @ 4.2GHz to jakim cudem wyobraziliście sobie te 5% różnicy...

 

Co do SSD...nie będę komentował tych bzdur...radze poczytać trochę rzetelnych informacji o SSD, jak to działa, jak sobie radzi z "zużytymi" komórkami, co to jest TRIM i jak kontrolery zarządzając cyklami zapisu w poszczególnych komórkach żeby zużywały się równomiernie. A badsecktory to były w HDD...w SSD nie ma czegoś takiego. W pracy mamy dwie maszyny co od ponad roku pracują 8-10h/doba i maja SSD na system. Wszystko śmiga aż miło, komfort racy z systemem bajeczny w porównaniu do HDD. Zamiast wypisywać bzdury polecałbym robić backup-y ważnych danych bo nawet zwykłe HDD mogą zawieźć. Hmm co jeszcze mogę dodać...aha gwarancja...no tak HDD maja i po 5 lat...a SSD..no proszę już można kupić takie co maja 3 lata....

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie ku wydaniu paru groszy ;) byłem dzis w paru sklepach komputerowych i jesli chodzi o obsluge, masakra. Wkoncu w jednym z mniejszych sklepów znalazłem wiekszosc czesci i w wiekszosci duzo tansze.

I7 970 3500zl

P6X58D-E x58 820zl

corsair dominator 1600mhz 3x2GB 750zl

2 x Asus Matrix HD 6970 2GB 3400zl

zasilacz chieftec 750W

monitor Dell U2410 2250

Dyski: 1 raz na Sata 3 WD 500GB i 1T z WD na sata2

wentylator na procka standard

i reszta smeici:)

razem 13000zl

 

Wie ktoś coś może o tej płycie głównej bo wsumei polecaliście Asusa P6T Delux V2 intel x58 ale ta co napsialem jest nowsza na tej samej platformie i ma np sata 3 czy chocby obsluguje ramy 1600mhz, czego własnie nei ma ta płyta P6T.

 

Szczerze Ci powiem że dla mnie jak za taką cenę to zestaw totalnie przeciętny...i spieszę wyjaśnić czemu...

 

Kupujesz jeden proc 6 rdzeni za 3500zł...za to masz dwa 4/8HT za 2800, dokładasz 16GB ramu (Kingston) za 650zł, kupujesz płyte EVGA SR-2 i kręcisz. W przyszłości jak ci mało mocy zmieniasz proce na 2x6core i nadal masz duuzo mocy. Za mało ramu ??...można dołożyć bo jest dużo banków pamięci dostępnych. Zasilacz bierz Corsair AX1200...mocny, 80+ GOLD. Czemu chcesz dwie 6970 ??...będziesz grał na tym ???

 

W cenie 13000 złożysz dużo lepszą maszynę niż to co napisałeś....no ale to twoja kasa więc ty decydujesz...i nie wierz w te bujdy że ktoś ma 5% gorsze wyniki na jednym core i7 930 @4.2GHz...

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn, sam podawałeś swoje wyniki w teście vray'a z tego forum. Ten sam test wyszedł mi jakieś 5% gorzej. W cinebench różnica była chyba większa.

 

W temacie SSD mam zerowe doświadczenie. Kiedyś napaliłem się na ramdysk na OCZ revodrive, ale czytając na różnych forach o problemach min. z bad sectorami przeszło mi.

 

Mnie nie boli to że masz większego i szybszego, ale błagam nie wciskaj ludziom tego marketingowego shitu o lepszym krzemie w procesorach dla super profesjonalistów używających tylko quadro na który sam się złapałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn, sam podawałeś swoje wyniki w teście vray'a z tego forum. Ten sam test wyszedł mi jakieś 5% gorzej. W cinebench różnica była chyba większa.

 

Który dokładnie...bo były ze dwa...jeden to scena interior z Evermotion która się renderuje pól godziny a druga to szybka scena w 1000x1000, która nijak ma się do wydajności 2xCPU gdyż takie zestawy pokazują pazury przy dużych/długich scenach albo całej animacji a nie w rozdzałce 1000x1000...do takich rzeczy to bym nawet nie kupował nowego kompa. W cinebench mam 13pkt a twój sprzęt pewnie w okolicach 7pkt więc 5% to to nie jest.

 

Mnie nie boli to że masz większego i szybszego, ale błagam nie wciskaj ludziom tego marketingowego shitu o lepszym krzemie w procesorach dla super profesjonalistów używających tylko quadro na który sam się złapałeś.

 

Nie ma czegoś takiego jak lepszy krzem w xeonach i nigdy o tym nie pisałem. Swój zakup dogłębnie przemyślałem zanim podjąłem ostateczną decyzję i na nic się nie "złapałem"...nie używam quadro bo nie mam takiej potrzeby a w kompach siedzę od ponad 12lat więc chyba pomyliłeś osoby pisząc o powyższym.

 

W temacie SSD mam zerowe doświadczenie. Kiedyś napaliłem się na ramdysk na OCZ revodrive, ale czytając na różnych forach o problemach min. z bad sectorami przeszło mi.

 

Dlatego tym bardziej dziwi fakt że odradzasz komuś dysk SSd mając o tym zerowe pojęcie.

co do ram dysku...obecnie mam 48GB ramu i z tego 24GB przeznaczone na ram dysk....obróbka wideo z ponad 10 tysiecy plików PNG 1366*768 to bajka :)

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sie kolejnego szpeca z serwisu internetowego, który zajmuje sie testwoaniem sprzetu i złozylismy takie cus:

 

Intel Core i7 2600K BOX

Płyta główna z chipsetem P67 i obsługa SLI, z USB3.0, SATA3 (MSI, ASUS lub Intel - do ustalenia)

16GB DDR3 Corsair 1600MHz CL9

2x GTX 480 + do każdej z kart chłodzenie w postaci Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus (żeby było cicho)

Dysk SSD 120GB (Intel X25-M lub coś na Sandforce - np. Vertex 2 od OCZ)

Dysk 2TB Samsung F4EG na magazyn

Dysk zewnętrzny 500GB 2,5" z USB3.0

Napęd Combo - odtwarzacz Blu-ray / Nagrywarka DVD

Obudowa z górnej półki - Corsair 600T, CoolerMaster Cosmos 1000 lub np. Silverstone Raven RV02

Zasilacz Corsair AX850 (850W, certfikat 80Plus Gold, 5 lat gwarancji)

Dodatkowo chłodzenie na CPU (np. Thermalright Archon lub Noctua NH-D14 + jakieś wentylatory ew. do obudowy)

Klawiatura i mysz w cenie do 500PLN

Monitor Dell U2711 (IPS, 27", 2560x1440)

Windows 7 Home Ultimate x64

Drukarka HP K8600 (A3)

 

Myśle ze jest lepszy ten procesor jest bardzo ciekawy jesli chodzi o jakosc do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz sobie postawić jednej bazowej i jednej do wsparcia renderingu - drugą z 2600k? bo lepiej zrobic drugą jednostkę niz kupowac 2x 480 takie moje zdanie. Szczególnie ze jest na czym zaoszczędzać w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na fakturach sprzet musi byc wyszczegolniony po drugie bede mial wizyte i jeszcze drugie daloby sie jakos obejsc ale z pierwsze ciezko. A jesli chodzi o slabszy komp to mam taki. A kolejnym problemem jest licencja maxa na jednego kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie zachęcam do przekrętów, myślałem ze jest to bardziej elastyczne. Anyway bym jeszcze pomyslal na Twoim miejscu czy jakiegoś gadzetu nie zastąpić czym innym. W sumie tez niezly gadzet ale ja wlasnie zamawiam okulary z projektorami do komputera, w 3d to nie taka głupia sprawa a kosztują 250-500dolków w usa. A taka drukarka o ile jest fajna to jak sie skonczy dotacja mozesz zostac z czyms drogim w eksploatacji. Albo tak jak pisze Chudy - dwa procki zyskasz z 50% wydajności w porównaniu do Sandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gekon...

patrząc na twój budżet ~10K netto (12300 brutto) to konsekwentnie sugerowałbym ci cos takiego:

 

2x Intel Xeon E5620 (2*1350zł)

Płyta główna EVGA SR-2 (2350zł)

8GB DDR3 Kingston CL9 1333 (310zł)

GTX 460 2GB (768 + 80zł na chłodzenie na kartę)

Dysk SSD 2*40GB RAID-0 OCZ Vertex 2 (2*380zł)

Dysk 2*1,5TB RAID-1 Spin Point F2 EcoGreen na magazyn (2*259zł)

Napęd Combo - odtwarzacz Blu-ray / Nagrywarka DVD 200zł

Obudowa z górnej półki - Corsair Obsidian 700D żeby SR-2 zmieścić (900zł)

Zasilacz Chieftec BPS-1200C Nitro Series Modular (766zł)

Chłodzenie na CPU Thermalright Archon (2*200zł)

Klawiatura i mysz w cenie do 200PLN

Monitor Dell U2711 (IPS, 27", 2560x1440) 2700zł

Windows 7 Home Proffesional x64 500zł

 

Suma: 13150. Budżet przekroczony więc ewentualnie można zrezygnować z jednego dysku HDD i dać jeden 2TB...większe niebezpieczeństwo utraty danych oraz z wymiany chłodzenia na cichsze bo i tak głośna jest jak grasz a wymiana fabrycznego chłodzenia to utrata gwarancji. Mozna też słabszy zasilacz niż 1200W...np 950W. Zaoszczędzisz jakieś 300 do 500zł.

 

 

 

Dokupisz później jak będziesz miał trochę wolnej kasy:

Dysk zewnętrzny 500GB 2,5" z USB3.0

Drukarka HP K8600 (A3)

Drugiego GTX-a, kolejne 8GB ramu. Uważam że jak juz kupujesz sprzęt za taka kasę to trzeba coś "rozwojowego" brać i wydawać kasiore na dobre podstawowe komponenty a pierdoły, peryferia później dokupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

mialem tego nie pisac, ale moja natura wygrala...

Jakie argumenty nalezy wytoczyc, zeby dostac od kogos 37tys zl... mam na mysli np. portfolio. Czy ktos w ogole interesuje sie tym co robisz i masz do zaoferowania od strony tzw. umiejetnosci, czy wystaczy po prostu dobra gadka, kilka usmiechow, mniejsze i wieksze wejscia tu i tam?

Zerknalem na Twoje portfolio i tak sie zastanawiam, na jakiej podstawie dostaje sie takie ogromne pieniadze. Moze to zlosliwe, moze i nie zlosliwe, ale chcialbym po prostu wiedziec, kto w tym kraju wydaje takie decyzje. Pisze tak, bo byc moze niepotrzebnie skupiam sie na portfolio... powinienem, moze poczytac socjologiczno kombinatorskie ksiazki i lepiej bym na tym wyszedl.

Proponuje sie nie denerwowac, tylko odpowiedziec lub nie.

Byc moze mam blade pojecie o uni europejskiej i dotacjach, takze, prosilbym o wyprowadzenie mnie z tego blednego myslenia.

Jak chcesz mnie opiepszyc, to zrob to i nie krepuj sie... ja chce po prostu wiedziec, bo sam, nie ukrywam, chetnie zalapalbym sie na takie pieniadze, pokazujac np. wnetrze chaty Hobbita lub umywalke z mydelkiem.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz jest z tym dofinansowaniem z uni ale kilka dobrych lat temu bylem na takim unijnym kursie o dofinansowanie na rozpoczecie wlasnej firmy i powiem tyle ze to byla parodia. Przymusowy kilku miesieczny kurs (finanse , przedsiebiorczosc, PR, pisanie biznesplanu itp), w zasadzie na koncu kursu wychodzilo ze suma 10k byla do rozdysponowania przez komisje najlepiej na kilka projektow ,a nie na glowe. Oprocz wlasnego biznesplanu trzeba bylo wypelnic ok 200 stronnicowe podanie o dofinansowanie :D. Potem ekipa organizujaca kurs rozpatrywala i oceniala biznes plan i podanie, nastepnie to trafialo do odzialu wojewodzkiego gdzie ponownie wszystko przechodzilo weryfikacje i ocene.

 

Kryteria oceny:

 

- mniej chcesz wieksza szansa ze dostaniesz, (to kryterium w zasadzie okreslalo czy dostaniesz kase czy nie , i tak ci co chcieli 10k na starcie byli juz przegrani :).

- wklad wlasny,

- biznes plan i pomysl

 

Za kazde z tych kryteriow przyznawano punkty lub odejmowano .W mojej grupie na kursie znalazlo sie kilku bananowcow co juz firmy posiadali (naprawde grube firmy) i chcieli tylko kase na rozwoj... no i oczywiscie prowadzacy kurs uswiadomili reszte ze to oni maja najweksza szanse. Generalnie na tamten czas cale to dofinansowanie z uni raczkowalo. A najwieksza kase na tym wszystkim robili i robia ci ktorzy te kursy prowadzili/prowadza. Plus tego kursu ze zrobilem biznes plan (ktorego im nie przedstawilem) poznalem drabine biurokracji i transparetnosci beneficjenta. Poznalem fajnych ludzi ;) ktorzy to mieli naprawde genialne pomysly na firme ale i tak zadna z tych osob procz bananowcow kasy nie otrzymala.

 

Mam nadzieje ze teraz wyglada to inaczej :).

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek 3D predator ma racje,

Jesli chodzi o dofinansowanie to nei dostalem tego za wizki tylko otwarlem biuro projektowe bo obecnie jestem na architekturze i chce wykorzystac wizualizacje przy projketowaniu. Nie bede przepisywal tego Co predator napisal bo mniej wiecej tak wygladala droga do dofinansowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

dzieki chlopaki za odzew... w takim razie niepotrzebnie wale te wizki ;)

Bede sie musial podszkolic w temacie przedsiebiorczoscii i sprobuje to ogarnac.

Na razie kupuje komputer, szkoda, ze nie za unijne, ale co zrobic...

Czuje, ze gdyby udalo mi sie jednak zdobyc jakie kolwiek pieniadze, przeznacze je na oprogramowanie, bo mam wilczy apetyt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, sa gdzies na forum sceny ktora mozna by sciagnac i przetestowac na sprzecie i miec jakies poruwnanie do innych osob ktore testowalo ta scene u siebie?? I jak to jest z RT bo wczoraj bawilem sie nim i wsumie mozna ustawic do production albo vray advence albo vraya RT i tam mamy mozliwosc albo CPU albo GPU tylko ze przy zmianie na inny rodzaj renderera obraz wygladal inaczej. za kazdym razem trzeba ustawienia zmieniac ?? da sie uzyskac taki sam efekt przy renderowaniu v-rayem advence a RT na GPU?? bo jesli chodzi o czasy to ten drugi wypadal duzo korzystniej tyle ze np zadnych refleksow nei bylo na lakierze. Przydalaby sie jakas scena ktora bylaby ustawiona pod RT GPU i taka sama pod Vray advence zeby tylko ja zaladowac i puszczac i mozna by bylo porównać wyniki no i zeby render korzystal ze wszystkich rdzeni.

 

Druga sprawa, czy projekty renderowane przez VRay RT zajmują tyle pamięci by przejmować się kartami 1,5GB czy tez wystarczą w większości przypadków karty z 1GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderowanie na GPU nie będzie dawało takiego samego efektu jak na CPU bo tam są inne algorytmy liczące i nie wszystkie funkcje zawarte w GPU potrafią liczyć to co umie CPU. GPU zazwyczaj służy jako szybki podgląd na to jak może wyglądać scena gdy będziemy ja renderowac za pomocą CPU ale trzeba mieć świadomość "ułomności" tego rozwiązania...tzn będzie podobnie ale finalna scena będzie ładniejsza. Mam nadzieje że nie pokręciłem za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności