Skocz do zawartości

Jak skrócić czas?


JJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie robienia wizualki kamienicy.

I mam pytanie: Co sądzicie o czasie ok 5h (obydwa obrazki)

Model jest dość skomplikowany, ale chyba czas przy tej rozdzielczości czas mógłby być krótszy (rozdzielczosc orginalna)

Ustawienia:

Image Sampling: Min-1 Max-2

Luma Server: Skylight, Shade rate: Min--1 Max-2, View Rate-20 Sec Rate-5 Bounces-2

Główne światło: bLight Direct Mult-1,5

Mój komp: Athlon 1500, Ram256

Macie może dla mnie jakieś porady, jak skrócić czas, co jest najważniejsze?

(jestem raczej początkującym Braziliowcem)

 

b1.jpg

 

b2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wlasnie sie zastanawiam czy niepowinienes zmniejszyc poprostu Shade rate b onieuzywasz fotonów wiec niepotrzebne ci to.... no ale nawet na twwojego kompa 5h to cos duzo.... moze napisz ile to ma poly..... i czy masz wlaczone takie bajery jak coustic albo gloosa w materialach....w sumie tu nic takiego niewidze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oj jeez- 5h to zasługa bounces=2. Prawda jest taka, że jeśli chcesz, żeby to wyglądało rzeczywiście realnie to raczej nie możesz z tego zrezygnować.. inna sprawa to bark fotonów.

Wrzuć mu trochę fotonów, dodaj Skylighta z jakimś HDRI najlepiej (lub nie :) Jak masz scenkę pod maxa 5 to możesz mi podesłac na maila - z chęcią się pobawię.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew.

Geometria pewnie was przerazi, bo niestety nie umiem jeszcze modelować w 3ds (niedobrze mi z tym), zostala wyexportowana z archicada.

\"...render primitives: 586630\" !! To moze być główna przyczyna??

Co do efektów, to nie ma tu jeszcze zadnych (caustics, glossy), i wlasnie się boje że jak materialy jeszcze dopracuje to sie bedzie 20h robiło.

Fotonów jakoś nie moge jeszcze opanować, bawilem się z tutorialem PhotoAsa, ale jeszcze chyba musze troche teorii poczytać.

M@ti: Sceny na maila Ci raczej nie przyśle, bo sam 3ds ma 14Mb, a scena w maxie6 25, jak Cie jeszcze nie zraziła jej wielkość i dalej chcesz się bawić to moge udostępnić teraz na ftp (daj znać gg:1881200, [email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Tutki leżą już tam jakiś czas i podaje je regularnie jak ktoś nowy przychodzi :)

Nie są perfekcyjne, ale były pisane z myślą o początkujących, więc mam nadzieję, że pomogły!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności