Skocz do zawartości

MODO - klonowanie materiałów+edycja texture locator


żółty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję zrobić w modo dość prostą, przynajmniej w maxie, rzecz, mianowicie ( w uproszczeniu :)) na jeden z poligonów boxa chcę nałożyć materiał cegła01. Następnie chciałbym skopiować ten materiał (tak aby zachować jego właściwości) nazwać go cegła02 i nałożyć na inny poligon tej samej bryły, w tym przypadku boxa, w taki sposób aby locator z cegła02 był niezależny od locatora z cegła01. Chodzi mi o to żeby dało się kontrolować rozłożenie tej samej textury na osobnych poligonach tego samego obiektu. Żeby np. cegła na poligonie A była gęściej rozłożona niż cegła na poligonie B. Czy da radę zrobić coś takiego za pomocą texture locatorów ? Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo :]

 

edit. I jeszcze przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu: czy jest możliwość zaznaczenia poligonów po materiałach ? Czyli wybrać wszystkie poligony, które mają przypisane materiał aluminium na przykład.

Edytowane przez żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Można.

Nadaj obiektowi albo tym poligonom materiał.

Wewnątrz niego stwórz dwie czy więcej grup do których wrzucisz tylko tekstury. Poniżej grup, materiał. Czyli

 

-Mój materiał

--Cegłowka 01(grupa)

---Tekstura Cegły01

--Cegłowka 02(grupa)

---Tekstura Cegły02

--Material

 

Teraz tak. Zaznacz sobie te poligony na obiekcie, które chcesz mieć materiałem Cegłówka 01, prawoklik add to selection set, nazwij go np. Ce01. Zaznacz inne poly i znów add to selection set z inną nazwą.

 

Teraz jak klikniesz sobie grupę "cegłowka 01" w properties będziesz mieć opcję do tej grupy

Zmieniasz Polygon Tag Type na selection set i poniżej z listy wybierasz, którą selekcję ma ta grupa obsługiwać.

Analogicznie z drugą grupą i kolejną i kolejną.

 

Każda tekstura dodana ma własny locator więc po prostu chwytasz go w trybie item i suwasz jak chcesz.;)

 

Co do zaznaczania poly po materiale to w zakładce statistics masz tam taką możliwość.

 

uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności