Skocz do zawartości

ekran smierci


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

co moze byc powodem ekranu smierci... od jakiegos czasu z byle powodu, mam blue skrina. Nic nowego nie podlaczalem, temperatura procka ok.

Wszystko chodzilo jak nalezy i nagle cos sie dzieje nie tak i to wcale nie przy obciazaniu procesora, ale z byle powodu :/

Nie wiem, pamiec, dysk twardy... albo te male wybuchajace "kondensatorki" na plycie. Mozna to jakos sprawdzic?

 

winxp64 - zreszta instalowalem go juz z tysiac razy, wiec to nie wina systemu.

plyta - gigabyte p35 ds4

 

ps. nigdy nie podkrecalem procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napisz wiecej o swojej konfiguracji...

 

oprocz pamieci moze to tez byc zasilacz, tak naprawde to moze byc wszystko :D:D

 

jezeli chodzi o pamiec i procka to w miare wymiernie mozesz to sprawdzic programem prime95, masz tam testy do wyboru obciazajace odpowiednio procka i pamiec... przy okazji mozesz monitorowac temp. i skoki napiec jakims programem ktory pokazuje, moze byc speedfan (te napiecia nie sa wymierne, ale jakies zmiany powinien pokazac)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to chyba, że nie będzie bo jak jest za wysoko to się komp wyłączy automatycznie (jakbyś go z prądu odłączył). Takie zabezpieczenie przed spaleniem.

 

Musisz przeczytać co pokazuje bluescreen to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porób testy sobie

Na RAM puść Memtesta - odpalany przez bios, czy tam dos przy starcie kompa. i potem innymi programami, wsyzstkie części kompa po kolei, i zobacz gdzie err

ory wywala, może to pomoże zdiagnozowac przyczynę.

(po za tym temat wałkowany miliony razy na innych forach, po co jeszcze tu xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje :) Ja miałem podczas instalacji systemu windows. Miałem linuxa i chciałem wrócić do xp. Nie mogłem ponieważ podczas instalacji wywalał bluescreen :) Przeczytałem (zrobiłem zdjęcie), wpisałem w Googlach nr błędu i znalazłem rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no wlasnie problem z tym, ze pokazuje mi sie blue screen przez 1 sek :-)

 

przelozylem teraz karte graficzna do drugiego slotu i na razie jest ok... dlatego moge cos napisac ;P

 

Jak starczy mi czasu, zeby sciagnac cos do testowania pamieci to sprobuje (niestety restarty sa co chwile), a jak sie nie uda to oddam do serwisu... dzieki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu komputera wciskaj F8 aż pojawią się opcje uruchamiania systemu. wśród nich jest opcja wyłączenia restartu w przypadku wystąpienia awarii - dzięki temu będziesz mógł zanotować kody błędu STOP.

 

w moim przypadku za bluescreen zawsze odpowiadał dysk twardy, najczęściej występowanie bad-sectorów. i zawsze były to dyski samsunga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Kutwa mac... sprawdzilem dysk czy mam bad sektory... ni ma... ale system juz calkowicie zdechl, blue screen non stop, juz przy starcie systemu. Uruchomilem Acronisa i backup systemu, zainstalowal sie i dziala do tej pory. Czy to mozliwe, zeby virus mi sie wpier...?

Nie mialem zadnego antyvira :/ ale zeby az taki szkodnik?

 

ps. no wiem... wiem... zeby bez anty vira w tych trudnych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś elo młodziak slangiem by powiedział że niezły hardkor jesteś. Ciesz się że tylko ew. virus system ci zepsuł. Teraz zaczął ponownie krążyć w sieci gpcode . Wirusik który szyfruje Ci dane na dysku a te niezaszyfrowane kasuje. Pokazuje Ci monit że jeśli chcesz odzyskać dane to wyślij kasę przelewem na konto twórcy wirusa a on ci wyśle informacje jak odszyfrować....jeśli w ogóle wyśle...bo jest zawsze szansa że dalej Cie będzie trzymał w szachu i kazał więcej płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił pełny format dysku taki niskiego poziomu nagrał system z płyty a nie z obrazu acronis - przy braku anty vira i opisie ze już tysiąc razy zmieniałeś system i nic to nie pomagało jestem pewien że syf już miałeś na kompie i zrobiłeś tego obraz i co - nowa instalka obrazu wgrywasz dziadostwo na nowo i tak się możesz bawić w ciuciubabkę sprawdzać sprzęt tj, ram wymieniać zasilacz a blue screeny i tak będą się pojawiać.Jak byś przywrócił wszystko od zera z pewnych płytek to przy nowych resetach oznaczało by że problem jest sprzętowy a tak na marginesie to masz kręcony procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czasami nie mam antywira:)

ostatnio miałem ten problem,pady windowsa i bluescreeny, reinstalka windy i nadal miałem bluescriny, w końcu się zorientowałem że ramy "chodziły" zamiast na 2.2v to na 1.8v..ogólnie problemów może być dużo jak już pisali, wirusy, sterowniki, napięcia, coś się zepsuło..;) zacznij od wirusów i biosu :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci bym nie wykluczał.

Do testu pamięci jest całkiem niezła płytka instalacyjna ubuntu. To też dobra droga do sprawdzenia co sie dzieje z komputerem (płyta liveCD). Ubuntu sprawdza sie calkiem niezle. Po uruchomieniu bootowalnej plytki ubuntu jest mozliwosc przetestowania pamieci. Chwile to trwa, ale to naprawde dokladny test.

 

Przy okazji mozna sprawdzic czy np. ubuntu z plyty odpali sie bez problemu. Jesli pamiec jest OK tym testem, ubuntu sie uruchamia - cos z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie blue wylazi jak pracuje na czyms ciezkim nie podkrece obrotow wentyla , cieple powietrze ma mniejsza cyrkulacje pamieci dostaja skok temperatury i koniec. Zawsze pomaga w moim przypadu podkrecenie obrotow wentylatora na procku, niestety na pamieciach nie posiadam radiatorow. Wiec sprawdz pamieci i ogolna temperature pracy pamieci w stresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraził mnie lekko ten post o wirusie GP Code :O

 

Bo ja też antywirusa żadnego nie mam :D. Żeby było śmieszniej nie mam żadnych problemów z kompem op ponad roku (odpukać) Czasami tylko TUne-up'em zrobię porządek w rejestrze. Mój ostatni Bluescreen zniknął tak samo niezapowiedzianie jak się pojawił - a było to chyba z powodu karty graficznej, któa grzała się do 100 st.. ale została wymieniona na nową i jest ok. I jak ktoś wyżej tu pisał - napięcie na RAMach - tu też mi kiedyś wywalało bsod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

oczywiscie nie byl to zaden virus, bo juz notorycznie mam blue screena, czy sformatuje, czy odtworze backupa...

 

Oddalem w cholere do serwisu i zobaczymy co tam sie dzieje, a projekty pokoncze na laptoku... szkoda tylko, ze koles kazal mi dzwonic pod koniec przyszlego tygodnia :/

Przez ten czas to ja bym piasek na Saharze policzyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

nie chce zakładać nowego tematu...

 

oddałem prawie dwa tygodnie temu komputer do naprawy (w piątek minie drugi tydzień).

Zastanawiam się, czy może zadzwonić jutro i odebrać go z tego "servisu".

Rozumiem, że są blue screeny, ale żeby piepszyć się z tym dwa tygodnie?

 

Zastanawiam się, czy będę musiał zapłacić, pewnie tak... za poświęcony czas... ale wydaje mi się, że z nich serwis jak z koziej dupy trąba.

Powiedzieli mi, że oni zadzwonią i co... mam tak czekac miesiąc? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem podobnie jak mi się karta graficzna przegrzewała. w viście padał mi komp 2 razy na dzien. zainstalowalem win 7 i bylo lepiej, a teraz mam jeszcze riva tunera i jak robie cos co uzywa mocniej gpu to daje wiatrak na setke i hula :)

 

ekologicznu komp :D nie dosyc ze pracuje to jeszcze pomiszczenie ogrzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności