Skocz do zawartości

Laptop do nauki Mayi(do 2000zł)


wormer

Rekomendowane odpowiedzi

Uczę się od jakiegoś czasu i niestety musiałem przerwać na dłuższy czas, bo mój aktualny sprzęt już ma swoje lata i nie da się na nim normalnie pracować. Za kilka miesięcy wyjeżdżam na studia za granicą i niestety muszę kupić laptopa.

Potrzebuję komputer, który będzie stabilnie pracował z Mayą i Mental Rayem. Do tego żeby to miało w miarę przyzwoitą kartę graficzną bo, niestety, kilka gier mnie kusi. Co byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdecydowałem odczekać i odłożyć trochę więcej, więc moje do 2000 zamieniło się na do 3000.

 

Znalazłem takiego Acera:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/102669/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Acer_Aspire_5745G_434G50MN_TV_Tuner_DVB_T.html

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Acer_Aspire_5745G-434G50MN-3082/strona/10243.html

 

Opłaca się go kupować?

Edytowane przez wormer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolega Indian podał fajnego lapka samsung raczej w żadnym segmencie lipy nie odwala a jeśli nawet mu się zdarzyło to się poprawia (dyski i napędy).Wracając do sedna sprawy w tej konfiguracji podoba mi się że jest 6 GB RAM.W podanych konfiguracjach przewija się Geforce 330T tu bym sugerował lepiej młodszego braciszka z DX11 czyli GT 435M różnica nie powinna być wielka w cenie a myślę że do dobrej pracy w oknach Maya to warto.Jeśli chodzi o procesor w tym przedziale cenowym nic lepszego jak Core i5 się nie wymyśli tu tylko im więcej Mhz w danej cenie uda się wychaczyć tym lepiej.Zwrócił bym uwagę na dodatkową rzecz a mianowicie jeżeli to wogóle jest to możliwe znaleźć matryce nie błyszcząco choć teraz to jest chyba trudne. Jak najbardziej pojemna bateria oraz warto wybierać dysk 7200 - osobiście wolał bym te kilka GB mniej ale szybszy bo to element w lapkach który może z czasem okazać się największym zamulaczem.Nie podaje żadnego linka bo tutaj trzeba pochodzić po pytać może poszukać firmy która składa tzw. składaki lapki choć jest to pewne ryzyko :(

Skoro udało się Tobie ustawić przedział na 3000 to myślę że jeszcze te 3 stówki udało by się wyskrobać i złożyć-kupić przyzwoitego laptopa. :) oto przydatny link warto sobie zerknąć i porównać karty graficzne http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda dużej wiedzy ale z mojego doświadczenia to mental ray i laptop nie grają ze sobą. Parametry parametrami ale laptopy się piekielnie grzeją. coś tam na nim wymodelujesz ale render to będzie dla niego zabójstwo. Ja w swoim odkręcałem obudowę od spodu i na okno wystawiałem a mimo to przy renderowaniu łapał 80-90 stopni na procku. Jak chciałem w mental ray'u wyrenderować coś to po prostu zgasł. Kumpel zgrzał wczoraj lapka za 7k autocadem bez mentala.

 

także zastanów się czy naprawdę ten laptop jest Ci niezbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności