Skocz do zawartości

Pytanie: ile zajmuje wam wymodelowanie zaawansowanego modelu samochodu


selena85

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu przejdę do rzeczy. Oglądając wasze rendery samochodów ciekawiło mnie zawsze ile trwa wymodelowanie takiego zaawansowanego modelu samochodu(łącznie z teksturami bez renderów). Nie chodzi mi to branie pod uwagę zapału, czasu poświęconego dziennie. Tylko konkretnie ile "tobie" zajmuje zrobienie takiego modelu? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ostatnio ktos wrzucil prace, mianowicie wlasnie samochod i napisal ze zrobil go w 18h. duzo osob bylo pod ogromnym wrazeniem ze udalo mu sie tak szybko;) ja osobiscie zadnej bryki nie doprowadzilem do takiego konca jak yb mnie satysfakcjoowal i nadawal sie do koncowego renderu wiec nie bede mowil ile mi by to zajelo:D hehe zamiast z zegarkiem to bym to z kalendarzem liczyl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jasna sprawa, jak jakiś pro zrobi zaawansowany model w 18 h, to ludziom mniej zaawansowanym zajmie to 5 x dłużej :) jak nie więcej... takie uroki 3d, samo się nie zrobi ;P

 

...i do tego będzie super jeśli osiągną porównywalną poprawnośc topologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie to jest 30-50 godzin z zewnątrz a jak dojdzie szczegółowy środek to może być i kilkakrotnie więcej. Takie są przynajmniej moje czasy a już zrobiłem ponad setkę modeli, ale czytając temat to chyba jednak jestem bardzo wolny...chociaż w sumie chyba nikt z dotychczas się wypowiadających nie zrobił nawet jednego modelu auta do końca hmm

Edytowane przez pecet
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od modelu. Sa auta w kantke i sa bardziej oplywowe co powoduje wiele problemow. Pozniej pytanie czy sa printy czy trzeba modelowac z fotek... Jezeli sa printy i czsami jakies gotowe elementy (jak bieznik, wycieraczki itp) to wymodelowanie takiego autka jak na screenach ponizej (moj ostatni model) to okolo 25 - 30 godzin z wnetrzem pracujac spokojnie.

Printy byly bardzo dobre wiec prace szly jak trzeba. Felgi sa czyjegos autorswa (nie wiem czyje...) i lusterka, klamki, siedzenia oraz kierownica.

Wszystko tez zalezy od tego jak ktos ma opanowane srodowisko 3D. nastawiajac sie na modelowanie aut napewno bedzie to szybciej niz u kogos kto doskonale modeluje ale np 1 raz modeluje samochod...

 

024su.th.jpg

025bmq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności